AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısı

AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:

SAKARYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Çatı aday peşinde koşacağınıza öncelikle Türkiye'nin meselelerini nasıl çözeceğinizi millete anlatarak, milletin gözünde iktidar alternatifi partiler haline gelin. Böyle olursanız belki millet sizi değerlendirebilir" dedi.

Kurtulmuş, partisinin Hendek İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenleri rahmetle andığını söyledi. 

Üzerlerine düşen sorumluluğu hızla tamamlamak zorunda olduklarını vurgulayan Kurtulmuş, "Evladı, eşi, oğlu, dayısı ve amcasını kaybeden birisi için dünyanın bütün imkanlarını verseniz, hiç kimsenin evlat acısını dindiremezsiniz ancak bir nebze de olsa acı ve mağduriyetlerin giderilmesi, bu milletin boynunun borcudur" diye konuştu. 

Kurtulmuş, yardım ve desteklerle Soma'nın acısını en kısa zamanda sarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İkincisi ise evet, burada hata, kusur, noksan, ihmal varsa ve kimler tarafından işlenmişse bütün gerçeklerin ortaya çıkarılması, asla ve asla üstünün örtülmemesidir. Bu da boynumuzun borcudur. İnşallah Türkiye, bu faciada ortada herhangi bir kusur varsa bunu ortaya çıkaracak, mahkemeler de hesabını soracaktır.

Ayrıca, sadece hesap sormak da yetmez, Türkiye'de çalışma hayatıyla ilgili eksiklikler neyse bunların da giderilmesi, hani her musibetten bir ders çıkarmak gerekir ya, bu büyük felaketlerden dersler çıkarılması lazım. Başta çalışma şartlarının iyileştirilmesi, emeğin değerli hale getirilmesi başta olmak üzere taşeronlaşmadan tutun da iş sahalarına, çalışma şartlarının iyileştirilmesine kadar eksiklikler neyse onlar gözden geçirilecek."

Soma'da ne olup bittiği belli olmadan hükumete yönelik, özellikle sosyal medya üzerinden kara propaganda yapıldığına dikkati çeken Kurtulmuş, huzursuzluk çıkarmak isteyen birtakım çevreler olduğunu ancak yeni Türkiye'nin inşaası yolunda asla geri adım atmayacaklarını aktardı.

- Cumhurbaşkanlığı seçimleri

Milletin cumhurbaşkanını 10 Ağustos'ta kendisinin seçeceğini hatırlatan Kurtulmuş, bunun tarihi adım olduğunu söyledi. 

"Cumhurbaşkanını halk seçtiği müddetçe, milletin değerleri, çarşısı, pazarı, şarkısı, türküsü, mescidi ve camisiyle ilgisi olmayan hiçkimse, bu ülkede cumhurbaşkanı olamayacak" diyen Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bir taraftan muhalefet partilerine bakıyoruz. Onlar da milletin ortalamasına yakın aday peşinde koşuyorlar, hayırlı olsun ancak muhalefet partilerinin ortak çatı aday peşinde koşmaları şu anlama geliyor, Türkiye'de muhalefet ne yazık ki ülkeyi yönetmeye hazır ve hazırlıklı değil. Sayın Kılıçdaroğlu'na anahtarları verip, 'buyrun, ülkeyi yönetin' deseniz, anahtarları bırakıp kaçar. Nereden anlıyoruz? Türkiye'nin hayati meseleleriyle ilgili muhalefet partilerinden herhangi bir teklif gelmedi. İktidar olmayacaklarını millet bildiği gibi bunlar da biliyor. 

Öncelikli olarak muhalefete şu tavsiyede bulunmak isterim. Çatı aday peşinde koşacağınıza öncelikle Türkiye'nin meselelerini nasıl çözeceğinizi millete anlatarak, milletin gözünde iktidar alternatifi partiler haline gelin. Böyle olursanız belki millet sizi değerlendirebilir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com