AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı (1)

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı (1)
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:- "Son 3 ayda Marmaray'da 12 milyon yolcu taşınmış. Bu sayı önümüzdeki aylarda daha hızlı şekilde artacak"- "30 Mart'ta hepiniz hep beraber çalışarak, bunlara cevabımızı vermeliyiz. Sandıkları patla

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, son 3 ayda Marmaray'da 12 milyon yolcunun taşındığını belirterek, "Bu sayı önümüzdeki aylarda daha hızlı şekilde artacak" dedi.

Elvan, Kazım Karabekir Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'ndaki konuşmasında, Karaman'a 11 yıl içinde 4,5 milyar lira yatırım yapıldığını, bunun son 50-60 yılda yapılan yatırımlardan fazla olduğunu söyledi.

Konya-Karaman hızlı tren projesinin ihalesinin yapıldığını ve çalışmalara başlandığını ifade eden Elvan, yaklaşık 250 milyon lira değerindeki bu projeye ilave olarak, Karaman'dan Mersin ve Adana'ya uzanan hızlı tren projesinin ihalesine de 2 ay içinde çıkacaklarını dile getirdi.

Karamanlıları birkaç yıl içerisinde 2,5 saatte Mersin ve Adana'ya ulaştıracaklarını anlatan Elvan, şunları kaydetti:

"Tabii bununla da yetinmiyoruz. Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun memleketinin yakınında olan, 'kuş yuvası' dediğimiz bölgede, tüneller açıyoruz. Haziran ayı sonu itibarıyla tüm tünel çalışmalarımız tamamlanacak. İnşallah Bakanımız ile bu yaz o tünelleri hep beraber açacağız. Konya'dan Alanya Mahmutlar'a, Karaman'dan Alanya Mahmutlar'a 2,5 saatte ulaşma imkanımız olacak. Bu, geçmişte hayal bile edilemeyen bir projeydi. Bunları sizlerin de güçlü desteğiyle gerçekleştirdik. Eğer sizlerin desteği, iradesi olmasaydı, bu projelerin hiçbirini gerçekleştirmemiz mümkün olmazdı. Siz destek verdiniz, biz bu ülkede istikrarı, güveni sağladık."

Elvan, yolsuzluğun önüne geçtiklerini ve mega projeleri, yatırımları gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, dünyada ses getiren büyük projeleri uygulamaya devam ettiklerini aktardı.

Marmaray'ı tamamladıklarını, bu proje ile İstanbulluların bir yakadan, bir yakaya 4 dakikada ulaşabildiğine dikkati çeken Elvan, "Son 3 ayda Marmaray'da 12 milyon yolcu taşınmış. Bu sayı önümüzdeki aylarda daha hızlı şekilde artacak. Bunun yanında 3. köprümüz hızla yükseliyor. Bu günlerde köprü yüksekliğimiz 200 metreye ulaşmış olacak. Buna ilave olarak 3. havalimanı projemizin çalışmaları devam ediyor. 'Kanalistanbul' projemiz devam ediyor. İçten ve dıştan darbe girişimlerine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu projeleri engellemeye çalışanlara izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve güçlenmesinden içte ve dışta rahatsız olanların olduğunu dile getiren Elvan, "Acaba enflasyonu nasıl arttırabiliriz? Nasıl insanımızı fakirleştirebiliriz? Nasıl bu ülkeyi istikrarsızlaştırabiliriz?" düşüncesi içinde olanlar bulunduğunu vurguladı.

- "Sandıkları patlatmalıyız. Rekor üstüne rekor kırmalıyız"

Türkiye'yi, istikrarsız bir ada haline dönüştürmeye çalışanlar olduğunu aktaran Elvan, sözlerine şöyle devam etti:

"Halkımızı fakirleştirmeye çalışanlar var. Ülkemizin vesayet altında kalmasını isteyenler var. Sizlere şunu soruyorum; vesayet altında bir ülke istiyor musunuz? Peki ülkemizin fakirleşmesini istiyor musunuz? Ülkemizin istikrarsızlaşmasını istiyor musunuz? 30 Mart'ta hepimiz hep beraber çalışarak, bunlara cevabımızı vermeliyiz. Sandıkları patlatmalıyız. Rekor üstüne rekor kırmalıyız. Bunun sözünü veriyor musunuz? Vesayete karşı, canı pahasına mücadele eden bir Başbakanımız var. Türkiye'nin özgür olmasını, vatandaşların refahı ve huzuru için her şeyi yapan bir Başbakanımız var. Yine dış güçlere karşı dimdik duran bir Başbakanımız var. Ülke çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan bir Başbakanımız var. Güçlü Türkiye'yi daha da güçlendirmeye hazır mıyız? Önümüzde 30 Mart seçimleri var. Hazreti Mevlana; 'Güzel günler sana gelmez, sen ona yürüyeceksin' diyor. Dolayısıyla güzel günlerin gelmesi için biz beklemeyeceğiz, çalışacağız. Gece gündüz rekorlar kırabilecek seviyeye bu ülkeyi getireceğiz."

(Sürecek)

Muhabir: Mehmet Çetin
Yayınlayan: Ahmet Kayır

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com