AK Parti Osmaniye mitingi

AK Parti Osmaniye mitingi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (4)

OSMANİYE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunları MHP'nin Genel Başkanının memleketinde konuşmak bana ağır geliyor ama hakkı da söylemem lazım. Bu memlekete, bu millete bir şeyler verseydi, öper başıma koyardım, o zaman bizzat ben alkışlardım. Ama yok, eseri yok, eseri. Sadece hakaret etsin" dedi.

Erdoğan, partisince Devlet Bahçeli Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Hindistan'da ve dünyanın değişik yerlerinde 21 Türk şehitliğini tespit ettiklerini, hepsini yeniden ele aldıklarını, bakımlarını yaptıklarını ve onları tüm millete yeniden kazandırdıklarını söyledi.

Osmaniye'nin MHP'nin esersizlik siyasetine gereken cevabı vereceğine inandığını dile getiren Erdoğan, "Osmaniye inanıyorum ki 30 Mart'ta eser siyasetine, AK Parti'ye mührü vuracaktır. Sadece Osmaniye merkez değil tüm ilçeleriyle beldeleriyle vuracaktır, ben buna inanıyorum" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Ulaştırma ve haberleşmede 186 trilyon harcama yaptık. Eğitimde 274 trilyon harcama yaptık. Orman ve su işlerinde 218 trilyon harcama yaptık. Aile ve sosyal politikalarda 357 trilyon harcama yaptık. Toplu konutta 197 trilyon harcama yaptık. Sağlıkta 112 trilyon harcama yaptık. Enerjide 185 trilyon harcama yaptık" ifadesini kullandı.

Osmaniye'nin demiryollarını, rayını, makasını, traversini, malzemelerini Türkiye'de üreterek adeta sıfırdan yapmışcasına kendilerinin yenilediğini anlatan Erdoğan, sadece yolları yenilemekle kalmadıklarını, hat üzerindeki her biri mimari şaheser olan gar ve istasyonları aslına uygun restore ettiklerini bildirdi.

Şimdi Konya, Karaman, Ulukışla, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa hızlı tren hattını inşa etmek için kolları sıvadıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"2023'e kadar bu takvim içerisinde Karaman'dan başladık, bu tarafa doğru geliyor. Allah'ın izniyle kısa vadede güney hızlı tren hattını tamamlayıp, Osmaniye'yi yüksek hızlı tren ağına dahil ediyoruz. Osmaniye'nin doğuya giden demiryolu tabii 100 yıl öncenin şartlarında yapıldığı için trenler Nurdağı'nda rampadan çıkamıyordu. Fefzipaşa- Nurdağı arasındaki zaman kaybını, enerji kaybını, iş gücü kaybını, yük kaybını önlemek için Bahçe-Nurdağı varyantını yapıyoruz. İçinde 10 kilometre uzunluğunda, tek parça tünel var. Dağları deldik, dağları. İnanın biz gelene kadar Türkiye'de tünel sayısı, parmak sayılarını geçmezdi ama şimdi 100'e yakın tünel var. Biz Ferhat olduk, Ferhat. Siz de Şirin. Ferhat Şirin'e aşık oldu dağları deldi, biz de milletimize aşık olduk, dağlarımızı deliyoruz. Kah otomobiller geçiyor kah trenler geçiyor kah o tünellerden sular akıyor." 

-Bunları Marmaray çıldırtıyor"-

"Bunları ne çıldırtıyor biliyor musunuz? Marmaray çıldırtıyor, Marmaray. 'Boğaz'ın 62 metre derinliğinden bu AK Parti bu Marmaray'ı nasıl yaptı?' Buna çıldırıyorlar" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları belirtti:

"İki gün sis oldu İstanbul'da, iki gün sis oldu, bu siste çok manidardır, bu Marmaray'dan günde 300 bin kişi geçti, 300 bin. Şimdi biliyorsunuz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz. CHP bundan da rahatsız. Denizden köprüye gidiyorlar, yol olmadığı için şimdi ona bir şey yapamıyorlar. 250 metrelik kuleler yükseldi. 4 gidiş, 4 geliş, ortasından da ne gidiyor biliyor musunuz? Tren gidiyor. Bizim ecdadımız Fatih gemileri karadan yürüttü, biz de şimdi denizin altından yürütüyoruz. Bu ve onun biraz daha güneyinden iki katlı bir tüp geçit daha var, oradan da otomobiller geçecek, 2015'te de onu açacağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de 2015'te açacağız."

Türkiye'nin güçlendiğini ifade eden Erdoğan, "Üçüncü havalimanını yaptık, çıldırdılar. Kaça mal oluyor biliyor musunuz? 46 milyar dolar. Cebimizden bir kuruş çıkmıyor. Yüklenici firmalar, 20 yıl çalıştıracaklar, 20 yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim edecekler. Bizim yaptıklarımıza bunların hayali bile ulaşamaz. İnşallah temelini önümüzdeki ay veya mayıs, atacağız" diye konuştu.

Bunların çok önemli, hayati projeler olduğuna işaret eden Erdoğan, yılda 100 milyon asgari yolcunun bu havalimanına gelip gideceğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, "Osmaniye demiryolu için şu ana kadar 60 trilyon sarf ettik. 2 katrilyon liralık yatırım da devam ediyor. Korkut Ata Üniversitesini kurduk, 5 fakülte, 6 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul ve 2 enstitü kazandırdık. Biz yaptık biz. Unutmayın eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Osmaniye Korkutata Üniversitesine yaklaşık 90 trilyon lira yatırım için kaynak aktardık" bilgisini verdi.

-"Başı açık, başı örtülü, ne oldu, ülke bölündü mü"- 

Seçimlere 26 gün kaldığını dile getiren Erdoğan, "Gençler çok çalışacağız. İmam hatipler, meslek okulları, inşallah önümüzde daha güzel günler var. Artık meslek liselerinden mezun olanların önünde katsayı var mı? Kalktı. İstediğiniz yere girme şansınız var mı? Devlette başörtülü olarak çalışma imkanınız var mı? Başı açık, başı örtülü, ne oldu, ülke bölündü mü? Kardeş kardeşe çalışıyorlar mı? Kardeş kardeşe okuyorlar mı? Neydi bu ayrılık, yazık değil mi? Neler çektirdiler? Normalleşen Türkiye bu işte. Bu, eski Türkiye değil, bu yeni Türkiye, yeni Türkiye. Adımlarımızı da bu şekilde atacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim öğretimde eksiklerin olduğunu bildiğini ifade eden Erdoğan, bunları süratle telafi etmek için de bütün güçleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Fatih Projesi'ne değinen Erdoğan, "Fatih Projesi ile sınıflarınıza etkileşimli tahtalar monte edilmeye başlandı mı? Tablet bilgisayarlar dağıtılıyor mu? Şimdi önümüzde 675 bin tablet bilgisayar daha geliyor ve ardından 10 milyon tablet bilgisayarın ihalesine çıkacağız. Bir an önce inşallah bu eksikleri gideceğiz" diye konuştu.

-"Kimi nereden getiriyorsun"-

Sağlıkta yeni hastaneler inşa ettiklerini, mevcut hastaneleri güçlendirdiklerini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Koğuş sisteminden oda sistemine geçtik. Şimdi de Osmaniye'ye 200 yataklı bir hastane yapıyoruz. Bunun proje bedeli 86 trilyon. Bir an önce inşallah tamamlayacağız, hizmetinize sunacağız. Yatağa bağımlı hastalarımızın evlerine doktor gönderiyoruz. Bu genel müdür vardı ya, CHP'nin genel müdürü. SSK'nın genel müdürü olduğu zaman bu millet hastane kapılarında ne çile çekti, hastanelerin eczanesinden ilacı alamıyorduk ilacı. Şimdi istediğin hastaneye gidiyor musun? İstediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Bunlar hangi yüzle hala dolaşıyorlar ortalıkta. CHP'nin genel müdürü de öyle MHP'nin Genel Başkanı da öyle.

Tabii bunları MHP'nin Genel Başkanının memleketinde konuşmak bana ağır geliyor ama hakkı da söylemem lazım. Bu memlekete, bu millete bir şeyler verseydi, öper başıma koyardım, o zaman bizzat ben alkışlardım. Ama yok, eseri yok eseri. Sadece hakaret etsin. Hele hele geçenlerde bir yerde konuşmuş, beni kulağımdan tutup çekip getirecekmiş. Bu bir genel başkana yakışır mı? Kimi nereden getiriyorsun? Neymiş? Ben hiç yere inmiyormuşum, uçakla dünyanın değişik yerlerine gidip geliyormuşum. Sen uçma özürlüysen bana ne. 3,5 yıl başbakan yardımcılığı yaptı, adamlarına ve kendisine sordurun, kaç ülkeyi ziyaret ettin diye. Bir büyük devletin başında olanlar uluslararası eğer kabiliyete, uluslararası vizyona sahip değilse ondan bir şey olmaz. Biz uluslararası bir vizyon sahibi yaptık ülkemizi. Artık gündemi belirlenen Türkiye yok, gündem belirleyen Türkiye var. Biz buyuz."

Osmaniye'de 2 bin 52 toplu konut inşa ettiklerini bildiren Erdoğan, "Kadirli Adalet Sarayı'nı tamamladık. Yeni konutlarımız olacak hiç endişe etmeyin. Yeni belediyemiz de inşallah Mehmet kardeşimle beraber. Burada kentsel dönüşüm, değişim projelerine damgamızı vuracağız. Çeşitli adımlar atacağız ve çok daha güzel bir Osmaniye'yi sizlerle beraber inşa edeceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, rehavete kapılmayacaklarını, çok çalışacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Çünkü, 30 Mart'ın bendeki anlamı şu: Mısır'da şehit olan Esma kızımınızın ruhunu şad edelim. Çünkü o ebedi aleme giderken, babası da zindana gitti ve burada gençler, Said-i Nursi'nin şu ifadesini unutmayın: 'Zalimler için yaşasın cehennem.' İşte, zulüm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkacak. Onun için biz mazlumların, mağdurların sesiyiz. Kimsesizlerin kimsesiyiz. Sessiz yığınların sesiyiz. Böyle çıktık yola, böyle devam edeceğiz. Benim için Mehmet kardeşimle beraber merkez yönetim, yerel yönetim el ele, inşallah Osmaniye'yi çok daha farklı yere taşıyacağız. 'Büyük medeniyet yolunda insan' diyoruz, 'demokrasi' diyoruz. 'Şehir' diyoruz."

Mitinge, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Osmaniye ve çevre illerin AK Parti milletvekilleri, AK Parti Osmaniye Belediyesi başkan adayı Mehmet Gürbüz katıldı.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com