AK Parti Sakarya mitingi

AK Parti Sakarya mitingi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (1)

SAKARYA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet içinde devlet olmaz, paralel yapılanma olmaz, kim bu yola başvuruyorsa bunun bedelini, hesabını ağır öder ağır ve ödeyecekler, ödeyecekler... Şu anda bir geçiş dönemindeyiz. Seçim 30 Mart... 30 Mart da bunun başlangıç adımıdır ona göre" dedi.

Erdoğan, Adapazarı Kent Meydanı'nda düzenlenen Sakarya Mitingi'nde, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı'ya muhabbetle selam göndererek, konuşmasına başladı.

 Bu muhteşem meydandan, Sakarya'dan, Bosna Hersek'teki kardeşlerini selamladığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kosova'daki kardeşlerimi selamlıyorum, Arnavutluk'tan, Makedonya'dan, Sırbistan, Karadağ, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya'daki kardeşlerimi selamlıyorum. Sakarya'dan Sakarya'nın kardeşi Saraybosna'ya, Üsküp'e, İskeçe'ye, Gümülcine'ye, Kırcaali'ye, Prizren'e, Priştine'ye, Mostar'a, Travnik'e bütün Balkan şehirlerine selamlar gönderiyorum."

Erdoğan bu sırada, annesi Tenzile Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı bir posteri görmesi üzerine ise "Hendek sağ olun, var olun... Anacığımı bana hatırlattığınız için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah sevgili peygamberimizin liva ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında hepimizi birlikte haşreylesin" diye konuştu. 

- "Sakarya bir Türkiye haritasıdır"

"Kardeşlerim, Türk kardeşlerim, Kürt kardeşlerim sizleri selamlıyorum" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Abhazlar, Çerkezler, Gürcüler, Adigeler, Manavlar, sizleri selamlıyorum. Boşnaklar, Pomaklar, Tatarlar, Roman kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Kardeşlerim Sakarya bir Türkiye haritasıdır. Sakarya bu geniş coğrafyanın zenginlik haritasıdır. Biz yola çıkarken ne dedik? Kardeşlerim ben Türk'ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt'ü Kürt olduğu için sevmiyorum, ben Abaza'yı, Gürcü'yü, Çerkez'i, Abaza, Gürcü, Çerkez oldukları için sevmiyorum. Pomak'ını, Roman'ını, Tatar'ını ırklarından dolayı sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Onun için ne diyoruz, 'tek millet' diyoruz, bizde ayrımcılık yok."

Erdoğan, Yunus'un diliyle "Yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevdiklerini" belirterek, şunları kaydetti:

"Ne beyazın siyaha, ne siyahın beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece ve sadece Hakka yakınlık iledir. Kardeşlerim ikincisi ne dedik 'tek bayrak' dedik. Tek bayrak... İşte bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Kardeşlerim hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehitlerimizin simgesidir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İşte bu toprak var ya bu toprak, ah benim kardeşlerim 780 bin kilometrekareyle vatan toprağıdır. Burada kimse ameliyat yapamaz. Kimse operasyon yapamaz. Bunun tamamı tek millet, Türk milletinindir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır. Hepsi ama saydım ya bütün etnik unsurlarla beraber hepimizin."

Sakarya'nın bu coğrafyanın kardeşlik haritası açısından önemine yeniden vurgu yapan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seninle iftihar ediyoruz Sakarya. Geliyorum dördüncüsüne 'Rabia' dedik ya Rabia... Tek devlet... Devlet içinde devlet olmaz, paral yapılanma olmaz. Kim bu yola başvuruyorsa bunun bedelini hesabını ağır öder ağır ve ödeyecekler, ödeyecekler... Şu anda bir geçiş dönemindeyiz. Seçim 30 Mart... 30 Mart da bunun başlangıç adımıdır ona göre. Kardeşlerim 10 gün kaldı biliyorsunuz, ablalar kaç gününüz var? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bildiklerimizi bilmeyenlere anlatmaya var mıyız? Abiler, 10 gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Öyle çalışacağız, öyle çalışacağız ki Sakarya'yı Türkiye'de bir numara yapacağız. Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Yola çıktığımız günden beri yalnız bırakmadınız. Bugün de şu alana baktığım zaman yine aynı şeyi görüyorum."

(Sürecek)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com