AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için bizi mahkum ettiler. Bizi milletin gönlünde sarsılmaz bir yer edindiğimiz için, milletle aynı dili konuştuğumuz, aynı yöne baktığımız, milletle kol kola yürüdüğümüz için mahkum ettiler" dedi.

Başbakan Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı'ndaki konuşmasına, "Bu tarihi günde, kutlu medeniyet yolculuğumuzu devam ettirdiğimiz bu muhteşem buluşmada her birinizi tek tek gönülden selamlıyorum" diyerek başladı.

Bugün, yeni Türkiye için sürdürdükleri yolculuğa yeni bir güçle devam ettiklerini belirten Erdoğan, "Bugün adaylarımızı kamuo tanıtarak, hazırladığımız seçim beyannamesini açıklayarak kampanyamızı başlatıyor, 30 Mart'a giden bu muhteşem yolculuğun kapılarını aralıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun, yolumuz, bahtımız açık olsun" diye konuştu.

30 Mart yerel seçimlerinin ülkeye, millete, tüm şehirlere, ilçe, belde ve köylere, dünyaya ve insanlığa hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Rabbim bizleri utandırmasın, Rabbim bu kutlu yolculukta bizleri korusun, her türlü tehditten, tehlikeden esirgesin diye dualar ediyorum" dedi.

Erdoğan, 27 Mart 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına seçildiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Seçileceğimizi beklemiyorlardı. İstanbul'un bizi tercih edeceğini tahmin etmiyorlardı. 28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor, kendilerince zaferlerini ilan ediyorlardı. Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildik. Çok farklı şeyler ifade ettiler. Kalktılar şunu söylemeye başladılar, yapamayacağımızı, beceremeyeceğimizi, başarılı olamayacağımızı iddia ettiler. Köşelerinden, manşetlerinden bu şekilde yazdılar, çizdiler. Her türlü tuzağı kurdular. Hükümet gücünü kullanarak, devlet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar ama biz İstanbul için aşkla çalıştık, sevdayla çalıştık, tutkuyla çalıştık ve orada tarih yazdık."

-"İstanbul'u ilklerle buluşturduk"

İstanbul'u ilklerle buluşturduklarını anlatan Erdoğan, İstanbul'da hava kirliliğini, çöpü ilk kez kendilerinin sorun olmaktan çıkardığını, 180 kilometre uzaktan, Istranca Dağları'ndan su getirerek İstanbul'un 50 yıllık su sorununu ilk kez kendilerinin çözdüğünü aktardı.

Haliç'i de kendilerinin temizlediğini belirten Erdoğan, "CHP'nin İstanbul'daki belediye başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç'te geçen gün baktım balık avlıyor. Biz göreve geldiğimizde İSKİ yolsuzluğuyla maruf bir CHP vardı. Haliç'te balık yoktu ama Haliç'i temizledik, şimdi balık da var yüzüyorlar" dedi.

İstanbul'a yeşil alanlar kazandırdıklarını, İstanbul'u raylı sistemle ilk kez kendilerinin tanıştırdığını, şehri engelliler, çocuklar ve yaşlılar için ilk kez kendilerinin tasarladığını, Belediyeyi halka açtıklarını, Beyaz Masa uygulamasını, kentsel dönüşümleri başlattıklarını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sosyal belediyeciliği, kültürel belediye, katılımcı, çevre dostu, hizmet belediyeciliğini İstanbul'a oradan Türkiye'ye tanıtan biz olduk. İlklerin belediye başkanı olarak önce İstanbul'un sonra Türkiye'nin gönlüne giren, milletin teveccühünü kazanan biz olduk. Bizim başarısız olacağımızı zannedenler, bunu bekleyenler hayal kırıklığı yaşadılar. İstanbul'daki bu ilkleri, bu başarıyı, bu büyük hizmeti hazmedemediler. İstanbul'un güzelleşmesinden, gelişmesinden, sorunlarının çözülmesinden rahatsız oldular. İSKİ yolsuzluklarının önüne geçtiğimiz için, rantın önüne geçtiğimiz için, milletin, yetimin hakkını koruduğumuz ve kolladığımız için ciddi şekilde rahatsız oldular. CHP'nin Genel Müdürü bilmiyorsan araştır, sor. O İSKİ yolsuzluğunu, evet onun da biz önüne geçtik."

Yolsuzlukların içinde olan İSKİ'nin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Genel Müdürlüğünde farklı şekilde gelişmeye başladığını belirten Erdoğan, "2,5 milyar dolar borçla devraldık CHP Belediyesinden, 1,2 milyar dolarla bıraktık. Hem yatırımlar yaptık hem de borçları ödedik" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kardeşlerim, zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için bizi mahkum ettiler. Bizi milletin gönlünde sarsılmaz bir yer edindiğimiz için, milletle aynı dili konuştuğumuz, aynı yöne baktığımız, milletle kol kola yürüdüğümüz için mahkum ettiler.

İşte bugün karşımızda olanlar o gün yine ne diyorlardı biliyor musunuz? Gazetelerinin başlıkları şuydu, 'muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. Ne dediler biliy musunuz? 'İşi bitti' dediler. 'Bir daha siyaset yapamaz' dediler ama biz işte bugün buradayız. Milletimizle birlikte, partimizle, teşkilatımızla dimdik ayaktayız. Üstelik onurumuzla, gururumuzla millete ürettiğimiz hizmetlerin bahtiyarlığıyla bugün burada, bugün milletin arasında, milletin huzurundayız. 1994'te İstanbul'da başlayan hizmet yolculuğumuz şimdi Türkiye'yi kucaklayarak devam ediyor. İstanbul'da ilklere imza attık ve şimdi de Türkiye'de ilklere imza atıyoruz. İstanbul'da hayalleri gerçekleştirdik. Şimdi de Türkiye genelinde 81 vilayette hayalleri gerçekleştiriyoruz."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com