AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "30 Mart’ta sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçmekle kalmayacağız, Türkiye’nin en azından önümüzdeki çeyrek asrını, 2023’ü, 2053’ü, 2071’i belirleyecek kararı vermiş olacağız. Türkiye’nin kaderi 30 Mart seçimlerinin kaderiyle birleşmiştir" dedi.

Şentop, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı'ndaki konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yaklaşık 3,5 aylık bir çalışma sonrasında büyükşehir, il, ilçe, belde belediye başkan adayları, asıl ve yedekleriyle yaklaşık 40 bin belediye meclis üyesi ve bin 257 il genel meclisi üye adayını belirlediklerini söyledi.

Yerel seçimlerin siyasi tarihin en önemli seçimi haline geldiğini dile getiren Şentop, mahalli seçimlerin ülkenin kaderinin belirleneceği, istikbalinin oylanacağı bir seçime dönüştüğünü ifade etti. Şentop, "30 Mart’ta sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçmekle kalmayacağız, Türkiye’nin en azından önümüzdeki çeyrek asrını, 2023’ü, 2053’ü, 2071’i belirleyecek kararı vermiş olacağız. Türkiye’nin kaderi 30 Mart seçimlerinin kaderiyle birleşmiştir" değerlendirmesinde bulundu. 

Şentop, Türkiye'de bir birinden farklı toplum kesimleri, farklı faklı cemaatler kalmadığını belirterek, "Bütün toplumumuz iki ana hatta, iki ana istikamete ayrılmıştır. Siyasi alan şeffaflaşmış berrak hale gelmiştir. Bir tarafta Türkiye benim olursa Türkiye'yi ben yönetirsem severim diyenler, diğer tarafta Türkiye'yi sadece Türkiye olduğu için sevenler" diye konuştu. 

"Tarihin bu kritik dönemecinde, Türkiye'nin kaderiyle, AK Parti'nin kaderi birleşmiş, bütünleşmiştir" ifadesini kullanan Şentop, "Aslında AK Parti'nin ortaya çıkışı bu mukadderat birlikteliğinin bir neticesidir. AK Parti kazanırsa Türkiye kazanır, Türkiye kaybederse AK Parti kaybeder. AK Parti'ye sahip çıkmak, Türkiye'ye sahip çıkmak demektir. AK Parti'nin Türkiye'nin yegane ümidi ve istikbali olduğu açıktır. Nitekim AK Parti düşmanlığının, Türkiye düşmanlığıyla özdeşleştiği, AK Parti karşıtlarıyla Türkiye düşmanlarının el ele, kol kola olduğunu hazin bir tablo olarak izliyoruz" diye konuştu. 

-Uğur Işılak'tan seçim şarkısı

Başbakan Erdoğan konuşması öncesinde platforma davet edilen sanatçı Uğur Işılak da AK Parti'nin önceki seçimlerde kullandığı şarkılarını hatırlattı. Işılak, "Şiir belki benim kalemimden çıkmıştı ama duygular sizin duygularınızdı. Ve bu 11-12 yıllık zaman zarfında bizi hiçbir zaman yanıltmadığı için, Osmanlı'dan tevaruz ettiğimiz değerleri çiğnetmediği için, 'zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem' dediği için, 'gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem' dediği için, mazlumun yanında yer aldığı için, ezilenlerin gür sesi olduğu için, suskun dünyanın hür sesi olduğu için, işte bütün bunlar için biz uzun adamı çok sevdik, Başbakanımızı çok sevdik" diye konuştu. 

Başbakan Erdoğan'a sevgisinin tezahürü olarak yeni bir eser hazırladığını ve bunu Erdoğan'a armağan etmek istediğini dile getiren Işılak, AK Parti'nin seçimde kullanacağı yeni şarkıyı okudu.

"Ezilenlerin gür sesidir o/ Suskun dünyanın hür sesidir o/ Görüldüğü gibi olan/ Gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan. Halkın adamı, Hakk'ın aşığı/ O milyonların umut ışığı/ Mazlumlara sırdaş olan/ Gariplere yoldaş olan Recep Tayyip Erdoğan. Oldun her zaman sözünün eri/ Çıktığı yoldan dönmedi geri/ Kararlıdır davasında, anaların duasında, Recep Tayyip Erdoğan. Sözü dosdoğru yoktur riyası/ Zalimlerin korkulu rüyası/ İnandığı yolda giden, yıllardır beklenen lider Recep Tayyip Erdoğan" şeklindeki şarkının sona ermesinin ardından Başbakan Erdoğan ve partililer Işılak'ı ayakta alkışladı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com