AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Tüfekçi:

AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Tüfekçi:
"Sandık dışı yöntemlere tevessül edenler 30 Mart akşamı umduklarını bulamayacak"

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, "Sandık dışı yöntemlere tevessül edenler 30 Mart akşamı umduklarını bulamayacak" dedi.

Tüfekçi, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığındaki seçim çalışmalarının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, demokrasinin gerçekleşmesi için mücadele ettiklerini söyledi.

Kullanılan her oyun demokraside çok kıymetli olduğunu ifade eden Tüfekçi, "Hangi partiye giderse gitsin her oy kıymetli. Sonuç itibarıyla o oyun geçerli olmasını arzu ediyoruz. Çünkü vatandaşın oyu, sandığa kadar gittiyse önem taşıyor. Biz de o oyun takipçisiyiz. Sandıklarda sağlıklı bir sonuç almak için mücadele ediyoruz" diye konuştu.

30 Mart Yerel Seçimleri sonuçlarını basından da önce Türkiye'ye duyuracak bir çalışma yaptıklarını belirten Tüfekçi, "Sandık sonuçlarını Türkiye'ye ilk önce biz duyuracağız iddiasıyla yola çıktık. Bunun teknik altyapı çalışmasını yapıyoruz" dedi.

Bir gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, "uçan kalemle seçimde hile yapacaklar" iddiasını hatırlatması üzerine Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Değişik dedikodular geliyor. Biliyorsunuz bu dönem farklı iddialar, sadece ona yönelik değil değişik iddialar var. Bu da 17 Aralık operasyonlarıyla bağlantılı olarak ortaya atılan bir konu. Biz sandığa şaibe karışmasın, milletin oyu bir şekilde zayi olmasın diye mücadele etmek zorundayız. Geçmiş seçimlerden daha çok bu dönem itina gösteriyoruz. İddialar, şaibeler olduğu için, böyle ifadeler olduğu için, biraz daha bunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz."

Diğer siyasi partilerin de bu konuda hassasiyet göstermesini isteyen Tüfekçi, bütün partilerden de kendi sorumlularını sandıkta konuşlandırmalarını istedi.

Bundan yana hiç bir sorunlarının bulunmadığın işaret eden Tüfekçi, "Biz, nereye giderse gitsin, her oyun kıymetli olduğunu söylüyoruz. Önemli olan oyun geçerli olması için mücadele etmektir. Demokrasi de zaten budur. Bunun gereğini yapıyoruz. Sandık dışı yöntemlere tevessül edenler 30 Mart akşamı umduklarını bulamayacak" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com