AK Parti Serik mitingi

AK Parti Serik mitingi
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "Milliyetçilik, sloganla değil, milletine, devletine hizmet etmekle olur"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Milliyetçilik, sloganla değil, milletine, devletine hizmet etmekle olur" dedi.

Çavuşoğlu, AK Parti Serik İlçe Teşkilatınca Çınaraltı Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Serik için sandıktan Ramazan Çalık, Antalya için Menderes Türel isminin çıkacağını belirterek, o zaman Antalya'nın en ücra köşesine en iyi hizmetin gideceğini söyledi. 

Milliyetçiliğin sloganla olmadığını, milletine, devletine hizmet etmekle olduğunu, Göktürk abidelerinin yerini bilmek ve anıtlarını yapmakla olacağını belirten Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunları yaptığını kaydetti.

Ses kayıtlarına değinen Çavuşoğlu, "Türkiye üzerinde oynanan oyunları görüyor musunuz? Bu oyunları bozacak mıyız? Ülkenin uluslararası güvenliğini bile bir yerlere peşkeş çekmeye çalışan hainlere gereken dersi verecek miyiz?" diye sordu.

30 Mart'ta bu oyunları yapan "hainlerin" hesap vereceğini dile getiren Çavuşoğlu, milletin ve devletin sahipsiz olmadığını, devletin sahibinin millet olduğunu kaydetti.

Serik'in kimseye boyun eğmeyeceğini belirten Çavuşoğlu, Seriklilere, "30 Mart'ta bugüne kadar Serik'i 30-40 yıl geri götürenleri değiştirecek miyiz? 30 Mart'ta Serik'te sandıktan kim çıkacak?" diye sordu.

Vatandaşların cevapları üzerine Çavuşoğlu, AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile Serik Belediye Başkan adayı Ramazan Çalık'a dönerek, "Siz gidin yatın beyler, bu iş bitmiştir" dedi.

Çavuşoğlu, pazar günü sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

 

- Menderes Türel'in konuşması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ise mutlu sona sadece bir gün kaldığını belirterek, "Biz ne diyoruz 'İşimiz hizmet, gücümüz millet' diyoruz, şimdi de 'Daima hizmet, daima millet' diyoruz" diye konuştu.

Koltuk ve makam peşinde olmadıklarını belirten Türel, Antalya'ya, Serik'e hizmet etmek için yeniden aday olduğunu kaydetti.

Bu seçimde projelerin yarışmasını istediklerini ancak muhalefetin projeleri küçümsediğini, iftiralarla, mazeretlerle siyaset yaptığını öne süren Türel, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, 'Ben projeyle ilgilenmem, projeyle uğraşmam, bu millet de projelerden anlamaz' diyor. Milleti nasıl küçük görüyor. Bunlar zaten hayatları boyunca millete efendilik yapmışlar, Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları bu millete hizmetkar olmuş, biz de hizmetkarı olmaya geliyoruz" şeklinde konuştu.

Türel, 30 Mart'ta milleti küçük görenlere gereken cevabın verileceğini kaydetti. Akaydın'ın kendisi hakkında İspanya'da villası olduğunu iddia ettiğini belirten Türel, "Öyle desteksiz atıyor ki şu villayı bulsun, çıkartsın, o villayı kendisine hediye edeceğim" dedi.

Türel, Akaydın'ı iddialarını ispatlamaya çağırdı.

Akaydın'ın kendisini hakkında, "Türel, kimin çocuğu" dediğini de ifade eden Türel, buna güzel bir cevabının olduğunu ancak terbiyesinin müsaade etmeyeceğini, en güzel cevabın 30 Mart'ta verileceğini dile getirdi.

AK Parti'nin Serik Belediye Başkan adayı Ramazan Çalık da ilçeye yapmayı planladığı hizmetler hakkında bilgi verdi.

Mitinge, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak da katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com