AK Parti Siirt seçim bürosu açıldı

AK Parti Siirt seçim bürosu açıldı
Maliye Bakanı Şimşek: "Bu seçim, çözüm süreci için hayati öneme sahiptir"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: "Bu seçimde sadece belediyeyi seçmiş olmayacaksınız, Türkiye'nin dünyadaki yeriyle ilgili bir oylamada bulunacaksınız"-Eski Avrupa Birli

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 30 Mart'taki yerel seçimlere ilişkin, "Bu seçim, çözüm süreci için hayati öneme sahiptir" dedi.

Bakan Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gürses Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunun açılış törenine katıldı.

Yerel seçimin ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Bakan Şimşek, "Bu seçim, çözüm süreci için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle olaya sadece mahalli seçim gözüyle bakılmaması gerekiyor" diye konuştu.

Vatandaşların siyasi istikrar, kalkınma, kardeşlik ve gelecek için mutlaka doğru kararı vermesi ve 50 günlük sürenin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Şimşek, Siirt'in hak ettiği hizmeti, AK Parti belediye başkanlarıyla, ekipleriyle göreceğini ifade etti.

-"Türkiye'yi, dünya siyasetinde onurlu, dik duruşuyla temsil ettiler"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ise Siirt'in hizmete susamış bir yer olduğunu ve 5 yıldır hak ettiği hizmeti göremediğini bildirerek, "5 yıldır Türkiye'nin her tarafında görülmekte olan o gelişmeden, o kalkınmadan Siirt payını alamamaktadır. Bu hizmeti almak için 30 Mart'ta Ali İlbaş kardeşimizi destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerin dünya siyasetiyle ilgili bir boyutunun olduğunu dile getiren Aktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu seçimde sadece belediyeyi seçmiş olmayacaksınız, Türkiye'nin dünyadaki yeriyle ilgili bir oylamada bulunacaksınız. Türkiye, eskiden olduğu gibi başka ülkelerin peşine takılıp giden, başka ülkelerin kuklası bir ülke mi olacak, yoksa izzetiyle bütün dünyadaki Müslümanların, mağdurların, mazlumların gururu haline gelmiş bir ülke olmaya mı devam edecek? Sayın Başbakanımız ve bütün yakın çalışma arkadaşları Türkiye'yi, dünya siyasetinde onurlu, dik duruşuyla temsil ettiler."

-"Siirt'in zulmüne son verelim"

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, "Hatalı solama ölüm, hatalı oylama zulüm getirir. AK belediyecilikle Siirt'in zulmüne son verelim" dedi.

Muhabir: Zekeriya Güneş
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com