AK Parti TBMM Grup Toplantısı

AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (5)- "Bu yapı içindeki kardeşlerime tekrar sesleniyorum: Başlarını iki ellerinin arasına alıp tekrar tekrar düşünmelerini rica ediyorum. Bu yapının Türkiye'nin milli çıkarlarına, milli kurumlarına, milli bankasına, mi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu yapı içindeki kardeşlerime tekrar sesleniyorum: Başlarını iki ellerinin arasına alıp tekrar tekrar düşünmelerini rica ediyorum. Bu yapının Türkiye'nin değil, belli bazı ülkelerin, güneydeki o sevdikleri ülkenin, belli uluslararası çevrelerin çıkarlarına nasıl hizmet ettiğini, nasıl ihanet içinde olduğunu görsünler. Bu kardeşlerimin oyunu, tuzağı, ihaneti göreceklerine, bu yapı ile aralarına mesafe koyacaklarına, bu çirkin, ahlaksız saldırganlar ile yollarını ayıracaklarına yürekten inanıyorum" dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Bu mesele bizimle başlamış bir mesele değil, bu meselenin kökü 12 Eylül darbesinde. Bu meselenin kökü 28 Şubat darbesidir. Biz 7 Şubat hadisesi olduğunda meselenin ciddiyetini kavradık ve üzerine gidiyoruz. 17 Aralık darbe girişimi ile birlikte şu anda bu meselenin üzerine tek başına biz gidiyoruz. Bu meselede de tek başımıza bırakıldık ama Rabbimiz bizim yardımcımızdır diyoruz ve bu yolda aynı şekilde devam ediyoruz" diye konuştu.

Milletin kendileri ile beraber olduğunu, şu anda yargıda bu mesele ile ilgili hazırlıklar yapıldığını anlatan Erdoğan, hiç bir hukuksuzluğun üzerinin örtülmeyeceğini, hiç bir mağduriyetin, hiç bir haksız mahkumiyetin kapatılmayacağını kaydetti. Erdoğan, "Biz bunu hak mücadelesi olarak görüyoruz ve son nefesimize kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu yapı içindeki kardeşlerime tekrar sesleniyorum: Başlarını iki ellerinin arasına alıp tekrar tekrar düşünmelerini rica ediyorum. Nasıl bir yapı içinde olduklarını, nasıl sinsice bir kumpasın içinde olduklarını görmelerini temenni ediyorum. Hiçbir şey görmüyorlarsa, bu yapının Türkiye'nin milli çıkarlarına, milli kurumlarına, milli bankasına, milli istihbarat teşkilatına, çözüm sürecine nasıl saldırdığını görsünler. Bu yapının Türkiye'nin küresel projelerine nasıl saldırdığını görsünler. Bu yapının Türkiye'nin değil, belli bazı ülkelerin, güneydeki o sevdikleri ülkenin, belli uluslararası çevrelerin çıkarlarına nasıl hizmet ettiğini, nasıl ihanet içinde olduğunu görsünler. Bu kardeşlerimin oyunu göreceklerine, tuzağı göreceklerine, ihaneti göreceklerine, bu yapı ile aralarına mesafe koyacaklarına, bu çirkin, ahlaksız saldırganlar ile yollarını ayıracaklarına yürekten inanıyorum.

Bu yapının içerisindeki bazı hanım kardeşlerim evleri dolaşıyorlar. Ben buradan tüm AK Parti'li kardeşlerime de sesleniyorum: Sizin de kapınız çalınırsa, çalındığında, sizin kapınıza gelenlere şunu söyleyin: 'Biz halimizden, iktidarımızdan memnunuz. Biz inandığımız gibi yaşayamıyorduk, düşündüklerimizi konuşamıyorduk. Şimdi inandığımız gibi yaşıyoruz. Düşündüklerimizi aynen düşündüğümüz gibi konuşuyoruz ve ülkemiz 10 yıl içerisinde değişim, dönüşümü farklı bir şekilde yaşadı. Eğer bu işe çok meraklıysanız, partinizi kurun da öyle gelin, bunları söyleyin.' Biz tek başımıza da kalsak, milli iradeyi şerefimiz ve namusumuz gibi savunmaya devam edeceğiz. Tek başımıza da kalsak, demokrasiyi, sandığı şerefimiz ve namusumuz gibi savunmaya devam edeceğiz. Bu ahlaksız saldırılar karşısında boyun eğmedik, boyun eğmeyeceğiz. Bu kutlu yolda yalnız olmadığımızı biliyoruz. Bu kutlu yolda aziz milletimizin de bizimle birlikte olduğunu biliyoruz. Aramızdan milli irade hırsızları çıksa da aramızdan Türkiye düşmanlarına uşaklık yapan, milletten aldığı emaneti örgüt liderlerine peşkeş çekenler olsa da biz bir ve beraber olarak, milleti ve millet iradesini savunmaya devam edeceğiz."

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de hükümetleri; sermaye, medya ve kasetlerin değil sandığın belirlediğini kaydetti.

Türkiye'de hükümetleri karanlık örgütlerin belirlemediğini, hükümetleri milletin belirleyeceğini belirten Erdoğan, "Bu, bir istiklal mücadelesidir. AK Part'li olsun ya da olmasın, bu, 77 milyonun irade mücadelesidir. 30 Mart, bu iradenin sarsılmaz şekilde güç kazanacağı bir tarih olacaktır. 30 Mart, Türkiye düşmanlarının ve onların maşalarının kaybedeceği, Türkiye'nin, 77 milyon aziz milletin kazanacağı tarih olacaktır. 30 Mart inşallah yeni Türkiye için bir milat olacaktır" dedi.

Erdoğan, bu nedenle asla ihmalkar, rehavet içinde olmayacaklarını, bir anlarını bile boş harcamayacaklarını ifade ederek, "Yıkım ekibi bir çalışıyorsa, biz on çalışacağız on, yüz çalışacağız, bin çalışacağız. Onlar bir kapıya ulaşıyor, bir posta kutusuna broşür bırakıyor, yıkmak için sinsice çalışıyorsa; biz yüzlerce, binlerce kapıya ulaşacak; yapmanın, imarın, ihyanın inşasının mücadelesini vereceğiz. Her ne yaparlarsa yapsınlar, hangi yolu denerlerse denesinler, Allah bizimledir, millet bizimledir, unutmayın, milletin hayır duası bizimledir. Siz ak bir kadrosunuz. Aranıza karalar karışsa da bugüne kadar onları hep birlikte eledik. Bundan sonra da karalar çıkarsa onları da eleriz. Hiç önemli değil, aklığınıza asla leke sürdürmeyin. Yetimin hakkını 11 yıldır nasıl muhafaza ettiysek, bundan sonra da aynı şekilde muhafaza edeceğiz. Bizim sevdamız Türkiye sevdasıdır. Bu sevdanın neferleri olarak bu kutlu yolda hiç sarsılmadan yürümeye devam edecek, eski Türkiye'nin kapılarına kilit vuracak, yeni Türkiye'yi şaha kaldıracağız" diye konuştu.

-"Neydi? Susuz İstanbul'du"

Bu hafta İstanbul'da çok enteresan bir şey olduğunu, CHP'lilerin ileri gelenlerinden birinin, "eski İstanbul'u size iade edeceğiz" dediğini kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gerçekten, işte CHP bu. Eski İstanbul neydi? Çöp dağları ile var olan İstanbul'du. Neydi? Susuz İstanbul'du. Neydi? Hava kirliliği ile malum, gazetelerin maske dağıttığı İstanbul'du. Böyle bir İstanbul'un, İSKİ yolsuzluğu ile bilinen CHP'nin İSKİ'sini, yolsuzlukla mahkum edildiği o İstanbul'u tekrar getireceklermiş. Bunlar taş üstüne taş koyamazlar. Evelallah biz emin adımlarla ülkemizi güncelleyerek, değişim ve dönüşümle çok daha güçlü bir şekilde dünyanın hayranlıkla izlediği, sessiz devrim diyerek izlediği bütün reform paketlerimize, bütün fiziki değişim ve dönüşümlerle, ekonomimizle... Buyurun işte ocak ayında yine ihracatta gördüğünüz gibi patlama. Tüm zamanların aylık rekoru. Aynı şekilde dün sanayide yine bir rekor daha. Bütün saldırılara rağmen, bekledikleri gibi olmadı, olmayacak. Samimiyiz, koşuyoruz, çalışacağız, üreteceğiz. Allah bir kez daha yar ve yardımcımız olsun, öyle dua edin, yolumuz bahtımız açık olsun."

Bu arada, grup toplantısında, atletizmde Avrupa Gençler Şampiyonu olan Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulubü sporcuları Erdoğan'a çiçek verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. İstanbul Ümraniye Erzurumlular Derneği yetkilileri de Başbakan Erdoğan'a tablo hediye etti.

Grup toplantı salonunda bulunan partililer, Erdoğan'a yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

(Bitti)

Muhabir: Coşkun Ergül
Yayınlayan: Kudret Topçu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com