AK Parti TBMM Grup toplantısı

AK Parti TBMM Grup toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4)

TBMM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yargı içindeki paralel yapı, Jandarma'daki uzantılarını da yanına alarak bu ülkenin Mili İstihbarat Teşkilatı'na yasadışı operasyon yapıyor.  İşte bu süreç, bu görüntülerden dolayı bir istiklal mücadelesi sürecidir" dedi. 

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, gündeme değindi. Son günlerde paralel yapı ve arkasına taktığı  kesimler tarafından çözüm sürecinin de hedef alındığını belirten Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da  silahların tekrar konuşması  için kışkırtmalar yapıldığını, diğer bölgelerde Hükümetin tavizler verdiği iftirası işlenerek kışkırtmanın mücadelesinin verildiğini anlattı.

"Allah'a hamdolsun benim Türk kardeşlerim de Kürt kardeşlerim bu kışkırtmalara gelmiyor, bu alçakları zaten okumuyor, dinlemiyor" diyen Erdoğan,  çatışmasızlık ortamında bir yılın geride kaldığını, 30 yıldır devam eden acılı, çileli sürecin son bir yıldır can almadığını, canlara kıymadığını kaydetti. 

Erdoğan, hiçbir taviz vermediklerini, hiçbir ilkelerinden vazgeçmediklerini, bir tek  Anayasa ve yasa maddesini çiğnemediklerini, meşruiyetten bir nebze olsun ayrılmadıklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siyaseti devreye aldık ve meselenin siyaset zemininde demokrasiyle çözülmesi için samimi gayret  sarfettik ve sarfetmeye de devam ediyoruz. Oluşan bu kalıcı barış havasından 77 milyonunun tamamı da çok büyük bir memnuniyet içinde. Bunu yaptırdığımız kamuoyu araştırmalarında çok açık ve net görüyoruz. Türkiye genelinde olayı, etnik unsurlar bazında da incelettirdik. Burada da hamdolsun güzel gelişmeler var. İnanın  Doğu'da, Güneydoğu'da hayatlar değişti, sokaklar, caddeler değişti. İklim, atmosfer tamamen değişti. Doğuda da batıda kuzeyde de güneyde de 77 milyon tebessüm etmeye, gülümsemeye umutlarını çoğaltmaya başladılar. Türkiye'de demokratikleşmenin önündeki en büyük engel, unutmayın,  11 yıl öncesine gidelim, çeteler olmuştur, mafyatik yapılar olmuştur, cuntalar olmuştur. Hükümetler kurmuşlardır, hükümetler indirmişlerdir. 11 yıl boyunca çetelerle mücadelemizde sağladığımız başarı oranında demokratik  hamleler gerçekleştirdik. Şimdi artık son çeteyle mücadele ediyoruz. Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde inanın demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak. Ekonomiye saldırdılar güçlü ekonomiyi yıkamadılar, istikrara saldırdılar istikrarı bozamadılar, demokrasiye saldırıyorlar hiç kuşkunuz olmasın demokrasiyi de yıpratamayacaklar. Tam tersine demokrasi buradan da güçlenerek çıkacak. Değerli arkadaşlarım dik duracağız ama diklenmeyeceğiz. Emniyet içindeki kardeşlerim dik duracak. Yargı mensupları dik duracak. Siyaset dik durmaya devam edecek. Bu aziz millet, zaten bunlara da geçit vermeyecek."

 

-"Sanki düşman tırlarıymış gibi..."

 

Bir gazetenin MİT tırlarına, MİT mensuplarına yapılan saldırının görüntülerini yayınladığına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bunları sanki düşman tırlarıymış gibi durduruyorlar. MİT mensuplarının aracını durduruyor, içindeki yüzbaşıyı, üsteğmeni çıkarıp darp edip kelepçe takıyorlar. Meselenin ne kadar ciddi olduğunu, hangi boyutlara vardığını, işte bu görüntüler tartışmaya yer bırakmayacak şekilde ortaya koydu. Sadece AK Parti'li değil, CHP, MHP'li, BDP'li ve tüm kardeşlerimin, vatandaşlarımın işte bu görüntülere bakıp, bu manzaraya bakıp işin ciddiyetini görmelerini rica ediyorum. İnsan sorar bu hangi ülkenin, kim bunlar, bu kimin jandarması, saldıranlar kim? Yargı içindeki paralel yapı, jandarmadaki uzantılarını da yanına alarak bu ülkenin Mili İstihbarat Teşkilatı'na yasadışı operasyon yapıyor.  İşte bu süreç, bu görüntülerden dolayı bir istiklal mücadelesi sürecidir. İnanın İstanbul işgal edildiği dönemin mütareke basınında dahi bu derece bir ihanet sergilenmemiştir. Bu operasyon, altını çizerek ifade ediyorum; düpedüz bir casusluk operasyonudur. Buradaki ayrıntılar ortaya çıktığında, o operasyonda kimlerin yer aldığı, kimlerin kimlere talimat verdiği, ihbarda bulunduğu ortaya çıktığında milletim ihanetin derecesini daha net olarak görecektir. Burada tabii şunu birbirinden ayırmamız lazım; malum Türk Silahlı Kuvvetlerimizin özellikle o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını ne yazık ki yapmış durumdalar. İşte onun için dik duracağız.

Buradan da aziz milletime bir hususu özellikle vurgulamak istiyorum;  Biz 17 Aralık'tan itibaren ortaya atılan tüm iddialara, tüm iftiralara tek tek cevap vereceğiz. Allah'a şükür verilemeyecek hiçbir hesabımız, cevabı olmayan hiçbir soru yok. Ama aziz milletimin de teşkilatımın da şunu bilmesini özellikle isterim; Bu hainlerin, bu paralel yapının Türkiye'de gündemi belirlemesine, gündemi esir almasına da izin vermeyeceğiz. Bu paralel yapı, CHP'nin, MHP'nin önüne yem atıyor,  onları besliyor ve onları kendi gündemlerinin esiri haline getiriyor. Ama AK Parti'yi böyle yapay gündemler esir alamaz. Hatırlayın, gezi olayları sırasında vandallar sokakları ateşe verirken, yakarken, yıkarken, Türkiye'nin her yerinde huzuru bozarken, inançlı kesime karşı alçakça hakaretler, saldırılar yaparken işte bu medya bir palalı militanın peşine takıldı, günlerce manşetten bunu gördü. Hatırlıyorsunuz değil mi? Haftalar sonra kendi kurdukları tuzağa düştüler, o palalının bir CHP organizasyonu olduğunu bizzat CHP'liler itiraf ettiler. Bugün de kendi kurdukları tuzaklara kendileri düşecekler. Göreceksiniz kendi attıkları manşetler dönecek dolaşacak ve kendilerini vuracaktır. Biz eğer bu iftiraların ithamların peşine takılırsak ülkemize, milletimize  hizmet üretemeyiz."

 

-"Yıkım ekibi koro halinde istediği iftirayı, çamuru atsın"

 

Erdoğan, sadece 2 hafta içinde Ankara'da, İstanbu'da metro hatlarını açtıklarını, hastane temelleri attıklarını ve hastaneleri hizmete açtıklarını, 100 bin öğrenciye tablet bilgisayar dağıttıklarını yineleyerek, Türksat 4A uydusunun başarıyla uzaya fırlatıldığını anlattı. Erdoğan, "Bizim gündemimizde bunlar var. Peki bunların gündeminde ne var? Laf var, iftira var, başka hiçbir şey bulamazsınız. Ama bunların çektiği tuzağa biz düşmeyeceğiz, bunların manşetine aldırıp gündem değiştirmeyeceğiz. Bunların değil, milletimizin istikametine ram olacak, o istikamette yürümeye devam edeceğiz. Süreç bizim haklılığımızı ortaya koyacak. Vakti zamanı geldiğinde her hadise aydınlanacak. Milletimizin feraseti her meseleyi aydınlatacak, her meselede, unutmayın şaşmaz terazi olacak" dedi.

Yarın Ankara'da 30 Mart yerel seçimleri için hazırladıkları seçim beyannamesini, seçim malzemelerini, slogan ve şarkılarını Ankara arenada paylaşacaklarını, önemli bir tanıtım toplantısını yapacaklarının altını çizen Erdoğan, aday belirleme sürecini tamamladıklarını, belediye meclis listesinin teslimatı için sürenin bugün sona ereceğini söyledi.

Erdoğan, Meclis çalışmalarının gelecek hafta sonuna kadar devam edeceğini belirterek, daha sonra bütün enerjilerini sahaya yoğunlaştıracaklarını ifade etti. Kendi gündemleri ve milletin gerçek gündemiyle sahalarda olacaklarını kaydeden Erdoğan, açılışlar yapacaklarını, yaptıklarını anlatacaklarını ve yapacaklarını milletle paylaşacaklarını vurguladı.

Erdoğan, konuşmasını, "Yıkım ekibi arkadan koro halinde istediği iftirayı, çamuru atsın. Biz sadece Türkiye ve aziz milletin gündemiyle meşgul olacağız. Sizlere Meclis çalışmalarındaki sabır, dirayet, kararlılık için sizlere bir kez daha şahsım, milletim ve grubum adına şükranlarımı sunuyorum. Bu hafta ve öbür hafta yapacağınız çalışmalardan dolayı başarılar diliyorum" diyerek tamamladı. 

(Bitti) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com