AK Parti TBMM Grup Toplantısı

AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

TBMM (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum: 'Eteğinizde ne varsa dökün, elinizde ne varsa çıkarın' diyorum ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı da olmaz" diye konuştu.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi var" dedi.

Devletin içinde bir ur gibi çoğalmaya gayret eden, devleti esir almaya gayret eden, şantajları, komploları, ihanetleri ortaya çıkan, çirkin senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisinin de milletin iktidarından rahatsız olduğunu belirten Erdoğan, "17 Aralık'ta bütün bu rahatsızlar bir araya geldiler. Milletten yüz bulamayanlar lobisi. Her zaman kaybedenler güruhu, 17 Aralık'ta bir kez daha bir araya geldiler, bir kez daha ittifak yaptılar. İşte bunlar şu anda 'Türkiye'yi biz yöneteceğiz' diyorlar. Biz de diyoruz ki (hayır, Türkiye'yi millet yönetecek)" diye konuştu.

"Var olduğumuz, nefes alıp verdiğimiz sürece, milletin iradesini bunlara teslim etmeyeceğiz, milletin iktidarını asla bunlarla paylaşmayacağız. 23 Nisan 1920'de verilen ahdi, oradaki şuuru, oradaki hissiyat ve kararlılığı, canımız pahasına yaşatmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum: 'Eteğinizde ne varsa dökün, elinizde ne varsa çıkarın' diyorum ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı da olmaz.

Şimdi şurada bir hafta, on gün içerisinde onların karşıtlarını, aynı şekilde biz de bu teknolojiden hareketle sizlere izleteceğiz. Kılıçdaroğlu Meclis'te izletiyor ya, aynısı. Farklı bir şekilde sizlere izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz bakımından bunlar çok önemli. Senaryo yazmak zor bir şey değil. Bunlar yapılır. Dün Başbakanlık'tan gereken açıklama yapıldı. Bugün de buradan söylüyorum: Yapılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na alçakça bir saldırıdır. Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti'nin Genel Başkanı'na değil, bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakan’ına yapılmış haince bir saldırıdır. Biz bunu da kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız.

Dün gazetelerde gördünüz, bugün devam ediyor. 7 bini aşkın bu ülkenin değişik kesimlerinden, sadece kendileri hariç, bütün insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Vakti, saati geldiğinde bu şantajlar hemen o insanların karşısına çıkarılsın diye hazırlanmış dosyalar. Şimdi CHP, çok büyük bir ihtimalle bugün, dün akşam ki montajı gerçekmiş gibi lanse edecek, bu montaj üzerinden dedikodu siyaseti yapacak, belki onu da gelip kendi grup toplantısında izletecek. Buradan peşinen ifade ediyorum: Ey CHP, siz kendi partinizde kaset siyaseti yapabilirsiniz, siz kendi partinizi kasetle tanzim edebilirsiniz, kasetle genel başkan gönderip kasetle genel başkan olabilirsiniz veya getirebilirsiniz ama sizin kaset siyasetiniz AK Parti’ye sökmez ve sökmeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti, bu ihanete, bu alçakça saldırıya asla teslim olmaz, olmayacak. Dün akşam CHP ve MHP yönetimleri olağanüstü toplantı yapmışlar. Niye? Montaj var ya, oradan bir şey çıkarabilir miyiz, oradan bir rant, nema elde edebilir miyiz? Sandıktan çıkamıyoruz, darbe de olmuyor, bari bu okyanus ötesinden atılan yemle durumu idare edebilir miyiz? Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş ya. Bunlar şimdi kendilerini darı ambarında görüyorlar. Avuçlarını yalarlar avuçlarını. Bizi buraya millet getirdi, sadece ve sadece, açık söylüyorum millet götürür. Montaj kasetlerle milletin emanetini yere düşüreceğimiz zannedenler de ancak ham hayalle yetinir."

 

-"30 Mart’a kadar bunları hiç umursamayacağız"

 

Bu gündeme teslim olmayacaklarını, vakti zamanı geldiğinde bütün iddialara, bütün iftiralara, tüm ithamlara tek tek cevap vereceklerini vurgulayan Erdoğan, "Süreç zaten akla karayı ortaya çıkartıyor. Yaşadığımız süreç, oynanan oyunu, kurulan tuzağı, yapılmak istenen itibarsızlaştırma operasyonunu zaten deşifre ediyor" dedi.

"Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir iddia yok ama ne ben ne de AK Parti teşkilatı, bu gündem değiştirme tuzağına düşmeyecek, bunların gündemine teslim olmayacağız" diyen Erdoğan, "Eğer bunların gündemine teslim olursak, bunların kirli montajlarıyla, tuzaklarıyla uğraşmaktan millete hizmet üretemeyiz. 30 Mart’a kadar bunları hiç umursamayacağız" ifadesini kullandı.

Bu saldırının Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti Genel Başkanı'na değil Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun Başbakanı'na yapılan bir saldırı olduğunu belirten Erdoğan, "Bugün eğer buna boyun eğersek, bizden sonra gelecek tüm başbakanlara, tüm bakanlara, Türkiye siyasetinin geleceğine haksızlık yapmış oluruz. Merhum Menderes’i idam ederek, sonra gelen tüm başbakanlara bunlar korku salmak istediler. Hiçbir şeyden, hiçbir kimseden korkumuz yok. Hiçbir ülkeden, hiçbir ülkede kurulan tezgahtan, tuzaktan, hiçbir hainden korkumuz yok" diye konuştu.

 

-"Son sözü millet söyleyecek"

 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizimle hesabı olan varsa 30 Mart'ta gelsin bunu sandıkta görüşelim. Sandık dışındaki her niyet açık şekilde milli iradeye, demokrasiye, istiklalimize bir saldırıdır. Değerli arkadaşlar, bu bir istiklal mücadelesidir. İstiklalimiz adına canımızı ortaya koymaktan da bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Ellerinden geleni yapsınlar, istedikleri montajı üretsinler, ne yaparlarsa yapsınlar, son sözü millet söyleyecek, son kararı millet verecek.

17 Aralık’ta yargı ve emniyet içindeki bir örgüt eliyle, milletin hükümetine, milli iradeye, milli kurum ve değerlerimize açık bir saldırı yapıldı. 17 Aralık sürecinin ne kadar hukuksuz ve ne tür gayeler taşıdığını aziz milletimiz gördü ve görmeye devam ediyor. Aslında hesapları şuydu: 17 Aralık, ardından 25 Aralık saldırısıyla hükümeti saf dışı bırakacak ve AK Parti'yi bölecek, siyaseti yeniden tanzim edecek ve bir kez daha yönetime el koyacaklardı. Bütün planlarını bunun üzerine yapmışlardı ama bu hesaplar tutmadı. Kendilerince kusursuz bir senaryo hazırlamışlardı. Vaiz lobisi, yargı ve emniyetle vuracaktı. Belli yapılanma var ya, oradan hare bunu yapacaklardı. Medya lobisi, manşetlerle, televizyonla vuracaktı. Sosyal medyada kurdukları robot lobisi tweetlerle vuracaktı. Rüyalarında görülen biliyorsunuz, senaryo, 'iki katı artırın...' Peygamberimiz öyle buyuruyor, onlar da aynen bu şekilde 'artırın tweetleri' diyerek bu süreci devam ettireceklerdi. Faiz lobisi açıklamayla 'ekonomi kötüye gidiyor' yaygarası yaparak vuracaktı. Terör lobisi, terör örgütünü kışkırtarak, silahları yeniden devreye sokarak vuracaktı. Uluslararası lobi de sağdan soldan açıklama yaparak, kınayarak, eleştirerek, uluslararası medya da haberler çıkararak vuracaktı. Marjinal örgütler sokağa dökülecek, yine cam çerçeve kırılacak, sokakta anarşiyle vuracaktı. CHP ve MHP güya siyasetin içindeymiş gibi görünecek, onlar da siyasetle vuracaklardı. Ayrıca AK Parti içinde bazı tuzluklara emir verilecek, onlar da sırttan vuracak, hançerleyecekti. Kendilerince planları kusursuzdu. Böylece 17 Aralık’ta büyük bir heyecanla, umutla harekete geçtiler. Herkes rolünü oynadı. Herkes kendisine yazılan senaryoyu uyguladı ama bir şeyi unuttular. Onların bir hesabı varsa, milletin de bir hesabı var, onların bir tuzağı varsa Allah’ın da bir tuzağı var. Milletin hesabı, Allah'ın takdiri galebe çaldı ve hesapları, tuzakları, oyunları, senaryoları alt üst oldu. Aradan iki ay geçmiş olmasına rağmen başarısızlığı hazmedemiyor, 'yanlış yaptık' demeyi gururlarına yediremiyor, ayakta duruyormuş gibi yapıyorlar. Bu darbe girişiminde, bu saldırıda her kim yer aldıysa ve alıyorsa şu anda zaten rezil olmuştur çok daha rezil olacaktır."

 

-"HSYK değişim yapmamış olsaydı, bunlar ortaya çıkmayacaktı"

 

Bu darbe girişiminin hesapsız kalmayacağını ifade eden Erdoğan, "27 Mayıs hesapsız kalmış olabilir, 12 Eylül ancak 30 yıl sonra yargıya intikal etmiş olabilir, 28 Şubat 15 yıl sonra yargılanmış olabilir, 17 Aralık darbesi inşallah o kadar gecikmeyecek. Önce millet sonra yargı bu darbe girişiminin hesabını mutlaka soracaktır" dedi.

Dün tarihin en büyük dinleme skandalının deşifre edildiğini dile getiren Erdoğan, bir tek dosya içinde her görüşten her fikirden her siyasi partiden, kendileri hariç 2 bin 287 kişinin dinlendiğini kaydetti.

Bunların bir kısmının defaatle dinlendiğini kaydeden Erdoğan, "Dikkatinizi çekiyorum, bu liste sadece bir dosyaya ait. Buna benzer daha onlarca dosyanın, daha binlerce dinleme klasörünün olduğu tahmin ediliyor. Bakanlarımızı, milletvekillerimizi, genel başkan yardımcılarımızı, danışmanlarımızı, bürokratları, herkesin ailesini, parti genel merkezlerini, STK'ları, gazeteleri, yazarları, yıllarca dinlemişler, üç yıl asgari" diye konuştu.

Birbiriyle hiç alakası olmayan isimleri, sözde bir terör örgütü şüphesinin altına koyup yıllarca insanların özel hayatlarının takip edildiğine dikkati çeken Erdoğan, "Bunların çoğu hukuksuz, hukukta yeri yok. Hukuksuz olarak başlamış, hukuksuz olarak devam etmiş, en temel hukuk ilkeleri, hukuk usulü çiğnenmiş. Eğer HSYK son değişimi İstanbul’da yapmamış olsaydı, bunlar ortaya çıkmayacaktı. Bu değişim neticesinde önlerinde bu klasörleri, bu dosyaları görünce gerçek ortaya çıktı" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com