AK Parti TBMM Grup Toplantısı

AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

TBMM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz susmayacağız, biz korkmayacağız. Topla, tüfekle, silahla, işgal alınmayan bu güzel ülkeyi dinleme skandallarına, tehdide ve şantaja teslim etmeyeceğiz. Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle bu paralel örgütün, bu paralel yapının bütün rezilliklerini tek tek ortaya dökecek, bunları da bunlarla birlikte yürüyenleri de sokağa çıkamayacak kadar mahçup hale getireceğiz" dedi. 

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, gündeme ilişkin görüşlerini ifade etti. Geçmişte CHP ve MHP'ye hukuksuz kayıtlarla şantaj yapıldığını ifade eden Erdoğan, ama ne CHP, ne MHP'nin bunun idrakinde olmadığını söyledi. "Şu anda bunu bize yapıyorlar. Zaten ben dinleniyordum, daha önce bunu söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili de söyledim" diyen Erdoğan, nedense birilerinin bunu anlamamakta direndiğini kaydetti. 

Kendilerine "Hükümetsiniz, çözün" denildiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu çözün dediğiniz kişiler, şu anda bu devletin içerisine, işte devletin içerisinde memur olarak görev yapmış kişilerdir. Biz niye internet yasasını getirdik önünüze? İşte bunun için getirdik. Niye MİT ile ilgili düzenlemeyi şu anda huzurunuza getirdik, işte bunun için getirdik. Eğer bunlar olmazsa, düzenleme olmaz. İşte en son TÜBİTAK olayı, aynen bu durumda. Bakın TÜBİTAK'ta yeni yapılanmaya bakanımız gediyor ve çok enteresan devletin kriptolu telefonlarını bile oradan dinliyorlar. Bu kadar bunlar alçak, bu kadar. Yani bir Cumhurbaşkanı Başbakanı ile konuşamaz, Başbakan bakanlarıyla konuşamaz. Konuştuğu anda bunlar dinleniyor. Nerede orada, merkez orada. Bakın değişiklik yapıldığı anda oturdular, hemen kendi gazeteleriyle bunu farklı yere çekmeye başladılar. Niye, çünkü ucu oraya dayanıyor. Bunlara ilgili, hepsiyle ilgili yasal süreci işleteceğiz. Bunların izini süreceğiz. Bunlar bu şekilde kalamaz. Kaldığı sürece bu ülkede inanın 'ailelerin mahremi' diye bir şey kalmaz, devletin mahremi diye bir şey kalmaz. İşte bu hukuksuz kayıtlarla binlerce kişiye bunlar bu şantajı yapabilirler. Yine yapabilirler. Daha henüz durmuş değiller. 

Eğer 17 Aralık darbesi gerçekleşseydi belki de bütün bu isimleri toplayıp içeriye atacaklardı. Dün o gazetelerde çıkan isimlerin kahir ekseriyeti şu anda içeride tutuklu olacaktı. Çünkü mekanizmayı buna göre çalıştırıyorlar. Şimdi dün, gün boyunca darbe medyasından çıt çıkmadı. Çıktı mı, çıkmadı. 17 Aralık darbesinin figüranı olan gazetecilerden, yazarlardan çıt çıkmadı. CHP ve MHP, bu büyük skandal karşısında çıkıp da ciddi bir-iki cümle bile kuramadı. Neden susuyorlar, neden konuşmuyorlar? Bu dinlemeleri yapanlara, bu dinlemelerin arkasındaki paralel örgüte neden bir çift söz söyleyemiyorlar? Üç maymun oyununu daha ne kadar sürdürecekler?"

Dün bazı gazetelerin internet sayfalarında tarihin en büyük dinleme skandalıyla ilgili tek satır haberin yer almadığını ifade eden  Erdoğan, "Ama bu dinlemelerin arkasındaki paralel yapının elebaşı bir açıklama yaptı, bütün o gazeteler manşetten haber verdi. Paralel yapının elebaşı çıkmış, 'biz yapmadık' diyor. 'Kapalı kapıların ardındaki veya ardındakini duyduk' diyen siz değil miydiniz? Birilerini takip eden, alüfteye gideceğini öğrenen, orada bir komplo sezen, sonra o kişiyi uyaran siz değil miydiniz? Elinizde buna benzer başka vakaların olduğunu itiraf eden siz değil miydiniz? Bizim dışımızda bir kişi daha çıkıp, bir siyasi parti daha çıkıp 'sen bu kapalı kapıların ardındakini nasıl duydun, sen bu haberleri nasıl alıyorsun, sana bu bilgiyi kim, nasıl ulaştırıyor' diye sordu mu veya sormayacak mı?" dedi.

 

-"Yargıya sesleniyorum..."

 

Erdoğan, yargıya seslenerek, şunları söyledi:

"Buradan ben yargıya sesleniyorum; bu suç itirafını daha ne kadar duymazdan geleceksiniz? Bu röntgenciliğin hesabını daha ne kadar erteleyeceksiniz? Ben şimdi CHP'ye de sesleniyorum; senin genel başkanın ile ilgli o ahlaki olmayan görüntüleri verenler de bunlar. Daha ne kadar buna sessiz kalacaksınız? Sayın Baykal sana da sesleniyorum; bütün bu olanlardan sonra hala daha sen neyi bekleyeceksin? Aynı şeyi MHP'ye de söylüyorum; Sizin genel başkan yardımcınız veyahut grup başkanvekillerinizle ilgili o çıkan yayınlar işte onlar da yine aynen bu yapının görüntüleridir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey ortaya açık, net çıkmaya başladı. Yargı içinde bu paralel örgüte,-tabii ben burada yargının tümünü kestetmiyorum, dürüst olanları kastetmiyorum, bir kısım yargı diyorum, bu paralel örgüte, bu çeteye karşı yüreklice mücadele verecek bu hukuksuzluğun, bu dinlemelerin hesabını soracak, örgüt liderlerinden değil, milletinden emir alan hakim ve savcıların olduğunu biliyorum ve onlara güveniyorum. Susan herkes bu insanlık dışı suça ortak olur. Dinlendiğini bile bile bu alçakça skandala sessiz kalan bu skandalın paydaşı olur. Ben bu ülkede hakimlerin, savcıların dinlendiğini de biliyorum, kendileri de biliyor. Çünkü onlara da kumpas yaptılar, onları da istedikleri istikamette kullanmak üzere şantajla üzerlerine git. CHP ve MHP susarak, sessiz kalarak, korkarak  işte bu paralel örgütün bir vagonu olarak bir bilinmeze, uçuruma doğru hızla ilerliyorlar. Biz susmayacağız, biz korkmayacağız. Tekrar ediyorum; topla, tüfekle, silahla, işgalle alınmayan bu güzel ülkeyi dinleme skandallarına, tehdide ve şantaja teslim etmeyeceğiz. Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle bu paralel örgütün, bu paralel yapının bütün rezilliklerini tek tek ortaya dökecek, bunları da bunlarla birlikte yürüyenleri de sokağa çıkamayacak kadar mahçup hale getireceğiz. İnanın 40 yıldır kandırdıkları, 40 yıldır duygularını istismar ettikleri, emeklerini çaldıkları kendi tabanlarının dahi yüzüne bakamaz hale gelecekler. Müslümanlara ve kendi ülkelerine yaptıkları büyük ihanetten dolayı inanın aynaya bakamayacak, kendi yüzleriyle yüzleşemeyecek bir duruma düşecekler. Milletim müsterih olsun, dinlenen tüm vatandaşlarım da müsterih olsun. Biz yeni internet yasasını  işte bu şantajın, bu tehdidin önüne geçmek için çıkardık. Niyetimiz buydu. Ama bunu ne CHP ne MHP ne BDP anladı. Bunların yayınlanmasına, dağılmasına, bunların insanımızı rencide etmesine müsaade etmeyecek, bu skandaldan ülkemizi yine biz düzlüğe çıkaracağız."

(sürecek)      

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com