AK Parti TBMM Grup Toplantısı -Başbakan Erdoğan: ''Türkiye'de yaşananlar sadece ve sadece bir normalleşme sürecidir''

AK Parti TBMM Grup Toplantısı   -Başbakan Erdoğan: ''Türkiye'de yaşananlar   sadece ve sadece bir normalleşme sürecidir''
AK Parti TBMM Grup Toplantısı -Başbakan Erdoğan: ''Türkiye'de yaşananlar sadece ve sadece bir normalleşme sürecidir''

TBMM (A.A) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yıllarca ötekileştirilen, horlanan, dışlanan insanların eşit yurttaş haline gelmesini kimse farklı yerlere çekmemelidir. Türkiye'de yaşananlar sadece ve sadece bir normalleşme sürecidir'' dedi.
     Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Erdoğan, şu mesajları verdi:
     -Öğrencilerimiz, Farklı Dil ve Lehçelerin Öğrenilmesi Hakkında Kanun kapsamında, yaşayan diller ve lehçeler adı altında, yerel dil ve lehçeleri öğrenme imkanına kavuşuyorlar. Örneğin, yeterli sayıda öğrenci bir araya geldiğinde, Kürtçe bir seçmeli ders olarak alınabilecek, öğretilecek ve öğrenilecek. Bu, tarihi bir adımdır.
     -Hükümet olarak, sadece bize oy veren yüzde 50'nin değil; yüzde 100'ün emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Bu çizgiden hiçbir zaman sapmadık. Bu şuurdan, bu hissiyattan, omuzlarımızdaki emanetin ağırlığından ve kutsiyetinden asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Çoğunluğun azınlığa tahakkümü nasıl zulümse, azınlığın çoğunluğa tahakkümü de aynı şekilde zulümdür, hatta daha ağır bir zulümdür.
     -27 Mayıs müdahalesi, bütün hukuksuzluğuna, bütün zulmüne rağmen, Türkiye'de değişimi sadece geciktirebilmiştir. 12 Eylül, bütün hukuksuzluğuna, işkencelere, baskılara, zulümlere rağmen, Türkiye-de değişimi sadece ve sadece ertelemiştir. 28 Şubat, aynı şekilde, Türkiye'yi rayından çıkarmış, ama o Türkiye yeniden rayına girmiş ve değişmeye, gelişmeye devam etmiştir.
     -Bu kadro, mafyaya, çetelere, karanlık suç örgütlerine karşı amansız mücadele yürütmüş bir kadrodur. Bu kadro, cuntalara karşı göğsünü siper etmiş bir kadrodur. Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle, sizlerin gayretleriyle, Türkiye-de artık cuntalar dönemi, çeteler dönemi, darbeler dönemi tarihe karışmıştır. Ben inanıyorum ki, artık ne bu millet, ne de bu gençlik, bundan sonra demokrasinin rayından çıkmasına, çıkartılmasına asla müsaade etmeyecek, göz yummayacaktır. Her türlü tehdit karşısında biz buradayız, AK Parti buradadır.
     -Biz, Allah korusun, tekebbürden, kibirden, gururdan çok büyük bir hassasiyetle sakınan bir kadroyuz. İspanya'da, Gırnata şehrinde, El Hamra Sarayı'nın duvarlarında, Endülüs Sultanlarını hizaya getiren, korkutan, en önemlisi de uyaran o muhteşem ilkeyi biz aklımızdan çıkarmıyoruz: ve la galibe İllallah- Allah-tan başka zafer sahibi yoktur.
     -Biz kimseye, meslek liselerini ya da imam hatipleri dayatmıyoruz. Hiçbir öğrenciye, hiçbir veliye, biz, seçmeli Kur'an dersini, Siyer dersini dayatmıyoruz. Tam tersine, biz, önü kapatılmış olan bu seçeneklerin önünü açıyoruz; milletimizin önüne, seçme özgürlüğünü, tercih özgürlüğünü koyuyoruz.
     -(''4+4+4 Yasası''nı Anayasa Mahkemesi'ne götüren CHP'yi eleştirerek) Bu özgürüğü alıp, hem de 2 kere Anayasa Mahkemesi'ne taşımak, dayatmacı, yasakçı, baskıcı, statükocu zihniyetin bir kez daha açığa çıkmasıdır. Yeni CHP diyorlar. Bunun neresi yeni- Olsa olsa, Doğan görünümlü Şahin olur.
    
     Muhabir: Meltem Yılmaz- Melda Çetiner- Coşkun Ergül
     Yayıncı: Sefa Salantur (TBMM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com