AK Parti'de Sıkı Yönetim

AK Parti'de Sıkı Yönetim
Başbakan'la birlikte Genel Merkez binasında aday belirleme kampına giren 9 kurmaya telefon yasağı geldi. Erdoğan da cuma namazını adayları atlatarak farklı camide kıldı.

Milletvekili aday listelerinin netleşmesine kısa süre kala, tüm partilerde, ama özellikle de talebin en fazla olduğu AK Parti'de heyecan dorukta. Başbakan Tayyip Erdoğan, 9 kurmayıyla birlikte AK Parti Genel Merkezi'nin 8. katında, 12 Haziran'da yarışacak isimleri belirlemek için kampa girdi. Ancak aday adaylarının Genel Merkez'den ayrılmaması ve sürekli partideki tanıdıkları aracılığıyla en son bilgileri almaya çalışması, Erdoğan'ı "güvenlik önlemleri" almaya yöneltti.

ÖNCE 'GİDENLER' BELİRLENDİ
Kimseyle temas kurmayıp, kafasındaki listeyi rahat biçimde oluşturmaya çalışan Erdoğan, 9 kurmayına da "açıklama yapmama" ve "telefonlara yanıt vermeme" kuralı getirdi. Erdoğan, dün cuma namazını da aday adaylarını atlatarak daha önce hiç gitmediği bir camide kıldı. Aday adaylarıyla karşılaşmayı uygun bulmayan Erdoğan Merkez Tuğba Altınok Camii'ni seçti. Bu arada, kurmay ekibin öncelikle mevcut milletvekillerinden hangilerinin liste dışı bırakılacağını belirlediği öğrenildi.

HEM SEÇEN HEM SEÇiLEN
Erdoğan'ın, son tercihini yapmak için çalıştığı 9 isimden olan Fatih Şahin'in, aynı zamanda aday adayı da olduğu, bu nedenle çalışmaların bazı bölümlerine girmediği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com