AK Parti'den Şok Açıklama!

AK Parti'den Şok Açıklama!
Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gerginlik..

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Süzer, AK Parti grubu olarak Büyükşehir Belediye Meclisi'nde can güvenliklerinin olmadığını iddia etti.

Süzer, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, toplantıda AK Parti'li meclis üyelerinin üzerine yüründüğünü ileri sürdü.

''Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in karşı görüşlere tahammülsüzlüğü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın da aynı yolu izleyerek toplantının gerilmesinde başrol oynadığı'' ifadelerini kullanan Süzer, açıklamasında, ''Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Eskişehir adına çok talihsiz bir toplantı yaşadıklarını'' kaydetti.

Toplantıda gündem maddelerinin büyük bir çoğunluğunun oy birliğiyle geçmesine rağmen AK Parti grubu olarak toplam 26 maddeden 4 maddeye karşı oy vermelerinin DSP grubunca kendilerine yakışmayacak şekilde tepkiyle karşılandığını ifade eden Süzer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, toplantı sırasında Grup Başkan Vekili olarak üzerime yürümüş ve bir kabadayı edasıyla dışarıda kavgaya çağırmıştır. Toplantının bitmesi sonrasında DSP grubu meclis üyeleri ve dinleyici sıralarından gelen grup, AK Parti'li meclis üyelerinin üzerine yürümüş, hakaret ve tehditlerde bulunmuşlardır. AK Parti grubu olarak Büyükşehir Meclisi'nde can güvenliğimiz yoktur. Yaşanan bu tavır ve davranışlar karşısında meclisin güvenliğinin daha sıkı sağlanması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu konuda emniyet birimleri tarafından tedbir alınması da AK Parti grubu olarak isteğimizdir.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com