AK Parti'den Van çıkarması

AK Parti'den Van çıkarması
Yaklaşık 35 milletvekiliyle haftasonu Van'a çıkarma yapacak AK Parti, vatandaşlarla bir araya gelecek-Yarısını kadınların oluşturacağı milletvekilleri merkez ve ilçelerde esnaf ve ev ziyaretleri düzenleyecek-AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İsta

ENES KAPLAN - AK Parti, yerel seçim çalışmaları kapsamında bu hafta sonu yaklaşık 35 milletvekiliyle Van'da alan çalışması yaparak, merkez ve ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, AK Parti Genel Merkez teşkilatı, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'a yönelik çeşitli saldırılar üzerine, çok sayıda milletvekiliyle Van'a gidecek.

Van'da barış, kardeşlik ve dostluk havasında bir seçim çalışması yapılabileceğini herkese göstermek isteyen AK Partili milletvekilleri, AK Parti iktidarının Van depreminden sonra şehre yapılan yatırımları, şehirdeki büyük değişimi ve AK Partili diğer projelerini vatandaşlara anlatmayı amaçlıyor.

AK Partili yaklaşık 35 milletvekili ile Genel Merkez Kadın Kolları yöneticilerinin katılacağı programların ilk gününde basın toplantısı düzenlenecek ve 15 ekip oluşturularak Van merkezde yerel seçim çalışması yapılacak. Şehir merkezindeki başta esnaflar olmak üzere tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen AK Partili milletvekilleri, günün akşamında da şehrin iki ayrı yerinde düzenlenecek yemekte vatandaşlarla bir araya gelecek. Kadın milletvekilleri, kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kadın kanaat önderleri ve ev hanımlarıyla yemekte buluşurken, erkek milletvekilleri de başka bir yemek organizasyonunda projelerini anlatacak.

Milletvekilleri yemeğin ardından da çalışmalarına devam ederek, yaklaşık 100 farklı evde toplantılar düzenleyecek, sohbet ortamında yerel seçim çalışmalarını ve projelerini sunacak.

Pazar günü de Van'ın ilçelerinde ilk olarak kahvaltıda vatandaşlarla bir araya gelmeyi amaçlayan milletvekilleri, gruplar halinde ilçelerde temaslarına devam edecek.

Çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Van Büyükşehir Belediye başkanlığını ve ilçelerde başkanlıkları kazanmak için büyük çaba sarfettiklerini belirterek, hafta sonu yapılacak çalışmalarda tüm vatandaşlara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

"Ellerimizde karanfillerle, güler yüzümüzle, dostluk, barış mesajlarıyla Van'da değişimin müjdesini vermek istiyoruz" diyen Nebati, Van'daki çalışmaya her bölgeden milletvekilinin katılacağını, diğer bölgelerde de benzer çalışmaların yine milletvekilleri tarafından yürütüleceğini söyledi.

Nebati, "Biz, Van'ı alacağımızın müjdesini vermeye gidiyoruz. Van'ın büyükşehir ve bir çok ilçe belediyesini alacağız. Bu kararlılığımızı göstermek üzere gidiyoruz, dostça, kardeşçe ve bir yılı aşkın süredir devam eden barış sürecinin Türkiye'ye kazandırdıklarını kendi gözlerimizle görmek ve anlatmak üzere gidiyoruz" dedi.

Muhabir: Enes Kaplan
Yayınlayan: Şükran Yücel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com