Ak Parti'li Bozkurt Silifke'nin Köylerini Gezdi

Ak Parti'li Bozkurt Silifke'nin Köylerini Gezdi
AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, içme suyu sıkıntısı çeken köyleri gezip, Aksıfat Barajı'nın ihale aşamasına geldiğini ve barajın tüm köylerin su sorununu kökten çözeceğini ifade etti

AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, içme suyu sıkıntısı çeken köyleri gezip, Aksıfat Barajı'nın ihale aşamasına geldiğini ve barajın tüm köylerin su sorununu kökten çözeceğini ifade etti.
İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Arıcı ile birlikte Çaltıbozkır Köyü'nde yapımı devam eden asfalt kaplama ve 4 bin metre içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Milletvekili Bozkurt, köy muhtarı Mehmet Karazor ve köylü vatandaşlarla bir araya geldi. Kahve ve ev ziyaretleri yapan Bozkurt, vatandaşların taleplerini dinledi.
Aksıfat Barajı'nın ihale sürecine geldiğini ve yakında hayata geçeceğini belirten Bozkurt, “Bir çok köyümüzün içme suyu sıkıntısı çektiğini biliyorum. Bende yaşanan bu sıkıntıları yerinde görmek istedim. Yıllarca içme suyu olmayan köylerimize artık içme suyu gidiyor. Aksıfat suyunun debisinin düşmesi, yaz aylarında yaylalıklarda artan nüfus nedeniyle su sıkıntıları çekildiğini gördüm. Su sıkıntılarının yaşanmaması için elimizden gelen çalışmaları yapacağız” dedi.
Asfaltlama çalışmalarını da yerinde inceleyen Bozkurt, “Bundan 10 yıl öncesine kadar bir çok köy yolumuzun asfaltı yoktu. İnsanlar yazın tozda, kışın çamurda yolculuk yapmaya çalışırlardı. Artık en ücra köylerimizin bile asfalt sorunu kalmadı. Yollarda sürekli bir çalışma mevcut. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade eden Çaltıbozkır Köyü Muhtarı Mehmet Karazor, “İsteklerimiz imkanlar dahilinde yapılıyor. Bozuk olan Yollarımızın kaplaması yapılıyor ama şuanda içme suyu sıkıntısı çekiyoruz. Ayrıca elektrik sorunu yaşıyoruz. Vatandaşlar çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştıramıyor” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com