AK Partili vekiller 'evet' turunu sürdürüyor!

AK Partili vekiller 'evet' turunu sürdürüyor!
TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Mahmut Emin Birliktir'i makamında ziyaret eden AK Parti Milletvekilleri ve parti yöneticileri referandumda 'evet' oyu istedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Sait Açba, Halil Aydoğan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek ve parti yöneticileri Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şubesi'ni ziyaret ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Birliktir, TÜMSİAD'ın ülke genelinde 'evet' şeklinde oy kullanacağını, bu doğrultuda karar aldıklarını ifade etti. Birliktir, 'Yeni anayasaya ülkemizin ihtiyacı vardır. Aklıselim olanlar bu referanduma evet demelidirler. Ayrıca millet tarafından seçilip meclise gönderilen vekillerin aldığı bir kararı Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesi reddediyor. Milletin almış olduğu kararda son sözü 11 üye söylüyor, bunu hazmetmek mümkün değildir. Diğer bir husus da, muhalefet liderleri referandum sürecini AK Parti'nin projesi gibi gösteriyor, bu da bir garabettir. TÜMSİAD olarak bu referandumdaki ortak kararımız 'evet' olacaktır' şeklinde konuştu. Referandum ülkenin demokratikleşmesi açısından büyük bir proje olduğunu anlatan Milletvekili Sait Açba, sandıktan çıkacak her 'evet' oyu, ülkenin geleceği için faydalı bir karar olacağını söyledi. Açba, 'Mevcut anayasa Türkiye'ye dar gelmektedir. Bu sebeple köklü adımlar atmamız, köklü değişikliklere gitmemiz gerekmektedir. İnanıyorum ki, necip Türk Milleti bu referanduma evet diyecektir. Ayrıca yeni anayasa ile 12 Eylül'ün yaralarını sarmak, yapılan yıkımları, yaşanan acıları, kanayan yaraları dindirmek niyetindeyiz. Referandum süreci ve sonuçları ülkemize hayırlar getirsin' dedi.
Konuşmaların ardından Birliktir, AK Parti Milletvekillerine ve parti yöneticilerine esnafın sorunlarından bahsetti. Esnafın sorunlarını bildiklerini ve gerekli çalışmaları yapacaklarını söyleyen milletvekilleri ise, esnafın huzur ve gücen ortamında çalışması için gerekenin yapılacağının müjdesini verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com