AK Parti'nin Adana mitingi

AK Partinin Adana mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ADANA (AA)  - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Adana'da durdurulan tırlara ilişkin "Tabii ben bunları izlediğim zaman bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun, orada bizim o tırlarımızı durduran kim olursa olsun bir şeyi bilmemiz lazım bunlar haindir" dedi.

Erdoğan, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, vatandaşlara ''paralel örgütün abileri size geldi mi? Ne yaptınız? Gereğini yaptınız. Bunlar ne yalanlar anlatıyor?'' diye soran Erdoğan, şöyle devam etti:

''Geçenlerde bana bir televizyonda gösterilen bir ikna odası kurmuşlar oradaki o görüşme getirildi. Aman Yarabbim neler söyleniyor. Dinleyince şok oldum. Bunlar nasıl Müslüman? Bunlar, onların ablalarıymış. Bu ablalar gidip evlerde bu yalanları anlatıyor. Fakat bizim ablalarımız başka. Onlar yalanı anlatsın, siz doğruları anlatın. Siz Adana'da yapılan hizmetleri, Türkiye'de yapılan hizmetleri anlatın, O gelen ablalara sadece şunu söyleyin 'Biz size fazla bir şey söylemeyeceğiz. Sizin hocanıza bizim tek cevabımız var. Bizim kızlarımızın başını açması için konuşan hocanıza bizim verilecek oyumuz yok' deyin yeter. 'Başörtüsünü furuattandır diyerek reddeden bir hocayla bizim işimiz yok' deyin yeter. Bu ülkede, bu adam 5 ay önce beddua ediyordu. 5 ay sonra şimdi diyor ki aynı ifadeleri kullanıyor Allah'ın gücüne gider diyor. Dedim ya bunlarda takiye var, yalan var, iftira var. Değil mi? Bu adam ne diyor, onun televizyonu maalesef ne diyor? Peygamber efendimiz Miraçtan iniyor, kamyonete bindiriliyor. İşte şimdi bunlar CHP ile MHP ile işbirliği halinde beraber yürüyorlar. Hedef AK Parti kazanmasın.''

-''Her şey iyot gibi ortaya çıkacak''

''Savaş Ay ile 1995'te bir söyleşi yapıyor. Kim? Bu zat, fakat pazartesi günü röportajları yayınlanacakmış ve bu röportajlarından sonra artık çok daha her şey iyot gibi ortaya çıkacak'' diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

''Ne diyor biliyor musunuz, rahmetli Savaş Ay'a? 'Hazreti Cebrail inse, parti kursa ben ona da oy vermem'. Hazreti Cebrail'in işi gücü yok da parti mi kuracak? Meleklerin görevi bellidir ama meleklere iman da bellidir. Sen bu ifadeyi nasıl kullanırsın, sen nasıl hocasın? Böyle bir benzetme olabilir mi? Güya bunun arkasına takılan hocalar da var. Bunlar akıllarını peynirle yemiş, bunlar iradelerini kiraya vermişler ve bunlar maalesef şu anda milletimizin içine fitneyi soktular, aileleri dağıttılar, aileleri böldüler.''

Vatandaşlara ''Bunlara gereken cevabı 30 Martta vermeye hazır mıyız'' diye soran Erdoğan, ''evet'' yanıtı üzerine, ''Onların abileri varsa işte Adana'da da bizim abilerimiz burada'' dedi.

Yerel seçimlere 15 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, teşkilatından gece gündüz demeden çalışmalarını istedi.

-Adana'da durdurulan tırlar

Geçen ay MİT'in tırlarının Adana'da durdurulduğunu anımsatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Adeta suçluymuş gibi, düşmanmış gibi tırları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşımızı, üstteğmenimizi darp ettiler. Suriye'de Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götüren tırlarımıza düşmanca haince muamele yaptılar. Tabii ben bunları izlediğim zaman, gerçekten bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun, orada bizim o tırlarımızı durduran kim olursa olsun bir şeyi bilmemiz lazım, bunlar haindir. Çünkü sana 'Milli İstihbarat'ın elemanıyım' diyecek, sen onları kelepçeleyeceksin, yere yatıracaksın üzerine tekmeyle basacaksın ve vuracaksın. 10 kişi, 15 kişi üzerine çullanıyor. Yahu bunlar terör örgütünün elemanı mı? Ve bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Ahlaksızlar, bir de böyle hem zulmediyor hem sırıtıyor. Ve oraya gelen savcı, bu savcı paralel yapı.

Biz bunlara müdahale edince CHP rahatsız olmuş, MHP rahatsız olmuş, hepsi de yanına toplandılar. Yahu MİT kimin, Bayır Bucak Türkmenleri kimin? Hani milliyetçiydiniz, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım gönderilsin diye bize haber gönderen de siz değil miydiniz ey MHP'liler? Biz o kardeşlerimizi CHP'ye, MHP'ye rağmen korumaya devam edeceğiz. Bu milliyetçiyiz diyenlere rağmen, devam edeceğiz.''

-"Borçlanan sizsiniz, ödeyen biz''

MHP'yi iyi tanımak gerektiğini ifade eden Erdoğan, ''Bunların milliyetçiliği yok'' ifadesini kullandı. 

AK Parti'den önce iktidarda MHP, DSP ve ANAP'ın bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, ''Ne oldu 5 yıllığına geldiler, 3,5 yılda kaçıp gittiler. İdare edemediler Türkiye'yi" dedi. 

İktidarı devraldıklarında Türkiye'nin IMF'ye borcunun 23,5 milyar dolar olduğunu hatırlatan Erdoğan, ''Kim ödedi. Biz ödedik. Bunun cevabını veremiyorlar, yalanla kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Borçlanan sizsiniz, ödeyen biz'' diye konuştu. 

Merkez Bankasının kasasında 27,5 milyar dolar varken, bunu 128 milyar dolara çıkardıklarına dikkat çeken Erdoğan, "Utanmadan, sıkılmadan yolsuzlukla suçlamaya çalıştıkları AK Parti iktidarı, IMF'ye olan borcu sıfırladı'' ifadesini kullandı.

Türkiye'de 100 liranın 73 lirasının borç olduğu bir dönemde iktidara geldiklerini, şimdi ise 100 liranın 35 lirasının borç olduğunu vurgulayan Erdoğan, devletin borçlanma faizinin de yüzde 63'lerden tek haneli rakama düştüğünü dile getirdi. 

Başbakan Erdoğan, enflasyonun yüzde 30'dan yüzde 8'e gerilediğine işaret ederek, ''Ey Bahçeli, bunları sizden biz böyle aldık ama şimdi buraya getirdik. Artık büyüyen bir Türkiye var. Bunları MHP'ye gönül veren kardeşlerimize de anlatın, yanlışa oy verilmez, bunların ülkemize kazandıracağı hiçbir şey yok'' şeklinde konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com