AK Parti'nin Adana mitinginin ardından

AK Partinin Adana mitinginin ardından
İl Başkanı Yeni: "100 bini aşan bir kalabalıkla Adanalı başbakanımızı, liderimizi, büyük ustamızı kucakladı"

ADANA (AA) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "100 bini aşan bir kalabalıkla Adanalı başbakanımızı, liderimizi, büyük ustamızı kucakladı" dedi.

Yeni, Hekimevi'nde düzenlediği toplantıda, hafta sonu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen mitinge gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti. "Adana kendine yakışanı yaptı" diyen Yeni, bu zamana kadar sessiz çoğunluk olarak kalan hemşehrilerinin misafirperverliğini en iyi şekilde gösterdiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın Adana'dan memnun ayrıldığını anlatan Yeni, şunları kaydetti:

"Daha önceki konuşmalarımda 100 binleri ifade ederken, olmayacak gibi bir izlenim yansıtıldı ama ben Adanalı'ya inanıyordum. Adana akın akın miting meydanına geldi ve meydanda görülmemiş bir coşku ve kalabalık vardı. Mitingden hemen sonra maalesef bazı muhalif parti mensubu arkadaşlarımız mitingimize dair kendilerince tespitlerini otaya koymaya çalıştılar ama maalesef bu tip hareketlerle kendilerini küçük düşürdüklerini gördük. Bizim orada 100 bini geçen coşkumuzu 5-10 binlerle ölçmeye çalıştılar. Kalabalığın montaj olduğuna dair iddiada bulunmaya çalıştılar. Hamdolsun, sayın başbakanımızın hak ettiği değeri, milletin gönlünde var olan değerini millet kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Başbakanımızın yaptığı mitinglere bakarsanız sadece Adana'da değil tüm şehirlerimizde tarihin görmediği kalabalıklarla mitingler yapılıyor. 100 bini aşan bir kalabalıkla Adanalı başbakanımızı, liderimizi, büyük ustamızı kucakladı. Bundan dolayı herkese teşekkür ediyorum."

Yeni, mitinge "adam taşındığı" gibi iddialarda bulunulduğuna dikkati çekerek, "Saimbeyli'deki vatandaşımız başbakanımızı görmek istiyorsa teşkilata düşen bu vatandaşın başbakan ile kucaklaşmasını temin etmektir. Sayın başbakanımızla meydanda o coşkuyu paylaşmak isteyen vatandaşlarımızın taşınmasına katkı koyduk bu zaten bizim teşkilatlar olarak görevimiz. Başbakanımız sadece Adana merkezde yaşayanların görmek, kucaklaşmak istediği biri değil. Bu iddialarda bulunanlar değerin ne olduğunun farkında olmayan kişiler" dedi.

Yapılan anket çalışmalarına dikkat çeken Yeni, "Biz çalışmalarımızda, sahadaki vatandaşlarımızla buluşmamızda, vatandaşın teveccühü ve olaya yaklaşımından, yüzde 40'ın üzerinde bir oy oranı ile Adana'da ipi göğüsleyeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

-Ceyhanspor'un gecesinde yaşananlar-

Ceyhanspor'un dayanışma programında yaşanan tartışmalara da değinen Yeni, şunları kaydetti: 

"Ceyhanspor'un toplantısında bir siyasi partinin büyükşehir belediye başkan adayının başbakanımız ve ailesi ile ilgili ifadeleri var. Ben o aday arkadaşımızın sayın başbakanımıza ilişkin sözlerini sadece ve sadece kendine yakıştırabiliyorum. Kendisi çok daha ağırlarını hak ediyor ama ben onları ifade etmek istemiyorum. Biz bir seçim içerisindeyiz, demokratik bir yarış içerisindeyiz. Öncelikli olarak bir devlet büyüğüne saygı göstermeyi bilmek lazım. Elindeki 100-150 bin nüfuslu bir şehri yönetmeyi beceremeyen birisi 2 milyon 2 bin nüfuslu şehri yönetmeye talip olurken biz ona 'kardeşim haddini bil, sen nereye talip oluyorsun' demedik, 'bu senin demokratik hakkın' dedik. Ama kendisi haddini aşmaya başladı, o arkadaşımız inşallah bundan sonra haddini bilir. Çünkü biz sakin, huzur içerisinde bir seçim atlatmak istiyoruz. Biz birilerine cevap vererek enerjimizi tüketmek, terbiye sınırlarımızı aşmak istemiyoruz."

Yeni, bir gazetecinin "Bir önceki toplu açılışta yapılan barkod uygulamasının son mitingde neden uygulanmadığı" ile ilgili sorusuna ise "Bunun iki nedeni var, birincisi, gerçekten ona mesai harcamaktansa mesaimizi biz sahaya, arkadaşlarla çalışmaya ayırdık. İkincisi barkoddan daha sıkı denetimin canlı yapılabileceğini, birebir de teşkilatlarımızın, özellikle il teşkilatının bu işe müdahil olması kararı verdiğimizden dolayı gerek duymadım" yanıtını verdi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com