AK Parti'nin Afyonkarahisar mitingi

AK Partinin Afyonkarahisar mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yıllardır milleti yok sayan, milletin kararına itibar etmeyenler şu anda ittifak yaptılar. Milletin iradesini gasbetmenin mücadelesini veriyorlar. Türkiye’de gezi olaylarından itibaren başlayan tartışma bunun tartışmasıdır, Türkiye’yi kim yönetcek? Hiç kusura bakmasınlar biz bu emaneti hiç kimseye vermeyiz, bu iradeyi hiç kimseyle paylaşmayız. Milletin emanetini yetkisini, iradesini çalmaya çalışanlara asla göz yummayız” dedi. 

Erdoğan, AK Parti'nin Afyonkarahisar'da düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar’ın ilçelerini tek tek sayarak orada yaşayanlara selamlarını gönderdi.

Afyonkarahisar’ın barışın, zaferin, yiğitliğin, mertliğin, kahramanlığın, direnişin, istikbalin ve hürriyetin şehri olduğunu ifade eden Erdoğan, Kocatepe’de taarruz emrini veren Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı, Yüzbaşı Agah Efendi’yi, Reşat Bey’i ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, Türkiye’nin, Afyonkarahisar’ın her karışında şehit olanları rahmetle andığını söyledi.

Erdoğan, 30 Mart yerel seçimlerinin startını dün Sivas’ta verdiklerini, ardından Yozgat’ta miting düzenlediklerini, bugün de Afyonkarahisar’ın ardından Kütahya’da vatandaşlarla buluşacaklarını anlattı.

Vatandaşların “Dik dur eğilme, bu millet seninle” tezahuratları üzerine Erdoğan, “Şüpheniz var mı? Evvelallah dik duracağız, dikleşmeyeceğiz” dedi.

Afyonkarahisar’ın demokrasi mücadelesinde de kahraman bir şehir olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar 1946 seçimlerinde 8 milletvekilinin 8’i de Demokrat Partiden seçildi, 1950 seçimlerinde 9 milletvekilinin 9’u da Demokrat Partiden seçildi. 1954’te yine 9’da 9 yaptınız, 1957’de 10 milletvekili vardı 10’unu da Demokrat Partiye verdiniz. Afyonkarahisar’ın AK Parti tarihinde de çok önemli bir yeri var. Biz, kutlu yolculuğumuza, Büyük Türkiye yolculuğumuza, istiklal mücadelemizin, zaferin şehri Afyonkarahisar’dan çıktık. Partimizin kuruluş hazırlıklarını burada yaptık, 2002 seçimlerinde yüzde 34,5 oyla başladık, 2011 seçimlerinde Türkiye genelinde yüzde 50, Afyonkarahisar’da yüzde 60 oy aldık. Afyonkarahisar, demokrasi mücadelesinde, milli iradenin güçlenmesinde, Büyük Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde en önde durmaya, sancağı taşımaya devam ediyor. Allah sizlerden razı olsun. Desteğiniz, katkınız, ahde vefanız, tevehcühünüz için Rabbim sizlerden razı olsun. Rabbim uhuvetimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.”

-Afyonkarahisar'a 1 milyar 124 milyon liralık yatırım

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, mitingin ardından Afyonkarahisar ve ilçelerinde toplam yatırım değeri 1 milyar 124 milyon liralık hizmet, eser ve yatırımların resmi açılış törenini yapacaklarını anımsatarak, Afyonkarahisar’da üniversitenin, belediyenin, il özel idaresinin, Orman ve Su İşleri Bakanlığının yatırımlarını, sağlık ve eğitim hizmetlerine yönelik eserleri kazandırdıklarını söyledi.

Erdoğan, Türkiye’de 1950 yılından bugüne kadar konuşulan, tartışılan çok önemli bir konu olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

“Nedir bu konu, nedir bu tartışma? 1950’den beri ülkemizde Türkiye’yi kim yönetecek, bunun tartışması yapılıyor. CHP diyor ki; Türkiye’yi sadece biz yönetiriz, iktidar olsak da biz yönetiriz, muhalefet olsak da biz yönetiriz. Medya diyor ki; Türkiye’yi biz yönetiriz, manşetlerimizle Türkiye’ye biz istikamet çizeriz. Bazı iş adamları diyor ki; para bizde, money bizde Türkiye’yi biz yönetiriz. Elitler, seçkinler, o çeteler, o mafyatik yapılanmalar, o paralel çeteler diyor ki; Türkiye’yi biz yönetiriz.

Gazi Mustafa Kemal ve İlk Meclis daha 1920 yılında onlar ne diyordu; Türkiye’yi millet yönetir.  Merhum Menderes  1950’de ‘hayır. Türkiye’yi egemen güçler siz değil, millet yönetecek. Yeter söz milletindir’ dedi. Aynı şekilde biz de Afyonkarahisar’dan yola çıkarken ne dedik; Türkiye’yi millet yönetecek, söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir dedik. Bu ülkenin sahibi millettir. Bu ülkeyi idare edecek olan millettir. Bu ülkeyle ilgili kararları verecek olan söz sahibi, karar sahibi, mühür sahibi sadece millettir, sizsiniz. Bu ülkeyi siz yöneteceksiniz, son 12 yılda olduğu gibi bu ülkenin istikametini siz belirleyecek, bu ülkenin rotasını hep siz çizeceksiniz, manşetler değil, işveren çevreleri değil, paralel örgütler değil, mafya, cunta, çeteler değil, bu ülkeyi siz yöneteceksiniz.”

-"Yıllardır milleti yok sayan, milletin kararına itibar etmeyenler şu anda ittifak yaptılar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, şu anda Türkiye’de bir kez daha “Türkiye’yi kim yönetecek” konusunun tartışılmaya başlandığını belirterek, “Yıllardır milleti yok sayan, milletin kararına itibar etmeyenler şu anda ittifak yaptılar. Milletin iradesini gasbetmenin mücadelesini veriyorlar. Türkiye’de gezi olaylarından itibaren başlayan tartışma bunun tartışmasıdır. Türkiye’yi kim yönetecek. Hiç kusura bakmasınlar biz bu emaneti hiç kimseye vermeyiz, bu iradeyi hiç kimseyle paylaşmayız. Milletin emanetini yetkisini, iradesini çalmaya çalışanlara asla göz yummayız” diye konuştu.

Merhum Adnan Menderes’in milli iradeyi, demokrasiyi egemen kılmasından, yetkiyi millete devretmesinden başta CHP olmak üzere, medya, seçkinler ve elitlerin çok rahatsız olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bundan 54 yıl once Merhum Menderes’e ne yaptılarsa, hangi tuzakları kurdularsa, hangi senaryoları yazdılarsa şu anda bize de aynısını yapıyorlar. Manşetlere bakın, bugün atılan manşetlerle 54 yıl öncesinin manşetlerinin aynı olduğunu göreceksiniz. Sokak olaylarına bakın aynı, CHP’nin tavrına bakın aynı, işverenlerin, çetelerin tavrına bakın… 54 yıl önce neyse bugün yine aynı.

Merhum Menderes’e hangi iftiraları attılar, hatırlayın. Örtülü ödenekten dava açtılar, aynı şeyi bize yapmak istiyorlar, ama benim milletim bunları yutmuyor. 6-7 Eylül sokak eylemlerinden dava açtılar, İstanbul’da  yaptığı çok önemli yatırımlardan dolayı, açtığı yollardan dolayı dava açtılar. Kardeşlerim yargı içinde bazı demokrasi karşıtı oluşumlarla mücadele ettiği için dava açtılar. Çok çirkin iftiralarla, çok ama çok çirkin iftiralarla Menderes’i maalesef milletin gözünden düşürmek için her türlü iftirayı attılar. Tuttu mu? Tutmadı, tutmayınca ipe götürdüler. Menderes bugün var, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu da var. Peki onları idam edenler var mı? Kimse onları hatırlıyor mu? Hatırlamıyor. Niye? Zalimler hiçbir zaman kalıcı olmaz. Zalimler her zaman zulümleriyle anılır. Biz, mazlumların, mağdurların sesi olarak yürüyeceğiz. 54 yıl önce ne yaptılarsa bugün aynını yapanlar bilesiniz ki onlarda hiçbir zaman emellerine kavuşamayacaklar.”

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com