AK Parti'nin Ankara mitingi

AK Partinin Ankara mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan:

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dersim katliamını CHP'nin yaptığını ifade ederek, "Ayrımcılık, yalan, fitne, takiye bunlarda. Gazi Mustafa Kemal'in vefatının ardından millete yapılan çok ağır zulümleri yaşadık. Ah bu CHP var ya bu CHP, ah kardeşlerim bunun gidecek yeri yok. Bunların ömrü zulümle geçti" dedi.

Erdoğan, partisinin Ankara mitinginde yaptığı konuşmada, Ankara'nın ilçelerini tek tek sayarak, gönülden selamladığını söyledi. 

Artık bir dünya başkenti olan Ankara'yı, aşkla, sevdayla selamladığını ifade eden Erdoğan, Ankara'dan önce bulunduğu Hatay'dan 110 bin kişinin selamını getirdiğini belirtti.

Erdoğan,  "Ankara, sen Selçuklu'nun şehrisin, sen Osmanlı cihan devletinin şehrisin, sen İstiklal Savaşı'nı başlatan, onu zaferle sonuçlandıran şehirsin. Sen TBMM'yi kuran şehirsin. Demokrasinin, milli iradenin şehrisin. Ankara, sen Gazi Mustafa Kemal'in, muzaffer kumandanların, demokrasi kahramanı Adnan Menderes'in şehrisin. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti, dünya mazlumlarının, gariplerin, yoksulların umudu bir dünya başkentisin. Seninle iftihar ediyoruz Ankara. Tarihinle, camilerin, türbelerin, alimlerinle iftihar ediyoruz. Demokrasi mücadelesindeki emsalsiz yerinle iftihar ediyoruz. Dünya mazlumlarının umudu olduğun için seninle iftihar ediyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 30 Mart seçimlerinin, Ankara, millet ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 Ankara Ulus Meydanı'nda 94 yıl önce, 23 Nisan 1920'de TBMM'nin dualarla açıldığını anımsatan Erdoğan, Meclis'in hemen o gün çalışmaya başladığını dile getirdi. Erdoğan, Polatlı'dan düşmanın top seslerinin gelmesine rağmen Meclis'in korkmadığını ifade ederek, Mehmet Akif'in,  Ankara'da, hem orduya hem millete hem de TBMM'ye hitap eden muhteşem dizeleri, istikballerin dizelerini yazdığını anlattı. Erdoğan, konuşmasında İstiklal Marşı'nın ilk dizelerini de okudu. 

 

-"Gidecek yeri yok"

 

Başbakan Erdoğan, top seslerine, düşman tehdidine rağmen Meclis'in çalıştığını, Kurtuluş Savaşı'nı  idare ettiğini, orduyu sevk ettiğini, İstiklal Savaşını zaferle sonuçlandırdığını söyledi. Ardından Cumhuriyet'in ilan edildiğini dile getiren Erdoğan, "Hep birlikte çalıştık, şehitlerimizi defnettik, yaraları sardık,  hep birlikte Türkiyemizi  büyütme mücadelesini, büyüklerimiz, dedelerimiz verdi. Yollar yapmaya, demiryolları inşa etmeye, köprüler yapmaya, şehirler inşa etmeye başladılar. Yoksulluğu aşmak, kalkınmak için, refah, huzur, kardeşliği güçlendirmek için milletçe çok ama çok çalıştık" diye konuştu.

91 yıllık bu süreçte, iyi günler olduğu gibi kötü günlerin de olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Örneğin tek parti CHP dönemini yaşadık. Gazi Mustafa Kemal'in vefatının ardından millete yapılan çok ağır zulümleri yaşadık. Ah bu CHP var ya bu CHP, ah kardeşlerim bunun gidecek yeri yok. Bunların ömrü zulümle geçti. Kuran-ı Kerim, Kuran'ın öğretilmesi, öğrenilmesi yasaklandı. Camilerimizi kapattılar, yıktılar, ahıra, depoya, müzeye  çevirdiler. İnsanların kılık kıyafetlerine müdahale ettiler, sakala, bıyığa, başörtüsene bile karıştılar. Özgürlükleri kısıtladılar. Kitapları yasakladılar, dilleri, kelimeleri yasakladılar. 23 Nisan'da kardeşlik üzerine başlayan bir süreci, işte bu tek parti CHP döneminde, ayrımcılık, ırkçılıkla, kutsal değerlere saygısızlıkla maalesef tahrip ettiler.

Bu CHP'nin tarihinde ne var, Gazi Mustafa Kemal başlattı ama öldükten sonra yaşananları bakın. İnönü şunu yaptı, Gazi ölür ölmez Türk Lirası'nın üzerinden resimlerini kaldırdı, kendi resimlerini koydu. Devlet dairelerinden Gazi'nin portrelerini indirdi, kendi portrelerini koydu. CHP bu. Bitmedi, posta pullarının üzerinden Gazi'nin resimlerini çıkardı, kendi resimlerini koydu. CHP bu. Buradan Dersim'e de sesleniyorum. Ey Dersim, Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı. Ayrımcılık, yalan, fitne, takiye bunlarda. Sonra bir yürekli, kalbi millet, vatan sevgisiyle dolu bir insan çıktı, merhum Adnan Menderes. On yıl boyunca yasaklara son verdi, ezan Türkçe okutuluyordu, tekrar ezanı aslına döndürdü. Gümbür gümbür iktidar oldu. İktidara gelişiyle birlikte, CHP bunu hazmedemedi. Onun için de Menderes'e tuzaklar üzerine tuzaklar, iftira üzerine iftiralar, her şeyi yaptılar. Aynen bugün bu kardeşinize nasıl saldırıyorlarsa aynı şekilde saldırdılar. Menderes'i yolsuzlukla suçladılar, diktatör, tek adam dediler. Şimdi bu medya, bir kısım medya arşivlerden günün başlıklarını çıkardılar, aynı başlıkları bugün atıyorlar. Televizyonlarda aynı şeyleri tartışıyorlar. Diktatörün olduğu bir ülkede sen onun aleyhine böyle başlık atar mısın, kaçacak delik ararsın. Dünyada diktatörlerin olduğu ülkelere bakın ne oluyor oralarda, sesin soluğun çıkmaz. Menderes milletini, millet de onu sevdiği için maalesef yaşatmadılar."

(Sürecek) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com