AK Parti'nin Artvin mitingi

AK Partinin Artvin mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

TBMM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  "Pensilvanya'da bir zat var; hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil. Adam bakıyorsun dinleme ise dinleme, görüntü ise görüntü, her numara var" dedi. 

Partisinin Artvin'de düzenlediği mitingde konuşan Erdoğan, Artvin'in artık değişim ve dönüşüm istediğini, bugüne kadar yerel yönetimlerde çektiği çilelere son dediğini ifade etti. Artvin'in ilçelerine selamlarını ve sevgilerini gönderen Erdoğan, bugün aynı zamanda 21 Mart uluslararası camiada ve özellikle Türk dünyasında Nevruz Bayramı olduğunu hatırlattı. 

Erdoğan, tüm İslam Türk dünyasının Nevruz Bayramını kutlayarak, "İnşallah Nevruz Bayramı'nın baharı kalıcı olur. Nevruz'un barışı kalıcı olur. İnşallah birilerinin istismar vesilesi olmaz. İnşallah o barış ateşini yakanlar, onun istismarını yapmaz. Ben inanıyorum ki Artvin zaten bunun idrakinde. İnşallah bu anlayışla yola devam ediyoruz" dedi.  

Gelirken helikopterde bir şeyin dikkatini çektiğini belirten Erdoğan, arka taraftan Çoruh nehri yakınında bir vahşi çöp depolamanın olduğunu ifade etti. "Bu çöp depolamanın suyu, sızıntısı nereye akıyor? Çoruh Nehri'ne akıyor. Hani bunlar çevreciydi? Öyle demiyor mu bu Halk Partisi, 'çevreciyiz demiyor mu? Bu geziciler çevreci değil miydi? Sizi gidi geziciler sizi..." diyen Erdoğan, İzmir'in hala vahşi çöp depolama yaptığını, ama İstanbul'un modern depolama yaptığını anlattı. Modern depolamayla sızıntıların minimize edildiğini, İstanbul'da belediye başkanlığı döneminde parklarda kullanmak üzere çöpten kompo gübre üretildiğini anlatan Erdoğan, bunun kimyasal olmadığını söyledi. Ayıca çöpten enerji üretildiğini dile getiren Erdoğan, "İstanbul bunu yapıyor, İzmir onu yapıyor. CHP ile AK Parti'nin farkı bu...Biri vahşi depolama, biri modern depolama. İnşallah Mehmet kardeşimle burada da bu devri kapatacağız, vahşi dönem kapanacak. Modern döneme gireceğiz. Size bu yakışır, şu andaki durum değil" diye konuştu.

AK Parti iktidarıyla Artvin'e görüntüde küçük bir il olmasına rağmen 10 katrilyonluk yatırım yapıldığına işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ah karde niye bunu yaptık? Fakat artık bizim 9 günümüz var. 9 gün...Ben size 9 gün için sizden 9 tane müjde bekliyorum. Anlıyorsunuz değil mi. Ne demek bu?  9'da 9 inşallah, bunu bekliyoruz. Kardeşlerim Artvin'in tamamı hizmet görsün, A'dan Z'ye hizmet görsün ve biz Artvin'i şu yaptığımız hizmetlerle nereden nereye getirdiğimiz zaten belli. Kardeşlerim 2007'de eğitimden başlıyorum; buraya üniversiteyi biz kurduk. Bu modern geçinenler AK Parti kurulmadan önce acaba Artvin hiç bunların aklına geliyor muydu? Ama bizim hep aklımızda oldu. Üniversiteyi kurduk, şimdi burada artık Artvin'in evlatları da okuyor, Artvin dışından yavrularımız da gelip burada okuyor. Yurtlarımızı kurmaya başladık. Okullarımızda çocuklarımızın  kitaplarını ücretsiz alıyor muyuz? Okullarımız devamlı  olarak yapılıyor mu? Daha da yapılmaya devam edecek. Şurada Kredi Yurtlar Kurumu olarak bunların aklına yurt binası yapmak gelmemişti. Bunu bile biz yaptık,  yapıyoruz, yapacağız. Çünkü üniversitelerimizdeki yavrularımızın burada konaklama sıkıntısı olmayacak. Bunu da başaracağız.

Fakat bütün bunların yanında, bizden önce o zaman burada öyle bir şey yoktu ama iktidarımızdan önce üniversite öğrencilerine verilen burs 45 liracıktı. Şimdi 300 lira.. Kredi Yurtlar'da kalanlara 200 lira da beslenme yardımı veriyoruz, 500 lira. Biz sizin için varız. Biz  bu millete efendi olmaya değil,  hizmetkar olmaya geldik. Bütün bunların yanında başka adımlar attık; sağlıkta buradaki hastanemizi büyüttük mü? Buraya 150 ek ilave ettik. Ama şu anda burada inşaatı devam eden hastanelerimiz var. Çünkü Artvin ilçeleriyle bu noktada çok daha iyi bir konuma gelecek. Bunun adımlarını atıyoruz. İstiyoruz ki Artvinli buradan çıkıp Rize, Trabzon, İstanbul, Ankara'ya değil bütün sağlık sorununu burada çözebilsin. Şu ana kadar sağlıkta 92 trilyon yatırım yaptık. 150 yataklı ek bloku hallettik, şimdi Ardanuç'a bu arada 50 yataklı devlet hastanesi kazandırdık. Ardanuçlular bundan istifade ediyor değil mi? Hopa, Şavşat, Arhaviye'ye toplamda 120 yataklı devlet hastaneleri yapıyoruz şu anda, inşa halinde. En kısa zamanda tamamlayıp onları da hizmete alacağız. Bitmiyor, Murgul entegre ilçe hastanesi, Borçka devlet hastanesi ve Artvin merkezde burada ağız ve diş sağlığı merkezi projelerimiz hazır, şu anda ihale sürecindeyiz. Onun da ihalesini yapacağız. Bütün bunlarla beraber Yusufeli, tabii şu anda Türkiye'nin en büyük gövdeli barajına sahip olacak. Oraya da bir hastane yapıyoruz, şu anda arsa teminiyle ilgili  çalışmalar sürüyor. Yeni bir Yusufeli inşa edeceğiz biliyorsunuz. Modern bir Yusufeli şehri inşa edeceğiz ve bu, deniz manzaralı olacak. Nereyi seyredecek, Yusufeli Barajı'nı seyredecek. Şehir inşa etmek budur.

Onun için biz ne diyoruz biliyor musunuz? Büyük medeniyet yolunda insan,  demokrasi, şehir. Lafla  bu işler olmuyor. Biz zaten kendimizi ispat etmiş insanlarız. Artvinli İstanbul'u  bilir. İstanbul'da 4,5 yıl belediye başkanlığı yaptım. O zaman İstanbul çöp dağlarıyla kaplı mıydı, susuzluk, hava kirliliği var mıydı? Bunların hiçbiri burada olmaz. Şu vahşi depolama, şu çöp buradan ancak bizimle kalkar. Halk Partililerle kalkmaz. Onu hemen anında biz bertaraf ederiz. Zaten artvin'de su sıkıntısı yok ama altyapı yok. O altyapıyı da biz yapacağız. Biz yaparız."

 

-"Uzun adam sizlere kurban olsun"

 

Erdoğan, kendisine "uzun adam" diye tezahüratta bulunanlara, "Uzun adam sizlere kurban olsun" karşılığını verdi. Artvin'in yeşiline işaret eden Erdoğan, "Zaten bu yeşilin içinde hava kirliliği olmaz. Ama buna rağmen buraya doğalgazı getirmek suretiyle... Evlerimizde bir oda ısınsın istemiyoruz, tüm daire ısınsın. Benim hanım kardeşlerim, beyler  mutfağında da banyosunda da butona bastığı anda sıcak suyu görsün" dedi.

Göreve geldiklerinde 9 ilde doğalgaz bulunurken bugün  72 ilde olduğunu vurgulayan Erdoğan, kalan  9 ili de süratle bitireceklerini söyledi. Artvin'in de süratle doğalgaza kavuşacağını kaydeden Erdoğan, ulaşımda attıkları adımlara işaret etti. Erdoğan,  "Ey Cankurtaran...Yol var mıydı oradan? Kışları duruyor muydu. Oraları ölüm kusuyordu ölüm. Şimdi bu yıl sonuna kadar Cankurtaran inşallah bitiyor ve Cankurtaran tüneli ile gerçekten orada canlar kurtulacak. Zaten Gümrük ve Ticaret bakanımız Hayati Bey, orada ışı göründü sinyalini verdiler, geldiler orada o töreni de yaptılar. Burada el ele vererek Cankutaran'ın inşallah  yıl sonunda töreninde de beraber oluruz, tüm belediye başkanlarımızla orada birlikte oluruz" diye konuştu. 

Artvililer'den bir ricası olduğunu belirten Erdoğan, "Kardeşlerim kaç günümüz var? Artık 9 da yok, bugünü sayma kaldı 8 gün. Yani bir hafta. Burada kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bir yerden ablalar türemiş, Pensilvanya'dan...Bu Pensilvanya'nın ablaları kapınızı çaldığı zaman herhalde gereğini söylüyorsunuz. Yavrularımızı yurtlarından, evlerinden atıyorlar. Niye? Onlar gibi düşünmüyorlar. Ya siz torna mahsulü mu istiyorsunuz? İnsan istediği gibi düşünür" dedi.

 

-"Sana mı kaldı bu iş?"

 

Pensilyvanya'da bir zat olduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Pensilvanya'da bir zat var; hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil. Adam bakıyorsun dinleme ise dinleme, görüntü ise görüntü, her numara var. Neymiş, gece bir alüfte ile bir siyasetçi bir araya gelecekmiş, onun istihbaratını almış, hemen İstanbul'da Türkiye'de neyse tanıdığı birisini aramış bulmuş, 'git haber ver, bak böyle bir durum olacak.' Şu hale bak. Yav sana mı kaldı bu iş. Bir Müslüman bırak bir Müslümanı dinlemeyi, gözetlemeyi yapamaz böyle bir şeyi. Hiçbir insana yapamaz. Bu bizim inancımızda yok. Bizim dinimizde böyle bir şey yok. Sonra...Sen Türkiye'yi çok mu seviyorsun, bu vatanı çok mu seviyorsun? Ne işin var Pensilvanya'da, çık gel buraya, gel. Siyaset yapacaksan burada yap. Sonra böyle alüftelere takılma. Bizim güzel insanımız var. Nedir bu yanlış? Benim ülkemi oradan niye karıştırıyorsun? Ülkeme fitneyi niye sokuyorsun. Yalansa bunlarda, takiyyeyse bunlarda, her numara var. Milyarlar dolarlar, bunlarla uğraşıyorsun. Neymiş, bir tane ceketi varmış. Bir ceketin cebine milyarlarca dolar sığar mı? Nasıl yapıyorsun bu işleri?"

(Sürecek)  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com