AK Parti'nin Balıkesir mitingi

AK Partinin Balıkesir mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (5 )

BALIKESİR (AA) -  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montajlarla durumu idare ediyor. MHP ne yapıyor? MHP bir kez daha CHP ile kolkola tarihin en alçakça saldırısına, en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor" dedi.

Erdoğan, partisinin Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, ​CHP Genel Başkanı'nın "17 Aralık Darbe Girişimi"nde figüranlık yaptığını belirtti. 

Erdoğan, "Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montajlarla durumu idare ediyor. MHP ne yapıyor? MHP bir kez daha CHP ile kolkola tarihin en alçakça saldırısına, en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor" diye konuştu. 

3 yılı aşkın sürede gizlice 3 bine yakın kişinin telefonlarının keyfi, hukuksuzca dinlendiğini dile getiren Başbakan Erdoğan, "Selam Örgütü" diye bir örgüt uydurulduğunu, her taraftan, her renkten, her görüşten kişinin keyfi şekilde dinlendiğini söyledi. 

Oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili de aynı iftiranın atıldığını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Oğlumun avukatı müracaat etti ve İstanbul Adalet Sarayından 3 savcının imzasıyla açıklama yapıldı. Oğlum da izinsiz dinlenmiş. İzinsiz dinlenmiş. İşte iftira at tutmasa da iz bırakır. Ya bunu yapmaya hakkın var mı? Bunu yapma hakkın var mı? Bunlar ailelerin yıkılması için ailelerin yıpratılması için bu tür seçilen yollar yenilir yutulur mu ya. Nasıl yaparsınız bunu? Ama bunların artık hukuki olan yolu da düşündürüyor hukuksuz olanı da düşündürüyor. Niye? Sipariş üzerine de bunlar aynı şeyleri yaptılar"

Türkiye'nin en mahrem, en gizli görüşmelerinin dinlendiğini belirten Erdoğan, "Düşünün beni dinliyor. Bir Başbakanı dinleyemezsin. Düşünebiliyor musunuz bizim güvenli hatlarımız var, güvenli hatlarımızı dinledi bunlar" diye konuştu. 

Uluslararası görüşmeler yaptıklarını, bunların da dinlendiğini dile getiren Erdoğan, bunun ne insani, ne vicdani, ne de İslami bir yanının olamayacağını belirtti. 

"Ey Pensilvanya sana sesleniyorum eğer yüreğin varsa çık vatanına gel. Eğer siyaset yapacaksan burada yap. Yoksa ananaslarla, tespihlerle, gönderdiğin kitaplarla bu iş yürümez. Ben doğrusu, böyle bilmiyordum. Aldanmışım. Ben de bunları samimi zannediyordum. Aldanmışım. O da bana kendi yazdığı kitapları gönderiyordu. Oralarda bana methiyeler düzüyordu. Tesbihler, bana da gönderiyordu. Ama maalesef durum öyle değilmiş. Şimdi her şeyi anlıyoruz. Ama bundan sonra, durum böyle olmayacak. Çünkü, adaletin tecellisi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Türkiye'den kaçtın gittin, şimdi oradan ülkemin huzurunu kaçırıyorsun. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden çalışmalar içinde yer alıyorsun. Bunu kovalayacağız, sonuna kadar kovalayacağız. Takip edeceğiz çünkü ulusal güvenliğimizi tehdit eden her gayretin karşısında AK Parti iktidarı duracak, bunu böyle bilinsinler."

Bu 30 günün çok önemli olduğunu, kapı kapı dolaşacaklarını ve çok çalışacaklarını ifade eden Erdoğan, Balıkesir'in bir oy patlaması yapması gerektiğini, Kuvayi Milliye ruhunun şahlanması gerektiğini söyledi. 

Milletin hiç endişe etmemesini isteyen Erdoğan, bu ihanetin hesabını soracaklarını kaydetti.

-"Milletin vekili olarak değil Pensilvanya'nın vekili olarak bizimle mücadele ediyorlar"

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paralel yapının içindeki halis, tertemiz, saf niyetli kardeşlerime sesleniyorum. Bu yapı çok büyük bir ihanetin içinde. Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır bir ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum. Bakınız kardeşlerim, bunlar niçin böyle patladılar biliyor musunuz? Dershaneler. Çünkü buradan bir milyar dolar bunların geliri var. Biz Dershaneler Yasasını öne sürünce bunlar patladılar. Bakın Meclis'te şimdi dershanelerle ilgili yasa görüşülüyor. Bizimle kim kavga ediyor, CHP. Çok enteresan. Niye Pensilvanya onlara vekalet vermiş. Onlar milletin vekili olarak değil, Pensilvanya'nın vekili olarak şu anda Meclis'te bizimle mücadele ediyorlar. Çıkacak tabi bu yasa, Dershaneler Yasası çıkacak" 

Balıkesir'den tüm Türkiye'ye seslenen Başbakan Erdoğan, bu dershanelerden çocukların çekilmesini ve okullardan da alınmasını istedi. 

Devletin okullarının yeteceğini, kendisinin de 4 çocuğunu devlet okullarında, imam hatiplerde okuttuğunu söyleyen Erdoğan, çocuklarını, başörtüsünden dolayı üniversiteye gidemediklerinden yurt dışında okuttuğunu, şimdi de ülkede hizmet ettiklerini, çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Erdoğan, çocuklara eğer takviye gerekiyorsa, hafta sonları okullarda takviye derslerin verileceğini bildirdi.

Yılsonunda, Haziranda 40 bin öğretmen ataması yapılacağını dile getiren Erdoğan, 10 bin atama yapıldığını, her ay atama yapılamayacağını söyledi.

Hafta sonundaki takviye derslerinin ücretsiz olacağını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama göndermeyin bunların okullarına ve bunlara tavır koyun. Bunların yayın organlarına da tavır koyun. Çünkü bunların yayın organlarında da yalan var, dolan var, her şey var. Doğru haber bulamazsınız. Dürüst haber bulamazsınız maalesef her türlü iftira var. Bunlara dersi nasıl vereceksiniz, bunları boykot ederek. Orada anlayacaklar bunlar tavrı. Doğru yayıncılık, dürüst yayıncılık bunlarda böyle birşey yok. Sevgili Peygamberimizi miraçtan indirip kamyonete bindirecek kadar ahlaksızca yayın yapıyorlar. Şu hale bakın. Böyle bir şey olabilir mi? Bunların inançlarımız noktasında, kutsallarımız noktasında da nerede olduğunu gördük. Bunlara tavrı koyalım, adımlarımızı buna göre atalım. O zaman bunlar yaptıkları oyunun ne kadar yanlış olduğunu çok daha iyi anlayacaklar. 30 Mart'ta sandıklar AK Parti'nin şu ampulüyle aydınlandığı zaman bir başka olacak bu ülke. Yeni bir milat olacak inşallah."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com