AK Parti'nin Bingöl mitingi

AK Partinin Bingöl mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir alim, ananaslarla, tesbihlerle karanlık ilişkilerin içinde olmadı, hiçbir alim mahremleri dinlemek, kaydetmek, montajcılık yapmak gibi, bunlarla şantaj yapmak, tehdit etmek, haraç toplamak gibi edep dışı işlerin takipçisi olmadı" dedi.  

Erdoğan, partisinin Bingöl mitinginde yaptığı konuşmada, 30 yıldır 81 vilayette, Bingöl'de, bu topraklarda acıya şahitlik ettiklerini belirterek, Bingöl'ün dağlarının, ovalarının akan kana, akan gözyaşına şahitlik ettiğini, çok büyük acılar yaşandığını, çok genç yaşta insanların yitirildiğini, Türkiye'nin kaynaklarını kaybettiğini söyledi. 

Bu acıyı dindireceklerini söylediklerini hatırlatan Erdoğan, "Bu kanı durduracak, bu göz yaşlarına son verecek, Türkiye'nin 81 vilayetiyle ayağa kaldıracağız' dedik. 'Gerekirse baldıran zehri de içeriz' dedik" ifadelerini kullandı.  

Erdoğan, bu yola yüreklerini, canlarını koyduklarının vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Çok zorlu süreçlerden geçtik, çok engelle karşılaştık. Ama hamdolsun, artık belli bir noktaya, umut verici bir noktaya geldik.  Artık, güvenlik güçlerimiz görev nedeniyle şehit olmuyor. Gençlerimiz, dağlarda ölmüyor. Artık ocaklara ateş düşmüyor, annelerin babaların yürekleri yanmıyor. Artık kepenkler kapanmıyor. 

Benim Bingöllü kardeşim, artık korkusuzca, kaygısızca köyüne, mezrasına, dağlarına gidip gelebiliyor. Artık, inşallah hiç bitmeyen bir bahar yaşanıyor. Artık, silahlar değil siyaset konuşuyor. Siz demokrasiye sahip çıktığınız gibi, milli iradeye sahip çıktığınız gibi çözüm sürecine de sahip çıktığınız gibi, siz dik durduğunuz gibi siz dirayetli durdunuz. Niye? İnşallah, bu süreci hep birlikte daha ileri taşıyacağız, daha da güçlendireceğiz."

-"Türkiye'ye karşı kurulan bu tuzağa düşmedik"

"Bingöl'ün yaşadığı bu bahar, birilerini rahatsız etti" diyen Erdoğan, "Büyüyen Türkiye, yeni Türkiye, kardeşlik iklimi birilerini rahatsız etti. Önce 'gezi eylemleri' dediler. Ağaç bahanesinin, çevre bahanesinin arkasına saklandılar. Hem ekonomiyi hem huzuru hem de çözüm sürecini sabote etmek istediler" dedi.

İstanbul merkezli operasyonlarla Türkiye'de huzurun, istikrarın, büyüyen ekonominin, çözüm sürecinin sabote edilmek istendiğini vurgulayan Erdoğan, "Fakat, taviz vermedik. Türkiye'ye karşı kurulan bu tuzağa düşmedik. Yolsuzluk ve rüşvet kılıfı altında demokrasiye, milli iradeye sabotaj yapılmasına izin vermedik. 'Yolsuzluk var' iftirasıyla milli iradenin çalınmasına müsaade etmedik, etmiyoruz" diye konuştu. 

"Pensilvanya'da malum bir zat var. Güya, Said-i Nursi'nin izinde olan. Said-i Nursi ile tam ters istikamettedir" diyen Erdoğan, Said-i Nursi'nin hayatının ilimle, mücadeleyle geçtiğine, sürgünlere rağmen asla eğilmediğine işaret etti. Fetullah Gülen'in ise Said-i Nursi ile bir kere karşı karşıya gelmediğini söyleyen Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:   

"Hiçbir alim, ananaslarla, tesbihlerle karanlık ilişkilerin içinde olmadı, hiçbir alim mahremleri dinlemek, kaydetmek, montajcılık yapmak gibi, bunlarla şantaj yapmak, tehdit etmek, haraç toplamak gibi edep dışı işlerin takipçisi olmadı. 

'Gece yarısı' diyor, 'araştırdık, buluşturduk' diyor, 'hemen haber gönderdik' diyor. Yav senin ne işin var. Sen alimsin. Fazıl bir insansın. Sen ilimle uğraş. Bu işlerle niye uğraşıyorsun? İnsanın mahremine girenlere bir ilim adamı ulaşır mı? Bunun ne insanlıkta ne bizim dinimiz İslam'da yeri var mı? Şuna bakar mısınız? Önce 'AK Parti'ye oy vermeyin, kime verirseniz verin' diyordu. Şimdi, açık açık 'MHP ve CHP'ye oy verin' demeye başladı. Bakın, Bingöl'de Pensilvanya'nın, CHP'nin maskelerini bir kez daha düşürüyorum. Bunların, ne kadar samimiyetsiz olduklarını bir kez daha göstereceğim" diye konuştu.

-"Onunki 24 ayda değişiyor, bunun ki 5 ayda değişiyor"

Konuşmasında "Pensilvanya, biliyorsunuz bize bir beddua etti. İzlediniz mi onu" diye soran Erdoğan, bedduada "Yerin dibine batsın, kahrolsun gitsinler, evlerine ateş düşsün, yolları kesilsin, yolları sarpa sarsın" gibi ifadeler kullandığını belirtti. Erdoğan, "Şimdi yeni bir şey daha duydum. Yenisinde de diyor ki, 'Bunlar diyor Allah'ın gücüne gider. Bunlar, yanlıştır' diyor. Aynen, üç kafadar var ya, Kılıçdaroğlu, akşam başka sabah başka demiyor mu? Onun ki 24 saatte değişiyor, bununki 5 ayda değişiyor. Beş ay önce öyleydi, 5 ay sonra böyle" dedi.

Hiç kimsenin endişe duymaması gerektiğini dile getiren Erdoğan, aynı kararlılıkla yola devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, "Sizlerle birlikte yola devam edeceğiz. Bu yolda beraberdik, kefeni giydik beraber yürüyeceğiz. Benim Bingöllü kardeşim bu konularda hiçbir zaman taviz vermedi ve bundan sonra da vermeyeceğine olan inancım tam" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com