AK Parti'nin Bitlis Mitingi

AK Partinin Bitlis Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda artık açık açık ne diyor Pensilvanya? Oyunuzu AK Parti'ye değil CHP'ye verin, MHP'ye verin, BDP'ye verin' diye telkin yapıyor" dedi.

Erdoğan, partisinin Gök Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında, Pensilvanya'daki zatın şimdi CHP ile hareket ettiğini söyledi.

"Siz, bu milletin kutsallarına bu ülkede hayat hakkı tanımadınız" diyen Başbakan Erdoğan, "Şu anda artık açık açık ne diyor Pensilvanya, ablaları kapı kapı dolaştırıyor, abileri dolaştırıyor, SMS'ler çekiliyor, 'oyunuzu AK Parti'ye değil, CHP'ye verin, MHP'ye verin, BDP'ye verin' diye telkin yapıyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan, yurtlarda, evlerde, ikna odalarında zulüm yapıldığını belirterek, "CHP Genel Başkanında yüz olsa bu Pensilvanya ile zaten hareket etmemesi lazım. Bu Pensilvanya'daki zat da Said-i Nursi'ye zerre kadar vefa olsa işte o da bu CHP ile ortak hareket edemez. Ne diyorlar, 'Arabanın sağ tekeri bozulduysa sol tekerle devam edilir.' Ondan sonra ne olur? Şarampole yuvarlanır gidersin, olacak olan budur. İşte onun için AK Parti'ye düşmanlık yapıyor, CHP ile MHP ile hareket ediyorlar. Bu CHP, bu MHP ne zaman bu ülkeyi selamate götürdü ki bugün götürsün. Bunlar ne zaman iktidar ortağı oldularsa o zaman kamyonu devirdiler, şimdi de bu MHP, bu CHP yanlarına Pensilvanya'yı aldılar, üç kafadar yola devam ediyorlar. Bunlar zaten araç devirmekte baya ustadırlar, bunların gideceği yer uçurumdur, başka bir yere gidemezler" diye konuştu. 

- "Pensilvanya onlara 'susun, susun' diyor"

Mersin'de bir dinleme skandalını ortaya çıkardıklarına dikkati çeken Başbakan Erdoğan, Mersin'de 123 kişinin uydurma soruşturmalarla dinlendiğini söyledi. Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Vali, korumaları, hakimler, memurlar, AK Parti'nin, CHP'nin, MHP'nin, BDP'nin il başkanlıkları, emniyet müdürleri, bürokratlar keyfice dinlenmişler. Bunun dışında 'Selam Örgütü' diye bir örgüt uydurmuşlar. 3 bine yakın kişiyi, 3 yıl dinlemişler. CHP'nin Genel Merkezini dinlemişler, MHP'yi dinlemişler ama hiçbirinde ses yok, tık yok. Gazetecileri, sanatçıları dinlemişler. Günlerdir bu skandalla ilgili bir tek soru sorduklarına şahit oldunuz mu? Bu CHP, bu MHP niye susuyor. Biz bu dinlemelerin üstüne giderken, internet yasasını çıkarırken, HSYK düzenlemesi yaparken neden itiraz ediyorlar çünkü Pensilvanya onlara 'susun, susun' diyor. Talimatı oradan alıyorlar. Ellerindeki iftira kasetlerini, hukusuz kasetleri, montajları oradan alıyorlar üç kafadar CHP, MHP, Pensilvanya. Türkiye'ye karşı, devlete karşı yapılan bir saldırı var. Bunlar da bunlara payendelik yapıyorlar." 

-"Genel Müdürlük, yüksek bir makamdır"

Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP Genel Başkanını savunduğunu vurgulayarak, "Hani ben CHP Genel Başkanı'na 'Genel Müdür' diyorum ya, diyor ki, 'Genel Müdürlük, yüksek bir makamdır' diyor. Tamam, niye rahatsız oluyorsun. Yüksek makamsa demek ki tertip ediyoruz, niye rahatsız oluyorsun. Şimdi de biraraya geldiler, beraberler genel müdür, partisi aynı şekilde Bahçeli hepsi bir aradalar" ifadesini kullandı.

Yerel seçimlere 19 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, meydanda kendisini dinleyenlere "gece, gündüz demeden çalışmaya var mıyız? Bizim ablamız sizsiniz, kapı kapı dolaşacağız inşallah" diyerek çağrıda bulundu.

Başbakan Erdoğan, Bitlis'teki Kuzgunkıran Tüneli'nin temelini atmaya geldiği gün kar olduğunu anımsatarak, "Diyorlardı ki, 'burası bitmez'. Ben de demiştim ki, 'Biz burayı bitireceğiz'. Şimdi siz, bize inandınız biz de sizi mahcup etmedik. O, reklamda şoför kardeşim, Bitlis Kuzgunkıran Tüneli'nin hikayesini anlatıyor, hikaye bitene kadar tünelden geçip gidiyor. İşte biz buyuz, laf değil o kadar. Sadece Bitlis'te değil bakınız Cumhuriyet tarihinde yapılan tünellerin sayısı parmak sayılarını geçmez. 10 senede biz sadece karayollarında 123 tünel yaptık. Dağları deldik dağları aynen delmeye de devam ediyoruz. Ayrıca denizin altından geçişleri saymıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Bu adımları atarak Bitlis'i yerelde iyi bir yere getirdiklerini bildiren Erdoğan, bundan sonra genelde de bütünleştirerek Bitlis'in ilçelerinin her birini AK Parti ile taçlandıracaklarını kaydetti.

-"Benim milletimin ferazetinin önüne geçilmez

30 Mart'taki yerel seçimin artık genel seçime dönüştüğüne işaret eden Başbakan Erdoğan, vatandaşın belediye başkanına oy verirken, AK Parti'ye oy vereceğini bilmesi gerektiğinin altını çizdi. Erdoğan, şunları belirtti:

"30 Mart akşamı onların şunu görmesi lazım. 'Ya bu kadar iftira attık, bu kadar yalanlar uydurduk, bu kadar takiye yaptık, bu kadar fitne, fesat yaptık ama yine tutmadı'. Niye? Benim milletimin ferazeti var ya, o ferazetin önüne geçilmez. 17 Aralık darbe girişimi tutmadı, 25 Aralık tutmadı, tutar mı? Tutmaz. Soruyorum sizlere, eğitimde benim şu kızlarım imam hatip okuluna bile başörtüyle gidemiyordu fakat Kılıçdaroğlu'nun, Bahçeli'nin böyle bir derdi yok ki, eğitim özgürlüğü diye bir derdi yok ki ama bizim öyle bir derdimiz var. Biz dedik ki, 'başı açık, başı örtülü hepsi okullarına gitsin. Benim 2 kızım da imam hatibi bitirdi, üniversiteye gidemediler ve biz yurt dışına gönderdik. Orada okudu ama burada okuyamadı. Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya. Şimdi sorunumuz var mı? Katsayı kalktı mı? İstediğiniz üniversiteye gidebilecek misiniz? Şimdi ben sizden sadece başarı bekliyorum ama dershnalere giderek değil. Zaten onu da reforme ettik. Takviye kurslarını haftasonlarında vereceğiz. Cumartesi, pazar günleri ücretsiz olarak devlet bütün öğrencilerimize takviye kurslarını verecek, mecburi değil isteyen katılır, isteyen katılmaz." 

-"Zalimler için yaşasın cehennem"

Erdoğan, yeni bir adım daha attıklarına da değinerek, devletin malasef başörtüye kapalı olduğunu dile getirdi. Bu durumun "gasp edilmiş haklar" olduğuna dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Şimdi bu haklar, kendilerine iade ediliyor ve devam edilecek. Bunun gerisi de gelecek. Sizler, işte bunun azmi, gayreti içerisinde inşallah bu zulmün hesabını soracaksınız. Ben, hanım kardeşlerimden bunu istiyorum çünkü bilin şunu, dünyada hiçbir zaman zalimler eksik olmayacak, hiçbir zaman ama biz Said-i Nursi'nin ifadesiyle 'zalimler için yaşasın cehennem' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

-"Marifet iltifata tabidir, unutmayın"

Bitlis çevre yolunu bölünmüş yol olarak 8 Ağustos Tüneli ve 300 metre uzunluğundaki viyadükle tamamlayarak trafiğe açtıklarını bildiren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bitlis-Muş ve Bitlis-Van yollarını bölünmüş yol olarak tamamladık, trafiğe açtık. Bitlis-Van yolu güzergahı üzerinde bulunan Kuzgunkıran Tüneli'nin birinci tüpünü tamamladık, ikinci tüpün de ihale çalışmaları devam ediyor. 234 kilometre uzunluğundaki Bitlis-Ağrı yolunun 161 kilometresini tamamladık, kalan kısımlarını da önümüzdeki yıl tamamlayacağız. 97 kilometre uzunluğundaki Bitlis-Siirt yolunun 78 kilometrelik kesimini yine bölünmüş yol olarak bitirdik. Bu yolun da kalan kısımlarında da tünel, viyadük ve bölünmüş yol olarak çalışmalarımız devam ediyor. Tarihi ve turistik önemi olan Nemrut Krater Gölü yolundaki çalışmalarımız da hızla devam ediyor. İki bölümden oluşan Buzlupınar Tüneli'ni de tamamlayarak Bitlisli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Bitlis, Bitlis olalı böyle hizmetler gördü mü? Marifet iltifata tabidir, unutmayın."

Bitlis'te 2002 yılına kadar 19 kilometre bölünmüş yol yapıldığını söyleyen Başbakan Erdoğan, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'e seslenerek, "Zeki baba öyle mi? Zeki Ergezen kardeşimin bu işlerde çok emeği var. O da çok gayret sarfetti" dedi.

Mevcut bölünmüş yollara 244 kilometre bölünmüş yol ilave ederek 263 kilometreye çıkardıklarını, demiryollarında önemli adımlar atarak Bitlis'in payına düşeni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, tüm bu hizmetlerle Bitlis'in turizmde de farklı bir yer haline geleceğini bildirdi.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com