-AK Parti'nin Burdur mitingi (3)

-AK Partinin Burdur mitingi (3)
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan:

BURDUR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma. Senin vatanın Türkiye ise buyur Türkiye'ye, vatanına gel. Siyaset de yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provakatif eylemlerin içinde bulunma" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, CHP'nin  İstanbul Boğazı'ndaki birinci ve ikinci köprülerin yapımına olduğu gibi şimdi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne karşı çıktığını söyledi. Erdoğan, isteseler de istemeseler de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 250 metrelik kulelerin bitmek üzere olduğunu belirtti.

Sultan Abdülmecid'in çizdiği, 153 yıllık denizin altından tüp geçit projesi hayalini gerçeğe çevirdiklerini,  boğazın 62 metre derinliğinde Marmaray'ı yaptıklarını söyledi. İstanbul'da geçen hafta yaşanan siste Marmaray'ın günde 300 bin kişi taşıdığını ifade etti. 

Erdoğan, "Ya biz buyuz be, biz buyuz. Japonya'ya gidiyorum, ki Japonya Başbakan'ı açılışa da geldi sağolsun, onlarla beraber yaptık, gidiyorum Singapur'a onlar Marmaray'ı anlatıyor. Gidiyorum Malezya'ya onlar Marmaray'ı anlatıyor. E kardeşlerim büyük ülke büyük devlet olmak budur. Lafla olur mu? Şimdi bu CHP'lilere sorun sizin bir birinci köprünüz var mı bir ikinci köprünüz var mı? Bir Yavuz Sultan Selim köprünüz var mı bir Marmaray'ınız var mı" diye konuştu.

Haliç'in üzerine metro hattının geçtiği bir köprü yaptıklarını anımsatan Erdoğan, İstanbul Belediye Başkan adaylarından birinin, eski köprünün üzerinden, yenisini göstererek, bunun İstanbul'un silüetini bozduğunu iddia ettiğini söyledi. 

"Sorsanız ona silüet nedir anlamaz. Zanneder ki bir takım elbise. Anlamaz. Çünkü, hayatlarında eser yok, bunlarda laf var, bunlarda iftira var. Çünkü genel müdür de mufteri" diyen Erdoğan, Kılıçdarooğlu'nun hukuk tanımaksızın, hukuksuz  şekilde montajlarla rant elde etmeye çalıştığını dile getirdi. 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 2011 seçimleri öncesi ÖSYM'de torpil yapıldığı ve elinde belge bulunduğu yönünde iddiaları ortaya attığını, kendisine gelen, hiç bir ciddiyeti, dayanağı olmayan, sahte bir maille Türkiye'yi ayağa kaldırmak istediğini söyledi.

Bunun üniversite sınavına girecek çocukları tedirgin ettiğini ifade eden Erdoğan, "Rezil oldu mu? Peki yüzü kızardı mı? Kızarmaz. Bunların yüzü kızarır mı? Çünkü mesleği bu. Özür diledi mi? Yok. O günden sonrada bu genel müdürün eline böyle sahte belgeler tutuşturdular" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Belediyesi ile ilgili bir iddiayı Meclis'te ortaya attığını, bir saat sonra Kayseri'den bunun asılsız olduğuna ilişkin belge gönderildiğini anlatan Erdoğan, "CHP genel müdürünün bir kez daha tuzağa düşürüldüğünü gördük" ifadesini kullandı.

-"Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap"

Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Başkanı'nın, Kılıçdaroğlu'na açtığı davadan para kazandığını, bu paralarla Kayseri'de vatandaşlarla sucuk partisi yaptığını dile getirdi.

Kendisinin de mahkemelerden bir hayli para kazandığını belirten Erdoğan, "Bende düşünüyorum. Ankara'da Kızılay Meydanı'nda vatandaşlarla böyle bir şey mi yapsak, yoksa bazı vakıflara mı buradan kazandıklarımızı göndersek. Onun hesabını yapıyorum. Baya ciddi. Bütün bu mahkemelerden aldığımız rakamlar yüksek. Şimdi bu iftiralarla ilgili de arka arkaya mahkemeler açılacak. Çok mahkemeler açılacak. Yasaların içerisinde. Bu bir defa ayağa kalkamayacak. O mecali dahi kendinde bulamayacak. Bunların hiçbirinden ders almadı. Şimdi de Okyanus ötesinden CHP'nin Hocası bu Genel Müdür'ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Evet. Önceki rezaletlerden ders alamayan Genel Müdür şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi. 'Sen belge sallayacaksın' dedi. 'Biz  buradan montaj yapacağız sen gideceksin grup toplantılarında, meydanlarda bizim montajlarımızı anlatacaksın' dedi. 

Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma. Senin vatanın Türkiye ise buyur vatanına gel. Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap. Ama bu ülkeyi karıştırma, bu ülkenin huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provokatif eylemlerin içerisinde bulunma. Şimdi okyanus ötesindeki hocayla CHP genel müdürü, el ele, kol kola şu anda Türkiye'yi bir kaosa sürüklemenin gayretindeler." 

-"Yasalar çerçevesinde onlara gereğini yapacağız"

Bazı yazarların, Türkçe Olimpiyatları'nda Fettulah Gülen'i övdüğünü yazdıklarını belirten Erdoğan, bunu doğru olduğunu ama o zaman bu tür şeylerini görmediklerini, hep samimi, iyi niyetle davrandıklarını söyledi. 

Erdoğan, "Biz affedersiniz, ülkemin birliğine, beraberliğine saldırı olduğu zaman aynı tavrı devam ettirebilir miyiz? Bitti. Bunun tarihte çok örnekleri var. Şimdi kendileri o çizgiyi saptılar, ülkemizi bölmeye gayret ediyorlar. Şimdi ne geliyorsa bizlerde elimizden hukuk içerisinde yasalar çerçevesinde onlara gereğini yapacağız. Bu işin hiç öyle sağa sola gidecek yanı yok. Bu mücadele artık bir istiklal mücadelesidir, bir milli mücadeledir" değerlendirmesinde bulundu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com