AK Parti'nin Burdur mitingi

AK Partinin Burdur mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (5)

BURDUR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bırakın bunların dershanelerini, bırakın bunların okullarını falan. 'Bize devletin okulları yeter' deyin, biz burada size her türlü hizmeti vereceğiz" dedi.

Erdoğan, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, "Bir tane gazete, sosyal medya çıkmış bugün bir haber yapmış duydunuz mu? Ben yoğun bakımdaymışım. Duymadınız mı? İşte yoğun bakımda buraya geldim" ifadelerini kullandı.

Dün Milli Güvenlik Kurulunda olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Hemen bir yoğun bakıma soktular beni. Yoğun bakımdan çıktım, şimdi buradayım. Buradan da Uşak'a gidiyorum. Uşak'ta da aynı şekilde bekliyor beni vatandaşlarım. Artık nelerden medet umuyorlar. Ya montaj ya iftira işte ya öldürecekler ya kaldıracaklar kendilerine göre. Allah'ın verdiği canı kimse Allah'tan başka alamaz, bunu biliniz" diye konuştu.

Erdoğan, bu mücadeleyi onlara rağmen böyle sürdüreceklerini belirterek, kimsenin endişelenmemesini istedi.

-"Hukuksuzluğun hesabını birlikte soracağız"

"Şu can şu tende olduğu sürece biz milletimize, vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"30 Mart'ta Burdur'da, diğer 80 vilayette sandığa gidecek, Türkiye'nin geleceğini, istiklaline mührü basacağız, mührü. Ben sizden gayret istiyorum. Çok koşacağız, çalışacağız. Burdur merkez, tüm ilçeler hep birlikte inşallah 30 Mart'ta sandıkları AK Parti'nin ampulüyle aydınlatacağız. Hukuk içinde, yargı yoluyla bu emanetin, bu hukuksuzluğun hesabını da birlikte soracağız. 30 Mart'ta çok önemli bir tercihte bulunacaksınız. İnanıyorum ki 30 Mart'ta eski Türkiye, kaos, gerilim, yoksulluk değil 30 Mart'ta yeni Türkiye, büyük Türkiye, geleceği aydınlık Türkiye bir kez daha kazanacak. Hiç endişeniz olmasın."

-Yatırım miktarları

Erdoğan, 12 yılda yaklaşık 3,5 katrilyon lira yatırım yaparak Burdur'u marka şehir haline dönüştürecek adımlar attıklarını kaydeden Erdoğan, ulaştırma ve haberleşmede 459 trilyonluk, Mehmet Akif Üniversitesi ile birlikte eğitimde 291 trilyonluk yatırım gerçekleştirdiklerini anlattı.

Gençlere iktidara geldiklerinde ne kadar burs aldıklarını soran Erdoğan, "45 liracık. Öyle mi? Kredi Yurtlar Kurumunda kalan gençlerimiz şu anda 500 liranın üzerinde alıyorlar beslenme yardımıyla beraber. Biz buyuz. Sıraların üzerinde ücretsiz olarak kitapları alıyor muyuz? Daha önce niye yoktu bunlar. Ama şimdi var. Bakın, Fatih Projesi ile ilgili olarak şu anda tablet bilgisayarlar dağıtılmaya başladı. İnşallah şimdi yeni bir adım daha atıyoruz. 675 bin tablet bilgisayar inşallah bu ay sonuna kadar onlar da dağıtılacak" şeklinde konuştu.

-"Bırakın bunların dershanelerini"

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Geçen gün, bu paralel yapının bir gazetesi var. Böyle dayatmayla, zorla satarlar. Dayatmayla, 'dershaneye üye olacaksın gazete almak mecburiyetindesin' derler. Öyle değil mi? Ben size bir şey söyleyeceğim. Bırakın bunların dershaneleri filan. Bırakın bunların dershanelerini, bırakın bunların okullarını falan. 'Bize devletin okulları yeter' deyin, biz burada size her türlü hizmeti vereceğiz. Hafta sonlarında anne baba eğer yavrusuna takviye istiyorsa hafta sonlarında da takviye dersler vereceğiz. Ücretsiz olarak. Takviye dersine giren öğretmenlerimiz ayrıca bedellerini alacaklar. Bunlara hep birlikte milletçe bir ders verilmesi gerekiyor. 'Milletimizin huzurunu bozmaya hakkınız yok' diyelim. 'Birliğimizi bozmaya hakkınız yok' diyelim. Bunlara gereğini gösterelim."

-Esmaların zaferi

Bütün bunlarla beraber sağlıkta şu ana kadar 140 trilyonluk yatırım yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İstediğin hastaneye gidiyor musun? İstediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Hani şu CHP'nin genel müdürü var ya o bir zamanlar SSK'nın da Genel Müdürü idi biliyor musun, gençler biliyor musunuz? Siz tabii o zamanlar yoktunuz. Ama biz çok çile çektik. Ben sabahın erken saatinde Ok Meydanı SSK Hastanesi'ne gider, numara alırdım numara. Size de anneniz anlatmıştır, babalarınız anlatmıştır. Giderdik hastanenin altında eczaneye. Eczanede ilaç yok. Doktorun yazdığı ilaçların yarısını alırsın yarısını alamazsın. Öyle mi? 'Gidin eczaneden alın' derlerdi. Giderdik ve paramızla oradan alırdık. Ben SSK primi ödüyorum niye oraya gideyim? Giderdik oradan alırdık. Şimdi sizin bu idrakiniz, bu şuurunuz, Allah'ın izniyle 30 Mart'ı Esmaların zaferi olarak bize getirecek. Hiç endişeniz olmasın, Esmaların zaferi, onların ruhu bizim aramızda evelallah. Hiç endişeniz olmasın."

-Kentsel dönüşüm çalışmaları 

Burdur'a baraj ve göletler de dahil orman ve su işlerinde 481 trilyonluk yatırım yaptıklarını işaret eden Erdoğan, tarımda 549 trilyon yatırım gerçekleştirdiklerini bildirdi. Erdoğan, aile ve sosyal politikalarda 180 trilyonluk yatırım gerçekleştirdiklerini, bunların sadece özet olduğunu anlattı.

Listenin uzayıp gittiğini dile getiren Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili muhalefetin bazı asılsız söylentiler yaydığını söyleyen Erdoğan, Karasedir, Tepe, Sinan, Bozkurt ve Deprem Evleri mahallelerinde kentsel dönüşümün Bakanlar Kurulu'nda onaylandığını bildirdi.

Hiç kimseyi mağdur etmeden, zarara uğratmadan kentsel dönüşümü gerçekleştireceklerini ifade eden Erdoğan, bu mahallelerdeki vatandaşları sağlıklı evlere kavuşturacaklarını anlattı.

-"Modern evler denince biz akla geliriz"

Kentsel dönüşüm ve modern evler denince akla AK Parti'nin geldiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"2023 hedeflerimiz kapsamında Eskişehir'i Antalya Limanı'na bağlayacak hızlı tren hattının etüt çalışmaları devam ediyor. İnşallah hızlı tren Burdur'dan geçerek, buradan Antalya'ya ulaşacak. Türkiye'nin en önemli ulaşım kavşağı olan Burdur'u inşallah çok daha kaliteli, çok daha güvenli yolları kavuşturuyoruz. Yeni projelerle Burdur'un bu özelliğini de güçlendireceğiz. Burdur'un bedelli askerlikten dolayı bazı şikayetleri olduğunu biliyorum. Ancak üniversitemiz Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri olarak inşallah bu açığı fazlasıyla kapatacak. Burdur'da yılların özlemi olan Mehmet Akif Üniversitesi'ni kurduk. Biliyorsunuz bünyesinde 6 fakülte, 6 yüksekokul ve 10 meslek yüksekokulu, 4 enstitüyle üniversitemizde şu anda 18 bin öğrencimiz eğitim öğretim görüyor. Bu artacak, daha da artacak. Üniversitemiz daha da büyüyecek. 2006 yılında kuruldu dikkat edin. Burdur'daki öğrencilere 110 trilyon lira tutarında burs ve öğrenim kredisi vererek hem öğrencilerimize destek olduk hem şehrimizin ekonomisine katkı yaptık."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com