AK Parti'nin Bursa mitingi

AK Partinin Bursa mitingi
Başbakan Yardımcısı Arınç: "Kürt'tür Türk'tür, Sünni'dir Şii'dir, Alevi'dir veyahut da gericidir ilericidir, yobazdır laiktir', bu kavgalarla bir yüz yılını heba eden Türkiye'de artık bu kavgalara bir son verildi"

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Kürt'tür Türk'tür, Sünni'dir Şii'dir, Alevi'dir veyahut da gericidir ilericidir, yobazdır laiktir, bu kavgalarla bir yüz yılını heba eden Türkiye'de artık bu kavgalara bir son verildi" dedi. 

Gökdere Meydanı'nda gerçekleştirilen AK Parti'nin Bursa mitinginde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan önce halka hitap eden Arınç, partisinin oylarını sürekli artırdığını, Bursa'nın da bu konudaki karnesinin pekiyilerle dolu olduğunu söyledi. 

Arınç, 11 yılda Bursa'nın aldığı yatırım ve destek miktarının 13,5 milyar lira olduğunu belirterek, "Bursa'nın devletten ve hükümetten yeterince pay alamadığını söyleyen ve eleştirenler varsa bilsinler ki 11 yıla 13,5 katrilyonluk yatırım sığdırdık, bunların her birini Bursa'nın her köşesinde görebilirsiniz" dedi.

Bir ülkede yatırımlara yapılan maddi katkı kadar, barışın güçlendirilmesi, kardeşlik duygularının pekiştirilmesi, toplumdaki ayrımcılığın ve ayrıcalıkların kaldırılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve özgürlüklerin genişletilmesi gerektiğini vurgulayan Arınç, "Bursalılar, bu karnede de hamdolsun bütün notlarımız pekiyidir. Biz bu ülkede yıllardan beri devam eden bütün ayrımcılıklara son vermek için çalıştık. İnancından, kıyafetinden, bölgesinden, kanaatinden dolayı her şeyinden ayrımcılığa tabi tutulan insanlarımız, hamdolsun ki bugün, artık inancını, doğru bildiklerini, fikir ve düşüncelerini serbestçe ifade edebiliyor ve yaşayabiliyor" diye konuştu.

Arınç, son zamanlarda çok önemli gelişmeler olduğunu, yeni eğitim sisteminde, meslek liselerinin tekrar güçlendirildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Sadece İmam Hatip Liseleri değil, bütün meslek liseleri de geçmişte kapatılan, önü kesilen, kaynağı kurutulan bütün okullarımız yeniden hizmete açıldı. Buralardaki kılık kıyafet yasakçılığı bitti ve artık kızlarımız kendi özgür iradeleriyle kıyafetlerini seçip, rahatlıkla kullanabilir hale geldiler. Hamdolsun, sadece bu kadarla da bitmedi. Kamudaki ayrımcılık da bitti. Kamuda çalışan kadınlarımızın da kıyafetlerini özgürce taşımaları kabul edildi. Bu kadarla da bitmedi, artık parlamentomuzda da 1999'da yaşanan Merve Kavakçı olayını büyük bir ayıp olarak hatırlarken, 30 Ekim'den bu yana da artık parlamentomuzda başındaki örtüsüyle milleti temsil etme kavgası veren hanım kardeşlerimiz var."

Bunlardan birisinin de Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik olduğunu, bu ayrımcılığa karşı savaştığı ve başarılı olduğu için kendisini tebrik ettiğini dile getiren Arınç, şunları kaydetti: 

"İnşallah bundan sonra bütün kadınlarımızın kıyafetleriyle, düşünceleriyle, fikirleriyle, inançlarıyla Türkiye'de özgürlüğe katkıda bulunacaklarına inanıyorum. Artık ifade özgürlüğü, herkesin kendini temsil etme özgürlüğü var. Birbirini geçmişten gelen hastalıklarla suçlamak yerine... Kürt'tür Türk'tür, Sünni'dir Şii'dir, Alevi'dir veyahut da gericidir ilericidir, yobazdır laiktir, bu kavgalarla bir yüz yılını heba eden Türkiye'de artık bu kavgalara bir son verildi. Demokratikleşme paketlerimizle herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak her türlü ifade ve yaşama özgürlüğüne kavuştu. Bunları da AK Parti'nin ve hükümetlerimizin bir başarısı olarak görebilirsiniz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com