AK Parti'nin "Büyük Ankara Mitingi"

AK Partinin Büyük Ankara Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesinde öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler. CHP, gitsin bu ülkücü adayını on yıllardır istismar ettiği isimlere izah etsin. Kiralık adayla siyaset olmaz. Organ nakli yapar gibi aday transfer ederek siyaset yapılmaz. Dokuları uyuşmayan organlar bünyeye uyum sağlayamaz. İlkeleri ayaklar altına alarak siyaset yapılmaz" dedi.

Erdoğan, partisince Etlik'te düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, Ankara'nın çok şeylere, nice millet sevdalılarına ama nice millet düşmanlarına şahit olduğunu söyledi.

Ankara'nın kendi şahsi, hırsı, çıkarı ve ikbali için Türkiye'nin, milletin istikbalini ateşe vermeye çalışan nice zalime şahit olduğunu belirten Erdoğan, "Ama asla Ankara umudunu kaybetmedi. Ankara her gün batan güneşin yeniden doğacağına, karanlıkların her sabah yeniden aydınlanacağına gönülden inandı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, CHP'nin hiçbir zaman değişmediğini ve hiçbir zaman değişmeyeceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Tek parti iktidarı döneminde millete zulmeden CHP ne ise bugünkü CHP de odur. On yıllar önce ezandan rahatsız olan CHP ne ise bugünkü CHP odur. 27 Mayıs müdahalesine alkış tutan CHP ne ise bugünkü CHP de odur. Merhum Menderes'i idama götüren, bunun zeminini hazırlayan CHP ise inanın bugünkü CHP de odur. 27 Mayıs öncesinde,12 Eylül öncesinde sokakları ateşe veren, gerilim siyaseti yapan, insanları tahrik eden, milli iradeye düşman CHP ne ise  işte bugünkü de odur. CHP'de isimler değişebilir, CHP solcu gibi, ülkücü gibi görünebilir, CHP dindar gibi, din düşmanı gibi görünebilir ama CHP, CHP'dir. CHP kafası değişmez, CHP tavrı, CHP duruşu asla değişmez. Bundan 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı, inanın bugün de küçümsüyorlar. İşte daha yakın zamanda bunlar benim köylü kardeşime, benim çiftçi kardeşime, esnaf kardeşime, evhanımına, işçiye, memura, 'bidon kafalı' dediler. 'Göbeğini kaşıyan adam' dediler. 'Makarnacı, kömürcü' dediler."

-İzmir'deki AK Parti mitingi

CHP İzmir İl Başkanı'nın, "İzmir'de AK Parti mitinginin rekorunu kıracaklarmış" şeklinde bir açıklama yaptığını dile getiren Erdoğan, "Hayırlı olsun. Ne diyor biliyor musunuz? 'Bizim mitingimize gelenler, şu ifadeye bakın, midyeyi kabuğuyla yiyenler olmayacak' diyor. Güya AK Parti mitingine gelenleri tahkir ediyor. İşte CHP kafası budur" şeklinde konuştu.

Meydandaki vatandaşların "Tüm şer odakları sana karşı ittifak yapmışken sana destek vermek boynumuzun borcu be usta" dediğini belirten Erdoğan, bu sözleri söyleyenlere teşekkür etti. 

"Beraber yürüyeceğiz bu yolda. Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece" ifadelerini kullanan Erdoğan, faşizm ve ırkçılığın CHP'nin genlerine işlediğini ve oradan çıkmayacağını kaydetti.

-"Ağustos böceği gibi 5 yıl yatarlar"

CHP'nin Ankara'da MHP'li bir ismi aday gösterdiğine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne diyor? Çok enteresan. Burası Ankara, modern bir başkent. İlana bakın ilana. 'Yavaş gardaşım yavaş' diyor. Bunların zaten hiç acelesi olmadı ki. Bunlar o kadar yavaş ki ağustos böceği gibi 5 yıl yatarlar, hiç acele etmezler. Ufukta sandık görünce öylesine çalışmaya başlarlar. Ankara'da tembele oy yok. Ankara'da yavaş olana oy yok. Ankara'nın acelesi var. Ankara'nın dünyanın en saygın başkenti olmak için yavaş değil, hızlı, becerikli, planı olan, projesi olan, hedefi olan bir aday istiyor. Ankara'da bugüne kadar AK Parti'nin karşısına çok aday çıktı. Çok vaatlerde bulundular. Olmayacak şeyleri vaat ettiler. Suyu, otobüsü, metroyu bedava yapacağız diye olmayacak şeylerin sözünü verdiler. Ankaralı bunları yutmaz, yutmuyor. Ankara popülist siyasete prim vermez, vermedi. Şu andaki aday Beypazarı'nda belediye başkanıydı. Geldi 13 kuruş olan suyu Beypazarı gibi yerde 25 kuruşa çıkardı. Üstelik de Beypazarı'nda arsenikli, sülfatlı suyu benim oradaki kardeşlerime içirdi. Daha aday olurken bu şahsı kandırdılar. Ekip kuramadı ekip."

-"MHP, CHP'nin avukatı gibi çalışıyor"

Erdoğan, millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini vurgulayarak, "Şimdi soruyorum sizlere. CHP mi MHP'ye mi iltihak etti yoksa MHP mi CHP'ye iltihak etti? Belli değil. MHP'ye bakıyorsunuz maşallah CHP'nin avukatı gibi çalışıyor. CHP'ye bakıyorsunuz o da MHP olmaya çalışıyor. CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesinde öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler. CHP, gitsin bu ülkücü adayını on yıllardır istismar ettiği isimlere izah etsin. Kiralık adayla siyaset olmaz. Organ nakli yapar gibi aday transfer ederek siyaset yapılmaz. Dokuları uyuşmayan organlar bünyeye uyum sağlayamaz. İlkeleri ayaklar altına alarak siyaset yapılmaz" şeklinde konuştu.

-"Çok doğru, yalancıdan başbakan olmuyor"

Kılıçdaroğlu'nun 2011 seçimleri öncesinde Bursa'da bir yerel televizyon kanalında konuştuğunu anımsatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ne dedi biliyor musunuz? 'Yüzde 40 oy alamazsam ben de arkadaşlarım da bırakır gideriz'. Hadi bakalım. Bunu söyledi. 'Yüzde 40 alamazsak istifa ederim' dedi. Peki ne aldı? Yüzde 26. İstifa etti mi? Bu adam akşam başka sabah başka. Bunda yalan var, takiye var, iftira var. Her numara var bunda. Fakat bir tane doğru lafı var. Ne diyor biliyor musunuz? 'Yalancıdan başbakan olmaz' diyor. Çok doğru, el hak doğru. Yalancıdan başbakan olmuyor. Onun içinde Kılıçdaroğlu beş yıldır genel başkan, üç seçime girdi, hala nal topluyor nal. Şimdi de de dördüncü seçimini kaybedecek. MHP Genel Başkanı 15 yıldır genel başkan. Bildiğim kadarıyla yedi seçim kaybetti.Sekizinci seçimi de kaybedecek. Ama bırakmaz. Niye? Koltuk sıcak, bırakmaz. Bak ben diyorum ki eğer bu seçimden birinci parti olarak çıkmazsam veya biz birinci parti olmazsak genel başkanlığı bırakmaya hazırım diyorum. Öyle, öyle başarısızsan bırakacaksın. Kılıçdaroğlu gel sen de bırak diyorum. Bırakamaz. İstiyorum ki CHP'yi kurtaralım. CHP'yi böyle bir başarısızdan kurtaralım. Çünkü demokrasi, güç kazansın, bunu istiyorum. Karşınızda güçlü bir muhalefet olmazsa demokrasi güç kazanmaz. Bahçeli'ye aynı şeyi söylüyorum. Hiç umurunda değil. O zaten şu anda nostaljik olarak siyaseti yapıyor. Aslında bunların partinin başında olması bizim işimize gelir. Böyle içler acısı bir muhalefet varken biz daha çok seçimler kazanırız evelallah."

-"Kılıçdaroğlu kendine bile oy kullanamadı"

Ankara'daki mitinge Hatay'dan geldiğini hatırlatan Erdoğan, Hatay'da da CHP'nin yine kendi içinden bir aday çıkaramadığını söyledi.

"Bizim AK Parti'den aday yapmadığımız şahsı aday yaptı. Çorum'da da aynı. Biz rükuda eğiliriz, başka hiçbir türlü eğilmeyiz. Bakınız Kılıçdoğlu'nun yolsuzluktan hakkında klasör hazırladığını söylediği şahsı partiden ihraç ettiler. Partiden yolsuzluk sebebiyle ihraç ettikleri kişiyi gitti İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı yaptı. Bir tane adam bulamadın mı? Hiç mi doğru dürüst adam yok bu CHP'nin içinde. Ona mı kaldın? Aynı şey de Ankara'da işte. Bu Kılıçdaroğlu bir garip. İstanbul'dan biliyorsunuz geçen seçimde o belediye başkan adayı olmuştu. Gitti ikametini Kağıthane'ye aldı. Sordular kendisine sayın Kılıçdaroğlu nerede oturuyorsunuz? Verdiği cevap Kağıttepe'de oturuyorum. Öyle bir gelişme de oldu ki seçimlerde kendine bile oy veremedi Kılıçdaroğlu. Her zaman diyorum inanın 3 koyun verin, 5 koyun verin, kaybedip gelir. Bunlar bizim SSK'yı batırdılar. SSK'yı batırdı."

CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK'nın Genel Müdürü olduğu dönemleri anımsatan Erdoğan, çekilen sıkıntıları anlatı.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com