AK Parti'nin "Büyük Ankara Mitingi"

AK Partinin Büyük Ankara Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir Başbakanı mahkeme kararı dahi olsa dinleyemezsin. Ama bu zalimler dinler, bu hainler dinler. Bunlar haşhaşi. Bazıları diyor ki; 'Ya Başbakanım haşhaşi ağır olmuyor mu?' Haşhaşi bunların yanında elleri öpülür, elleri. Çünkü o zaman teknoloji o kadar ileri değildi. Bunlarda her numara var. Bildiklerimi anlatamıyorum" dedi.

Erdoğan, partisince Etlik'te düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, Fethullah Gülen'i eleştirerek, "Bir tane ceketi varmış. Ya bu ne ceket be. Cekete CHP giriyor, MHP giriyor, ananaslar giriyor, rafineriler giriyor, milyarlarca dolarlar giriyor. Allah Allah bu ne tek ceket ya? Anlamak mümkün değil?" ifadelerini kullandı.

Devletin, ülkenin milli güvenliğini tehdit eden tüm unsurlara karşı gerekli tedbirleri almanın görevleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şu anda hain bir terör örgütü var. Bu bir terör örgütü. Buna karşı gerekli tedbirleri almak bizim görevimiz. Bu Pensilvanya kasetle CHP'nin Genel Başkanını indirdi. Baykal'ı. Baykal hala başka yerlerde arıyor. Ne başka yerde arıyorsun ya. İşte adres belli. Bu genel müdürü de kasetle getirdiler. İşte şimdi o kasetlerin bedeli ödeniyor. Bunlar şantajcı, bunların veri depoları var. Her an, her yerden bir şeyler çıkarırlar. Bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler. Oralarda evler kiralayıp dinleyebilirler, gözetleyebilirler. Böyle hain bir örgüt bunlar. Bir Başbakanı mahkeme kararı dahi olsa dinleyemezsin. Cumhurbaşkanını dinleyemezsin, Genelkurmay Başkanını dinleyemezsin, bakanları dinleyemezsin. Ama bu zalimler dinler, bu hainler dinler. Bunlar haşhaşi. Bazıları diyor ki; 'Ya Başbakanım haşhaşi ağır olmuyor mu?' Haşhaşi bunların yanında elleri öpülür, elleri. Çünkü o zaman teknoloji o kadar ileri değildi. Bunlarda her numara var. Bildiklerimi anlatamıyorum."

Konuşmasında şair Mehmet Akif Ersoy'un "Ağlarım, ağlatamam; dili yok gönlümün ondan ne kadar bizarım" dizelerini de paylaşan Erdoğan, "Kardeşlerim CHP Pensilvanya'ya diyet borcu ödüyor. Bu ittifaktan hiç kimseye hayır çıkmaz, bu ittifaktan Türkiye'ye hayır çıkmaz. Bu ittifaktan Ankara'ya hayır çıkmaz. Bu ittifak şer ittifakıdır" dedi.

 

-"Ankara; CHP, MHP, BDP,  Pensilvanya ittifakını bozacak mısın?"

Ankara'nın 30 Mart'ta bu ittifakı bozacağını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Ankara; CHP, MHP, BDP,  Pensilvanya ittifakını bozacak mısın? Bunların şimdi ablaları varmış, kapıları dolaşıyorlarmış. Ya millet her şeyi görüyor artık. Ben yaşlı ninenin bunların o bir tane gazetesi var, onun ne olduğunu öğrenince, nasıl yere attığını görünce 'ah be 80 yaşındaki ninede bile keramet var' dedim. Anlıyor. Onların ablaları varsa bizim ablalarımız da burada. Onların abileri varmış. Bizim abilerimiz de burada, gençlerimiz  burada. Kardeşlerim ne yaparlarsa yapsınlar bunun bedelini ödeyecekler, er veya geç ödeyecekler. Şimdi soruyorum; 30 Mart'ta bir kez daha istiklal mücadelesine var mısın Ankara? Demokrasiye sahip çıkıyor musun Ankara? İstiklaline sahip çıkıyor musun Ankara? İradene sahip çıkıyor musun Ankara? 30 Mart'ta mührü AK Parti'ye vuruyor musun Ankara?"

Ankara'da manzaranın belli olduğunu ifade eden Erdoğan, Ankara'nın partisine, Başbakanına sahip çıktığını söyledi. Erdoğan, "Ankara, 30 Mart akşamı inşallah bir kez daha Ankara kalesine zafer sancağını dikiyor" dedi.

Ankara'nın CHP, MHP ve Pensilvanya'ya 30 Mart'ta çok büyük bir ders vermesini beklediğini belirten Erdoğan, 30 Mart'ta sadece belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar seçilmeyeceğini, 30 Mart'ta Türkiye'nin geleceği adına çok kritik bir karar verileceğini söyledi. Erdoğan, "Ya eski Türkiye, ya da yeni Türkiye diyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

-"Tek bayrak, tek vatan"

Ankara'nın artık hizmet, eser, çözüm ürettiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Kardeşlerim tek millet. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abhazıyla, Boşnakıyla, Pomakıyla, Romanıyla aklınıza ne gelirse Arabıyla hepsini seviyoruz. Ama ben Türkü Türk olduğu için değil, Kürdü Kürt olduğu için değil, Lazı Laz olduğu için değil, Gürcüyü Gürcü olduğu için değil, Boşnakı Boşnak olduğu için değil, beni yaratan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Bizim farkımız bu. Şimdi bir partiye bakıyorsunuz siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP'ye bakıyorsun siyasi Türkçülük yapıyor. CHP'ye bakıyorsun 'kumsalların partisiyim' diyor. İşte 30 Mart bütün bunların, bu çarkın bozulduğu tarih olacak.

Tek bayrak. Ne diyor Mithat Cemal rahmetli, 'bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır...' Bayrağımızın rengi  şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin simgesi. Tek vatan. 780 bin kilometre kareyle tek vatan. Batıda ne varsa doğuda da o olacak. Kuzeyde ne varsa güneyde de o olacak. Yani ayrım olmayacak."

Erdoğan, göreve geldiklerinde 26 havalimanı olduğunu, şimdi ise bu rakamın 52'ye çıktığını belirterek, Kuzey Ankara yolunda yaptıkları çalışmaları anlattı. Erdoğan, "Bunlar yalan yanlış her şeyi söyler. Kılıçdaroğlu her türlü yalanı söyler, iftirayı söyler. Onun yolundan gidenler de aynı şeyi söyler. Ama CHP'ye gönül veren, MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Ankara gibi başkente bu havalimanını kazandıran iktidar AK Parti iktidarı" dedi.

Vatandaşlara, "Kardeşlerim hizmetleri görmeyecek miyiz? Kuru kuruya ideolojiye mi oy vereceğiz, hizmete mi oy vereceğiz?" diye soran Erdoğan, "Yeni Türkiye bu işte. Yeni Türkiye'yi böyle inşa ediyoruz. 23 Nisan 1920 ruhuna sahip olmak budur. 77 milyonun kardeş olduğu Türkiye. Kardeşlerim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Ben 30 Mart'ta tüm halkımın 'yeni Türkiye' diyeceğine gönülden inanıyorum" dedi.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com