AK Parti'nin "Büyük Ankara Mitingi"

AK Partinin Büyük Ankara Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan (5):

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya, sen de Kılıçdaroğlu ile beraber haşrolunacaksın, onunla beraber. Çünkü bu attığınız iftiralar... Sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan'a 'hain' diyecek cüreti kendinde buluyorsun, hangi yüzle, önce haddini bileceksin, haddini" dedi.

Erdoğan, partisinin Etlik'te düzenlediği mitingde yaptığı konuşmasında, kendisini dinleyenlere, eğer paralel yapının dershanelerinde okuyan çocukları varsa buralardan çocuklarını almaları gerektiği uyarısında bulundu. 

Milli Eğitim Bakanlığının cumartesi ve pazar günlerinde ücretsiz olarak takviye kursları vereceğini belirten Başbakan Erdoğan, "Bunların okullarından da çocuklarınızı alınız. Devletin okulları bize yeter. Sakın ha bunların gazetelerini, bunların yandaş gazetelerini de okumayınız, gazete mi yok. Sabah, akşam bu ülkede Başbakanına küfreden, bakanlarına küfreden bu kadar hizmetleri görmeyen insanlara... Artık ben bunlara verilen destekleri konuşmak istemiyorum sadece 'yazıklar olsun' diyorum" diye konuştu.

"Ama şunu unutmayın kişi, sevdikleriyle beraber haşrolunacaktır" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Pensilvanya, sen de Kılıçdaroğlu ile beraber haşrolunacaksın, onunla beraber. Çünkü bu attığınız iftiralar... Sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan'a 'hain' diyecek cüreti kendinde buluyorsun, hangi yüzle? Önce haddini bileceksin, haddini. Eğer sende zerre kadar onur varsa, dürüstsen, samimiysen bu ülkeden 99'da kaçıp gittiğin Türkiye'ye dön gel. 'İnzivaya çekildim' diyor. Pensilvanya inziva yeri mi? Bak Hacı Bayramı Veli Ankara'da inzivaya çekildi sen de Ankara'da çekilseydin, Bursa'da çekilseydin, Kayseri'de, Konya'da çekilseydin, memleketin Erzurum'da çekilseydin bunları istemedin, Mekke'de çekilseydin, Medine'de çekilseydin. Pensilvanya'da inziva, geç o işi geç. Bunlarda her yol var ama uyanık olacağız. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. İlim, ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen ya nice okumaktır. Bu ilim erbabı, biz çok ilim erbaplarını gördük. Meleklerin içinde de en önemli ilim erbabı vardır. İlim farklı bir şey ilim olmak, alim olmak, ilim erbabı olmak ama hepsinden öte arif olmak. Budur asıl olan."

 

-"Pensilvanya'ya 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız"

Başbakan Erdoğan, kendi kızlarının başı örtülü oldukları için ve katsayı sebebiyle Türkiye'de okuyamadıklarına değindi.

Pensilvanya'daki zatın "başörtlerinizi çıkarın, başörtüsü furuattandır" dediğine dikkati çeken Erdoğan, "Ama sen, 28 Şubat öncesinde böyle söylemiyordun. 28 Şubat'ta ödüller yağdırmaya başladın, bunları biliyoruz. Bizim bu kızlarımız, çile çektiler 15 yıl. Şimdi artık başörtülü olarak da okuyabiliyor mu? Üniversiteye girebiliyor mu? Katsayı sorunu var mı? Ayrımcılık var mı? Başı açık, başı örtülü yan yana okuyor mu? Birlik bu, normalleşme bu, kardeşlik bu. Ne çile çektirdiniz ama tutmadı, bozuldu bu oyun. İnşallah el ele vereceğiz, imam hatipleri, meslek liseleri el ele, omuz omuza inşallah. Düz liselerde Kur'an-ı Kerim okunabiliyor. Peygamberimizin hayatı okunabiliyor. Pensilvanya'daki zat, bunlar mı seni rahatsız etti? İmam hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti? Nasıl vereceksin sen bunların hesabını. Onun için CHP'yi destekleyen bu Pensilvanya'ya 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız" diye konuştu.

 

-"Sandıkları, AK Parti'nin oylarıyla aydınlatacağız"

Başbakan Erdoğan, 2050 yılına kadar Ankara'nın içme suyu projesi sıkıntısını çözeceğini belirtti. 

 Paralel yapının yurdunda kalan öğrencilere de seslenen Erdoğan, "Ankara'da eğer Kredi Yurtlar'da yer yoksa müracaatınızı yapın sizi, sosyal tesislerimize alacaklar. Ben yine onlara talimatları veririm, sosyal tesislerde yer yoksa sizleri ayrıca gerekirse otellerde misafir edeceğiz. Çünkü biz, sizi bu insafsızların elinden kurtaracağız. Bütün bunların dışındaki vakıflara da çağrı yaptım, onlar da sizlere kapılarını açacaklar, hiç endişeniz olmasın" dedi.

Erdoğan daha sonra öğrencilere, kendi danışmanlarına isimlerini yazdırmalarını söyledi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanına gelmesi üzerine Erdoğan, "Melih Gökçek kardeşimle bu dönem yola devam mı? Bir hafta gece gündüz çalışmaya devam mı?" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Erdoğan, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını mitinge katılanlarla tekrarladı. 

Kalabalığa çağrıda bulunan Başbakan Erdoğan, tanıdıklarını AK Parti'ye oy vermeleri için ikna etmelerini istedi. Erdoğan, kendi görevlerinin ikna etmek olmadığını, sadece doğruları tebliğ etmek olduğunu da dile getirdi.

Erdoğan, AK Parti'yi kurduktan 16 ay sonra iktidar olduklarını vurgulayarak, kendisinin oturduğu Keçiören'den özel gayret beklediğini söyledi.

Ankara'nın 25 ilçesinden devrim beklediğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Sandıkları, AK Parti'nin oylarıyla inşallah aydınlatacağız. 25 ilçe, bir de büyükşehiri almaya var mıyız? Gümbür gümbür geliyoruz Allah'ın izniyle çok çalışacağız, durmak yok" dedi.

 

-Mitingden notlar

Başbakan Erdoğan, konuşmayı gerçekleştireceği platforma eşi Emine Erdoğan ile çıkarak vatandaşları selamladı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mitingde, bazı vatandaşların çevre binaların balkonlarından mitingi takip ettikleri görüldü. Karanlık olmaya başlaması üzerine bazı vatandaşlar cep telefonlarının ışıklarını açtı.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan, AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek ile partisinin diğer belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamlayarak, karanfil ve kaşkol dağıttı. 

Miting alanında, "Olmayacak duaya amin denilmez. Kabak gibi bedduaya mülaane denilmez", "Bir oy yetmez bu sevdayı anlatmaya, gerekirse canımı veririm usta", "Dik dur eğilme, vekil imamların duaları seninle", "Dürüst, çalıp çırpmayan, ahlaklı, güvenilir siyaset geliyor", "Sevdamın adı berrak, sonu toprak, dönen alçak olsun", "Benim başkanım, benim Başbakanım" şeklinde pankartlar dikkati çekti.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com