AK Parti'nin Büyükçekmece mitingi

AK Partinin Büyükçekmece mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

İSTANBUL (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP'nin ruhunda yıkmak var, yapmak yok, bunlarda inşa etmek yok. Nerede yıkmak varsa orada CHP var" dedi.

Erdoğan, partisinin Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, kendilerinin istikametini milletin çizdiğini belirterek, "Bizim istikametimizi siz çizdiniz siz, birileri değil. Ne sermaye çizdi, ne bir kısım medya çizdi, ne de bazı lobiler çizdi, millet çizdi millet" ifadelerini kullandı.

"Biz eser siyaseti yapıyoruz, CHP dedikodu siyaseti, iftira siyaseti yapıyor, MHP hakaret siyaseti yapıyor. Başka konuşmaya gerek var mı?" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ziya Paşa'nın güzel bir sözü var; eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Şimdi biz eserlerimizle anılıyoruz. Kardeşlerim bakınız, şu İstanbul susuz muydu? Bu İstanbul çöplük müydü? Bu İstanbul'da hava kirliliği var mıydı? Kardeşlerim, bu kardeşiniz İstanbul büyükşehir belediye başkanlığını kimden aldı? CHP'den aldı ve İSKİ biliyorsunuz yolsuzluklar kurumuydu, böyle bir genel müdürlüktü ve yolsuzluktan da mahkum oldu. Ey Kılıçdaroğlu, sen kime iftira ediyorsun be, önce sen aynaya bak aynaya. Sizin geçmişiniz kirli ya. 2,5 milyar dolar borçla devraldım o zaman 1,2 milyar dolar borçla devrettim."

- "Biz size aşığız be aşığız"

Erdoğan, İstanbul'a yaptıkları yatırımların ortada olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Bakınız kardeşlerim, size çok açık bir şey söyleyeceğim. O zaman İstanbul'u tertemiz bir hale getirdik mi? Hava kirliliğinden İstanbulumuzu kurtardık mı? Susuzluğu giderdik mi? Şimdi şu Istranca dağlarından biz İstanbul'a su getirdik, 180 kilometre... Dağları deldik dağları. Niye? Ya biz size aşığız be aşığız... Bizim bu millete sevdamız var, sevdamız. Biz dertliyiz dertli. Derdi olmayandan, sevdası olmayandan bir şey olmaz. Bize dağları deldirten, Ferhat'ı Şirin'e kavuşturan o sevdadır. İşte şimdi aynını, Kadir Topbaş kardeşim belediye başkanı olarak aynı şekilde o da boğazın altından geçerek ta Ömerli'ye Terkos'u bağladı. Neden? Çünkü karşılıklı olarak su sıkıntısı çekildiği anda bir tarafta varsa öbür taraftan bu yana ne yapalım, suyu aktaralım. Dağlar, denizin altından geçildi, buna CHP’nin aklı erer mi? Ermez. MHP’nin erer mi? Ermez."

İkinci bir adım daha attıklarının altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Nedir o? Tuttuk bu defa Haliç'in çamurunu bu kardeşiniz 9.5 kilometreye, Alibeyköy'e taşıdı ve Haliç'i çamurdan kurtardık. O zaman bize profesörler diyordu ki 'olmaz'. Ne olur hocam? 'Burayı toprakla doldurmamız lazım' diyorlardı. 'Olur mu?' dedim, 'ben bu Haliç'i nasıl yok ederim ya'. Biz kalktık, Haliç'in çamurunu taşıdık ve şimdi Alibeyköy'deki meşhur Vialand var ya hani çocuk parkları, alışveriş yerleri filan olan yer, şimdi oraya yapıldı o, 650 bin metrekarelik bir alan meydana geldi. Biz eser üretiyoruz, onlar dedikodu üretiyor. Bitmedi. Şimdi ne oldu? Kadir Bey de tuttu Büyükdere'den dağları deldi ve Haliç'e boğazın suyunu getirdi, bundan haberiniz var mı?" 

Erdoğan, şimdi Haliç'in suyunun tertemiz olduğunu, yüzülebildiğini, balık da bulunduğunu belirterek, "Biz bununla da kalmadık. Taksim metrosunu aldık, Yenikapı'ya getirdik. Temelini ben atmıştım belediye başkanlığımda. Ondan sonra biraz kesintiler oldu. Kadir Bey kardeşim tuttu, Haliç'in üzerinden köprüyü estetik, mimari noktada gayet güzel bir köprüyü inşa etti ve Yenikapı'ya taşıdı. Geçenlerde de Yenikapı'da açılışını yaptık" diye konuştu.

- "Nerede yıkmak varsa, orada CHP var"

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının, "Bu, İstanbul'un siluetini bozuyor" dediğini anımsatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir de şu ifadeyi kullanmış. Diyor ki, 'Ben gelirsem, (geleceği de yok ya) burayı yıkacağım'. İnanın bu şekilde ortaya çıkmış kişiler popülizmin tamamen daniskasıdır. Çünkü zaten CHP'nin ruhunda yıkmak var, yapmak yok, bunlarda inşa etmek yok. Nerede yıkmak varsa orada CHP var. Çok enteresan, oradan da gidiyor Galata Köprüsüne, oradan orayı gösteriyor, diyor ki 'silueti bozuk'. Bir diğer taraftan da orada kendisine bir olta veriyorlar, balık tutmaya başlıyor. Oradan da bir poz veriyor, artistik rolleri bayağı iyidir. Senin o balık tuttuğun Haliç, balığı malığı olmayan bir Haliç'ti. Balık oraya bizim Haliç'e olan müdahalemizle geldi, Haliç şimdi temiz oldu."

Erdoğan, şimdi Haliç'te balığın çeşitlerinin de olduğunu ifade ederek, "Bu bizimle oldu. Ama CHP bunları yapamaz kardeşlerim. Şimdi Büyükçekmece'ye inşallah metroyu getiriyoruz. Büyükçekmece merkeze kadar metro gelecek. Burada biyolojik arıtma tesisi falan yoktu. Sizin kanalizasyonlarınızın suları maalesef arıtılmadan denize gidiyordu. Şimdi biz temiz deniz, mavi bayraklı deniz istiyoruz. Şimdi burada biyolojik arıtma tesisi bitiyor, inşallah en kısa zamanda onun da açılışını yapacağız. Büyükçekmece'de farklı belediye, büyükşehirde farklı belediyeyle bunlar olmaz, bunlar yürümez. Onun için 30 Mart bir değişim, dönüşüm günü olmalıdır" şeklinde konuştu.

(Sürecek) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com