AK Parti'nin Çanakkale mitingi

AK Partinin Çanakkale mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi Kılıçdaroğlu kalkıyor ikide bir 'Hırsızdan başbakan olmaz' diyor. İnanın en doğru sözü bu. Niye? 4 yıldır genel başkansın niye başbakan olamıyorsun? Çünkü sende hırsızlık var da onun için. Neden? Sen SSK Genel Müdürü iken batırdın orayı" dedi.

Erdoğan, Çanakkale İskele Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Yerel seçimlere 12 gün kaldığını dile getiren ve "Çanakakale'nin makus talihini gelin değiştirelim. 12 gün kapı kapı dolaşmaya varız değil mi?" diyen Erdoğan, CHP'nin 30 yıldır Çanakkale'de yönetimde olduğunu ancak bir şey yapmadığını söyledi. 

"Şurada bir kordon boyu yapmak suretiyle belediyecilik tamam mı?" diyen Erdoğan, kendisinin belediyecilikten geldiğini, İstanbul'u CHP'den borç harç içinde aldığını ifade etti.

Erdoğan, alandakilere hitaben "İSKİ yolsuzluğunu biliyorsunuz değil mi? CHP yolsuzluktur, yasaklardır, kirliliktir. İstanbul'da çöp dağları, hava kirliliği vardı, İstanbul susuzdu" ifadesini kullanarak, o dönemde gazetelerin İstanbul'da halkın zehirlenmemesi için maske dağıttığını hatırlattı.

Bunları, bugünün 20-25 yaşındaki, Taksim Gezi Parkı'ndaki gençlerinin bilmeyebileceğini kaydeden Erdoğan, kendilerinin, geldikten sonra 2 yılda İstanbul'u suya kavuşturduklarını, 180 kilometreden Istranca Dağları'nı delerek şehri suya kavuşturduklarını, o gün bugün İstanbul'da su sorunu olmadığını, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun o dönem İSKİ Genel Müdürü olduğunu, hava kirliliğini de anında bitirdiklerini anlattı.

Kendinden önceki belediye başkanının 5 yılda sadece 50 bin eve doğalgaz ulaştırdığını bildiren Erdoğan, kendisinin göreve geldikten sonra 4,5 yılda 1 milyon 250 bin eve doğalgaz götürdüğünü aktardı.

Başbakan Erdoğan, "Aradaki fark bu. İş bilenin kılıç kuşananın. 9 ilde doğalgaz vardı. Başbakan olduktan sonra şimdi 72 ilde doğalgaz var. Neden? Ya benim Ayşe, Ahmet, Fatma, Mehmet kardeşim hala kömür külleri içerisinde mi yaşayacak? Yani modern dünyada George,  Katerina, şu, bu... Yani bunlar bütün modern yaşam tarzını uygulayacak da benim vatandaşım niye uygulamasın? Doğalgaz yeni mi icat oldu? Ey CHP, siz neden yapmadınız bunları? MHP sen de CHP'nin yavrusu DSP ile ortak oldun, iktidara geldin. Ne oldu 3,5 sene kaldın, dayanamadın kaçıp gittin. Bahaneleri de şu; 'Kocaeli, Düzce, Sakarya depremi oldu. Bu bizi yıktı' dediler" diye konuştu.

Kendilerinin Bingöl'de yaşanan deprem sonrası 1 yılda yeni Bingöl'ü, Van'da yaşanan deprem sonrası 1 yılda yeni Van'ı, Simav'da yaşanan deprem sonrası da 1 yılda yeni Simav'ı inşa ettiklerini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi Kılıçdaroğlu kalkıyor ikide bir 'Hırsızdan başbakan olmaz' diyor. İnanın en doğru sözü bu. Niye? 4 yıldır genel başkansın niye başbakan olamıyorsun? Çünkü sende hırsızlık var da onun için. Neden? Sen SSK Genel Müdürü iken batırdın orayı. Şurada benim jenerasyonum veya bana yakın olan kardeşlerim bilir. SSK hastaneleri ne alemdeydi? Hatırlayın, bu beyefendinin genel müdür olduğu zaman ne haldeydi. Gidiyorduk sabah şafak vaktinde kuyruğa giriyorduk, numara alıyorduk, ondan sonra da doktor bey ne zaman gelirse... Bazen o gün muayene olamıyorduk ertesi güne de kalabiliyordu. Doktor beyin verdiği ilacı da sadece hastanenin eczanesinden alabiliyorduk. Gidiyorsunuz eczaneye ilacın yarısı var yarısı yok."

Erdoğan, şimdi böyle bir dert olmadığını, istenilen hastaneye gidilebildiğini ve istenilen eczaneden ilaçların alınabildiğini kaydederek, kendilerinin Kanuni'nin torunları olduklarını söyledi.

"Bunlar ise Rahşan affıyla kurtardı. Bu Kılıçdaroğlu geldi, yolsuzluk klasörü önünde poz verdi. Kim için? Birisi için. Sonra o kişiyi partilerinden ihraç ettiler" diyen Erdoğan, ihraç ettikleri kişiyi daha sonra İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterdiklerini bildirdi.

Erdoğan, "Şimdi bizim iktidarımıza bu tür çamuru atan Kılıçdaroğlu, soruyorum sana; 12 yıl önce 230 milyar dolar milli geliri olan Türkiye, şu anda 820 milyar dolar milli gelire sahip. Dünyanın ekonomide 24. ülkesiydik, şimdi 17. olduk. 79 senede 6 bin 100 kilomtere bölünmüş yol yapıldı bu ülkede, biz 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, farkımız bu" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik sayısının yarısından fazlasını kendilerinin 12 yılda yaptıklarını, yapılan derslik sayısının 205 bin olduğunu anlatan Erdoğan, "MHP-DSP iktidarında IMF'ye olan borcumuz 23,5 milyar dolardı. Ödedik, ödedik, ödedik geçen 14 Mayıs'ta sıfırladık. şimdi IMF bizden borç istiyor 5 milyar dolar. 'Tamam' dedik. İmzaları attık, 'Verebiliriz' dedik. Veren el alan elden üstündür. Bu noktaya geldik" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com