AK Parti'nin Çanakkale mitingi

AK Partinin Çanakkale mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (6)

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ne diyorlar bu ara? Herkes konuşmuş, Pensilvanya'daki zat susmuş. Şimdi konuşuyor. Susmak buysa konuşmak ne? Bunun izahı gerek. Ağzını bir açtı pir açtı. Beddua da etti. Ağzını açtı, 'alüfte' dedi. Alüfte, yani aşüftenin karşıtı. Bir hocanın bu tür işlerle alakası olur mu? Gece yarısı bir siyasinin böyle bir ketenpereye alınması olayı varmış, bir dostunu haberdar etmiş. 'Hemen git onu uyar, böyle böyle bir olayla karşı karşıya olacak'. Yahu sen hoca mısın, istihbarat şefi misin?" dedi.

Erdoğan, partisinin Çanakkale İskele Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, Çanakkale'de 30 Mart akşamı yeni bir dönem başlayacağını vurguladı.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne diyorlar bu ara? Herkes konuşmuş, Pensilvanya'daki zat susmuş. Şimdi konuşuyor. Susmak buysa konuşmak ne? Bunun izahı gerek. Ağzını bir açtı, pir açtı. Beddua da etti. Ağzını açtı, 'alüfte' dedi. Alüfte, yani aşüftenin karşıtı. Bir hocanın bu tür işlerle alakası olur mu? Gece yarısı bir siyasinin böyle bir ketenpereye alınması olayı varmış, bir dostunu haberdar etmiş. 'Hemen git onu uyar, böyle böyle bir olayla karşı karşıya olacak'. Yahu sen hoca mısın, istihbarat şefi misin? Sen ne yapıyorsun ya? Bu işlerle nasıl uğraşırsın? Yani şunun bırakın uygulamasını, aklından geçirmesi bile bir zihniyet bulanıklığıdır, tehlikedir. Ve bu ara maşallah uluslararası gazetelere de televizyonlara da epeyce konuştu. Bedeli nedir bilemem. Ortada bir şeyler dönüyor muhakkak. Ne diyor; 'İki tane ceketim var, başka da bir şeyim yok'. Bu nasıl iki ceket yahu? Milyar dolarlar konuşuluyor, rafineriler gidip geliyor, tespihler, ananaslar gidip geliyor. Bankalar, holdingler, şirketler hepsi var, boynunu büküp, 'iki ceket' diyor. Pencere kenarlarında uyuyormuş, uyuyabilirsin. Bugün nerede uyuyorsun o önemli. Sporla ilgili, Susurluk'la, Ergenekon'la ilgili, MİT raporlarıyla ilgili, siyasetle ilgili, darbelerle ilgili hepsini meğerse pencere kenarında takip etmiş. Güya Pensilvanya'ya inziva için gitmiş. Bakıyorsunuz inzivadayken yargıda çete kurmuş. Emniyette çete kurmuş. Yüz binlerce insanı dinlemiş. Hem inzivaya çekiliyor, hem alüfteleri takip ediyor. Adeta istihbarat şefi gibi davranıyor. Ya madem senin iki ceketin var, madem dünya malında gözün yok, sana ne siyasetten, sana ne darbelerden, sana ne spordan, sana ne rafineriden, sana ne alüfteden? Madem inzivaya çekildin, sana ne milletin telefonda ne konuştuğundan." 

-"30 yıl yanında oluyor, 15 yıl onu  izletiyor, dinletiyor"

Bazı cemaat üyelerinin televizyondaki konuşmalarına değinen Erdoğan, "En yakın arkadaşları, ki en yakın halkasında bulunmuş, televizyonda neler anlatıyor. 30 yıl yanında oluyor, 15 yıl onu izletiyor, dinletiyor. Ve soruyor kendisine 'Hocam, siz beni gerçekten dinlettiniz mi? diyor. 'Evet' diyor, 'nereye gittiğini, ne yaptığını bilmem lazım'. Göz yaşları içinde bu yapının nasıl sinsi, nasıl ihanet içinde bir yapı olduğunu bu halka içerisinde olanlar anlatıyor. Bunlar sıradan insanlar değil maalesef" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, bu tehlikeli yapı ile CHP ve MHP'nin işbirliğinden hayır çıkmayacağını ifade ederek, "Bu Pensilvanya'daki zatın malum medya ile, işverenlerle, sokaktaki teröristle işbirliğinden Türkiye için hayırlı sonuç çıkmaz. Bu ittifak, kirli bir ittifak. Bu ittifak şer ittifakı. Bunlara 30 Mart'ta derslerini siz vereceksiniz. 30 Mart'ta sandıkta bu kirli ittifakın hesabını siz soracaksınız. Çanakkale bu sefer eser siyasetine oy veriyor mu? İdeoloji siyaseti değil, eser siyaseti. Çanakkale'den ben bunu bekliyorum" şeklinde konuştu. 

- "Hafta sonları ücretsiz kurs"

Başbakan Erdoğan, vatandaşlardan çocuklarını bunların dershanelerden ve okullarından almalarını istedi. Hafta sonlarında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda ücretsiz takviye kurslar için talimat verdiğini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Devletin okulları bize yeter. Artık hafta sonlarında, cumartesi-pazar takviye kursları için ücretsiz Milli Eğitim'e talimatı verdim. Artık Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz takviye kurslarını okullarımızda verecek. Tamam. Babalar tamam, anneler tamam. Bunlarda bırakmayın. Eğer bunların yurtlarında okuyup da atılan çocuklar varsa gençlerimiz için hemen Kredi Yurtlar Kurumunun o ildeki hemen müdürlüğüne müracaat edin. Hemen valiliğe, kredi yurtlar müdürlüğüne, milli eğitim müdürlüğüne müracaat edin, gereğini yaparız. Sizi bırakmadıkları yerde orayı kapatırız. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden daha güçlü bir devlet tanımıyoruz burada. Hiç endişeniz olmasın. Yurtlarımız yetmedi değil mi, yavrularımızı icabında sosyal tesislerimizde, orası yetmedi mi, otellerde misafir ederiz. Ve biz bu geçiş dönemini böyle atlatacağız." 

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com