AK Parti'nin Denizli mitingi

AK Partinin Denizli mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

DENİZLİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede siz okullar, dershaneler, üniversiteler açtınız. Bunları hep bu iktidar sayesinde yapmadınız mı be. Elinize dilinize dursun. Eğer imkanınız varsa kurun partinizi çıkın meydana. Türkiye'den kaçan efendiniz de gelsin, o da partinin başına geçsin, siyaseti böyle yapın" dedi.

Erdoğan, Özay Gönlüm Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, belediyeciliğin AK Parti'nin işi olduğunu söyledi.

Kimsenin endişe duymaması gerektiğini dile getiren Erdoğan, Denizli'nin 1 Nisan'dan itibaren Osman Zolan kardeşiyle daha başka olacağını belirtti.

Erdoğan, tüm mülki sınırların belediye sınırları olacağını, ilçelerin daha güçlü hale geleceğini ifade ederek, imkanların ilçelere farklı dağıtılacağını kaydetti.

"Artık köyler yok, artık mahalle var. Beldeler de mahalle" diyen Erdoğan, tüm imkanların, altyapı, üstyapı, itfaiye, su, içme suyu, kanalizasyon ve jeotermal kaynaklarıyla her şeyiyle farklı bir Denizli'nin olacağını anlattı.

Erdoğan, turizmde Pamukkale'nin patlama yapacağını, mevcut otellerin yetmeyeceğine dikkati çekerek, yeni otellerle Denizli'nin çok daha farklı bir çekim alanı olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz bu aşkla yürürken birileri geliyor, bize komplo düzenliyor. Bu komplonun arkasında neresi var? Pensilvanya'daki bir zat var. Pensilvanya'da ki bir zat var, 17 Aralık komplosunun fikir babası o, kasetler oradan çıkıyor, montajlar oradan çıkıyor. Bunlarda zerre kadar itikadi noktada da düşünme yok. Sevgili Peygamberimizi Miraç'tan indirip kamyonete bindirip o şekilde arkasından gidiyorlar kendi televizyonlarında. Böyle bir şey olabilir mi? Çıkmış beddualar yapıyor. Bırakın bir Müslümanı, bizim değerlerimizde, bizim inancımızda bir Müslüman Müslümana değil, herhangi bir insana dahi beddua etmez. Bedduaya lanet, duaya davet. Biz buradayız."

-Savaş Ay'ın röportajı

Merhum gazeteci Savaş Ay'ın bir röportaj yaptığına işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"O zaman Türkiye'de, daha kaçmamıştı Amerika'ya. Pensilvanya'ya daha kaçmamıştı, Türkiye'deydi. O yaptıkları röportajda Savaş Ay'a diyor ki 'Cebrail Türkiye'de parti kursa desteklemem'. Çok enteresan. Bu kadar kibir, şuursuzca maalesef gördüğünüz gibi farklı sınırları zorlayan ifadeler. Neden? Güya siyasete karşıymışlar da onun için. Bu zat çıkmış, Türkiye'de hükümet devirmeye, Türkiye'de fitne üretmeye çalışıyor. Bunlarda yalan var, bunlarda takiye var, bunlarda iftira var, bunlarda fitne var, bunlarda fesat var. Biz bütün bu olanlara karşı ne diyoruz? 'Ya sabır' diyoruz. Evinize bazı ablalar gelebilir, abiler gelebilir. Bunlara ne deyin biliyor musunuz? 'Biz halimizden memnunuz. Biz halimizden memnunuz' deyin."

-"Ülkemiz vagondu, şimdi lokomotif oldu"

Bu ülkede çok ızdırap çektiklerini, kızları başörtülü olarak okullara gönderemediklerini ama şimdi gönderebildiklerini vurgulayan Erdoğan, "Onlara şunu deyin; 'Sen gidebiliyor muydun?' Devlet dairelerine bizim kızlarımız başörtülü olarak giremiyordu. Ama şimdi giriyor. Bizim ülkemiz vagondu vagon, şimdi lokomotif oldu. Buna mı karşısınız? Bu ülkede siz okullar açtınız, dershaneler açtınız, üniversiteler açtınız. Bunları hep bu iktidar sayesinde yapmadınız mı be. Elinize dilinize dursun. 'Eğer imkanınız varsa kurun partinizi çıkın meydana' deyin. Türkiye'den kaçan efendiniz de gelsin, o da partinin başına geçsin, siyaseti böyle yapın" diye konuştu.

"Bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdide yönelik hiçbir adıma milletçe biz müsaade etmeyeceğiz' deyin ve uğurlayın" ifadeleri kullanan Erdoğan, vatandaşların bunu yapacağına inandığını kaydetti.

Bilenlerin bilmeyenlere bunları anlatmasını isteyen Erdoğan, seçimlere 29 gün kaldığını, onun için gece gündüz demeden kapı kapı dolaşacaklarını anlattı.

-"Üç kafadarlar bütün dünyayı kendilerine güldürdüler"

Erdoğan, Denizli'de sandıkların bambaşka aydınlanacağına, AK Parti'nin ampulüyle aydınlanacağına inandığını dile getirerek, "Bunların yanında bir de MHP var. Susarak, saklanarak, gizlenerek, etliye sütlüye karışmadan, daha önce 'okyanus ötesi' der verir veriştirirdi ama şimdi okyanus ötesini göremiyor, kaybetti. Adresi kaybetti. 17 Aralık'ta vazife yükleniyor. Bu üç kafadarlar şu anda bütün dünyayı kendilerine güldürdüler, güldürüyorlar. 'Şu hükümeti bir devirelim de bir yıpratalım' dediler telef olup gittiler. Bunların ciddiye alınacak bir tarafı yok. Bunlar cürümleri kadar bile yer yakamazlar. Onu bile beceremezler" ifadelerini kullandı.

-"Bunlar yönetmeyi bilmezler"

Başbakan Erdoğan, "İnanın, MHP biliyorsunuz bir iktidar oldu, iktidar değil de hükümet oldu. Kiminle? Merhum Ecevit ile beraber. Ne kadar kaldı? 3,5 sene kaldı. Sorun şimdi şu MHP'lilere, siz bu ülkede hükümet olmadınız mı? Peki 3,5 sene olunca niye bırakıp kaçtınız? Niye 5 seneyi doldurmadınız? O zaman 5 seneydi. Niye 5 seneyi doldurmadınız? Çünkü bunlar yönetmeyi bilmezler. Bunlar hükümet edemezler" diye konuştu.

-"Bunların tezgahı bozuk"

AK Parti'nin 11 yıldır bu ülkeyi yönettiğini anımsatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Denizli'nin güzel bir sözü var. Bu konuşmayı hazırlarken, onu hatırladım. Burada onu yine hatırlatacağım. Siz onu çok iyi bilirsiniz. Düzgün kurulan tezgah, düzgün bez dokur. Öyle mi? Bunların tezgahı bozuk. Oradan tabii ki düzgün ürün çıkmaz. İşte bunlar tezgahı düzgün kuramadılar. Kasetle, montajla, ananasla, tesbihle kurulan tezgah buraya kadar. Biz bunlarla vaktimizi heba etmeyeceğiz. Biz bunların tuzaklarına düşmeyeceğiz. Bunların gündemlerine takılıp kalmayacağız. Bu 3 kafadarı komedi filmi izler gibi izleyecek, gülecek ama yolumuza devam edeceğiz."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com