AK Parti'nin Edirne Mitingi

AK Partinin Edirne Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

EDİRNE (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "99 yıl önce silahı, bombası, mermisi olmayan süngüsüyle düşmana karşı savaşan kahraman bir ordumuz vardı. Bugün artık en modern imkanlara sahip hem de aynı şekilde kahraman bir ordumuz var. 12 yılda Türkiye'yi işte bu seviyelere biz taşıdık. Durmayacağız. 2023 yılına kadar çok daha büyük başarılara inşallah hep birlikte imza atacağız" dedi.

Başbakan Erdoğan, Edirne mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, Altay adını verdikleri ana muharebe tankı projesiyle artık kendi tankını üretebilen ülke haline geldiğini söyledi.

"Atak adını verdiğimiz taarruz helikopteri projesiyle, şurada bir kaç gün içinde belki de artık seri üretimine başlayacağız, kendi helikopterimizi üreten bir ülke konumuna yükseldik" diyen Erdoğan, "Anka adını verdiğimiz insansız hava araçlarını artık kendimiz üretiyoruz. Bugün özel sektörle yaptığımız çok güçlü bir insansız hava aracının da Keşan'da test uçuşu var. Milgem Projesi ile şu ana kadar iki savaş gemisini tamamladık, denizlerimize yolladık. Bir tanesi şimdi Afrika yolunda. İki tane daha inşa ediyoruz" bilgisini verdi.

Türkiye'nin dünyada kendi savaş gemisini üretebilen 10 ülkeden biri olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"İlk milli uçağımız Hürkuş'u yaptık. Bu sene havalandı. Milli savaş uçağımızın ilk kavramsal tasarımlarını ayrıca tamamladık. İnşallah 2023'e kadar kendi milli savaş uçaklarını da imal eden bir ülke olacağız. Kirpi adını verdiğimiz Kara Kuvvetlerimizin zırhlı araçlarını biz üretiyoruz. Seyir füzelerini, tanksavar füzelerini, güdümlü roketleri artık kendi teknolojimizle üretir hale geldik. Hisar füzelerinin ilk atış denemesini başarıyla yaptık."

Erdoğan, AK Parti iktidarı döneminde yapılan ilk milli gözlem uydularına da dikkati çekerek, Göktürk 2'nin uzaya gönderildiğini, Göktürk 1 uydusunun da seneye uzaya gönderileceğini belirtti.

Uydu fırlatma merkezinin kurulması için etütlerine başladıklarını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Askerimizin eline, Cumhuriyet tarihinde ilk defa milli piyade tüfeği veriyoruz. Önümüzdeki yıldan başlayarak en son teknolojiyi kullanan modern bir piyade tüfeğimizin üretimine geçiyor ve bunları birliklerimize dağıtıyoruz. Ankara'dan elektronik hat merkezimizin inşası devam ediyor ve seneye açılacak. 99 yıl önce silahı, bombası, mermisi olmayan süngüsüyle düşmana karşı savaşan kahraman bir ordumuz vardı. Bugün artık en modern imkanlara sahip hem de aynı şekilde kahraman bir ordumuz var. 12 yılda Türkiye'yi işte bu seviyelere biz taşıdık. Durmayacağız. 2023 yılına kadar çok daha büyük başarılara inşallah hep birlikte imza atacağız."

-"Yalan söyleyen kişilere mi oy vereceksiniz" 

"Bakın görüyorsunuz, ben size proje anlatıyorum, ben size yaptıklarımızı anlatıyorum. Hayal değil gerçekleri anlatıyorum. Kılıçdaroğlu ne anlatıyor? Anlatacak bir şeyi var mı? Olsa olsa SSK'nn genel müdürü olduğu zaman orayı nasıl iflas ettirdiğini anlatır" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"O dönemleri hatırlıyorsunuz değil mi? SSK hastanelerinde çektiğimiz çileyi biliyorsunuz, değil mi? Hastan eczanesine iniyorduk, ilacımızı alabiliyor muyduk? Eczanede yarı ilaç var, yarısı yok. Peki şimdi istediğiniz hastaneye gidebiliyor musun, istediğin eczaneden ilacını alabiliyor musun? Ben şimdi sesleniyorum, Ey CHP'ye gönül veren kardeşim, Allah aşkına, siz esere mi oy vereceksiniz, size hizmet edene mi oy vereceksiniz, yoksa gelip meydanlarda ideoloji siyaseti yapan, hakaret siyaseti yapan, gerilim siyaseti üreten, iftara atan, yalan söyleyen, takıyye atan kişilere mi oy vereceksiniz? Allah insan için aklı verdi. Düşünmeyi emretti. Onun için akledenler için bizim inancımızda çok hikmetler var. Düşüneler için."

Alandaki bir vatandaşın, "Engellileri sadece siz düşündünüz" diye seslenmesi üzerine, Erdoğan, "Burada kardeşim bakın, oradan sesleniyor, 'engellileri sadece siz düşündünüz' diyor. Evet engelli bakım evlerinden tutunuz onlara eğitim yardımı varıncaya kadar, işe almaya varıncaya kadar, bugüne kadar gelen iktidarlar niye yapmadı? Bunu biz yaptık, biz yapıyoruz. Şimdi biz, bunların koltuğa oturduğu gibi bu koltukta değiliz" ifadelerini kullandı.

-"İnsanlara koltuklar şeref kazandırmaz"

Önümüzdeki seçimde partisinin, birinci parti çıkmaması durumunda genel başkanlık görevini bırakacağını yineleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Çünkü siyaset, başa oynamak için yapılır, millete hizmet için yapılır. O koltukları işgal etmek için yapılmaz. Bakınız şurada 4 yıldır genel başkan, Kılıçdaroğlu. 3 seçime girdi, 3 seçimde de bizim arkamızdan nal topluyor, nal topluyor nal. Buna sormak lazım, sesleniyorum, bu seçimde inanıyorum ki sen yine arkadan nal toplayacaksın. Ben bırakmaya hazırım sen de bırakmaya hazır mısın? Bırakamaz, çünkü koltuğun sıcağı onları bırakmaz. İnsanlara koltuklar şeref kazandırmaz. İnsanlar, koltuklara şeref kazandırır."

-"Yine uçuk vaatler" 

CHP Genel Başkanı'nın, mazotu 1.5 lira yapacağını söylediğini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnanıyor musunuz? Benim çiftçi kardeşim inanıyor musun? Geçen seçimlerde de çok attı, biliyorsunuz. İşte belediyelerde verdiği sözleri düşünün. Böyle vaatlerde bulunan partileri Türkiye çok gördü. 'Mazotun fiyatını indireceğiz' diye geldiler, ürün fiyatlarına  fark vereceğiz dediler, her aileye maaş bağlayacaklardı, hikaye.  Antalya'da gördük bunu, rezalet. Ama biz her aileye elhamdülillah maaşı bağladık, bunun yanında dul hanım kardeşlerime iki ayda bir 500 lira veriyoruz. Bakınız şimdi yine uçuk vaatler; şimdi bunlar nerede. Verdikleri eser var mı? Sürekli atıyorlar. Hayatları bunun üzerine inşa edilmiş."

-"Silueti takım elbiseyle karıştırıyorlar"

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını eleştiren Erdoğan, şöyle dedi:

"Şimdi çıkmış İstanbul'a bir aday bulmuş, klasörün önünde resim çektirmişti, yolsuzluk klasörü. Onun önünde resim çektirerek ihraç etmiştiler, o zatı. İhraç ettikleri adamı İstanbul'a getirdiler, belediye başkan adayı yaptılar. Şimdi çıkmış, ne diyor, 'ben belediye başkanı olduğum zaman 3. köprüyü yıkacağım.' Bakıyorsunuz bir tanesi daha var, yıkacağım. Bir tanesi çıkıyor, Haliç'teki şu anda yapılmış olan Taksim- Yenikapı köprüsü için İstanbul'un siluetini bozuyor, diyor. Bunlar, herhalde silueti takım elbiseyle karıştırıyorlar. Çünkü bunların böyle bir şeyi yapmaya gücü yetmez. Ondan sonra gidiyor Galata Köprü'sünde balık tutuyor. Bi defa burada bizden önce balık malık yoktu ama biz geldik Haliç'i temizledik artık oraya balık geldi. Belediyecilik bizde, bizde. Bunların böyle bir derdi yok."

"Şimdi biz gümbür gümbür, ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, ey Pensilvenya, şunu bilmeniz lazım, biz eser siyaseti yapıyoruz" ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

"Biz bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Bu CHP, birinci köprü yapıldığı zaman İstanbul'a karşı çıkmıştı, ikinci köprüye, ona da karşı çıkmıştı, şimdi biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz, ona da karşı çıktılar. Bu köprü, 4 gidişi var 4 gelişi var. Edirneli bundan çok istifade edecek. Ortasından da bu köprünün tren geçecek ve biz buraya cebimizden bir kuruş koymuyoruz. Burası 2.5 milyar dolara mal oluyor ve biz burayı 7.5 yıl süreyle işlettiriyoruz, 7.5 yıl sonra köprüyü devlet olarak devralıyoruz. Yap, işlet, devret. Aynı şekilde Marmaray, 153 yıllık ecdadımızın rüyasıydı. Bakınız, Marmaray'ı bitirdik ve hangi yüzle bu Marmaray'dan geçiyorlar. Ona da karşıydılar. Paralel yapıyla beraber bizi orada çok engellediler, gösteriler yaptılar, şöyle böyle vesaire. Geçenlerde 2 gün ağır sis oldu, İstanbul'da günde 300 bin kişi geçti oradan. Şimdi, onun güneyinde, yine denizin altından, 2 katlı bir tüp geçit daha yapıyoruz. Otomobil geçecek oradan. Allah'tan ki öyle. Denizin 62 metre altından geçtiği için göremediler, görselerdi onun için de gösteri yaparlardı. Bitti mi bitmedi. Şimdi İstanbul'a 3. havalimanını yapıyoruz. 150 ile 200 milyon yolcu kapasiteli olacak tamamen bittiği zaman. İlk etapta 100 milyon yıl kapasiteli. Maliyeti ne biliyor musunuz 46 milyar dolar. Devletin cebinden bir kuruş çıkmıyor. 20 yıl işletecekler ondan sonra devlete teslim edecekler.

Vatanı sevmek bu mu yoksa Bahçeli gibi, yoksa Kılıçdaroğlu gibi, Pensilvenya gibi bizlere iftara atmak mı? Ah kardeşlerim, bunlar iftiralarını atsınlar, bunlar yalanlarını söylesinler ama benim milletim bütün gerçeği biliyor ve artık bunların iftiralarını milletim yutmuyor. En güzel cevabı, 30 Mart'ta vermeye hazır mıyız, hanım kardeşlerim? Onun için yalnız bak 12 gün var. Kapı kapı dolaşacağız, kapı kapı dolaşmanız lazım, ya nasıl olsa iyiyiz çalışmaya gerek yok, bu işi hallederiz diyemeyeceğiz, kapı kapı dolaşacağız. Onların ablaları var. Bizim ablalarımız burada. Durmak yok. Abilerimiz de burada. Durmak yok. Ona göre çok çalışacağız. 

Bütün bu yanlı siyasetlerine, inşallah en güzel cevabı vereceğiz."

-Edirne'ye yapılan yatırımlar

Başbakan Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde Edirne'ye yapılan yatırımlara da dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Biz Edirne'ye bugüne kadar yaptığımız hizmetlere baktığımız zaman AK Parti iktidarlarının 6 katrilyonu aşan yatırımı var. Bu ne demek biliyor musunuz? Yılda 500 trilyon, biz Edirne'ye yatırım yapmışız. Peki, hangi alanlarda yaptık, bunları? Ona şöyle baktığımızda şunu görüyoruz, gıda tarımda yaklaşık 1.5 katrliyon, orman su işlerinde 1 katrilyon 300 trilyon, İller Bankası olarak 765 trilyon, ulaştırma haberleşme 740 trilyon, TOKİ olarak 388 trilyon, gençlik spor olarak 369 trilyon, aile ve sosyal politikalar olarak 290 trilyon, sağlıkta 114 trilyon, eğitimde aynı şekilde 147 trilyon. Böyle uzayıp gidiyor. Bütün bu adımları atarken, biz bu yardımları yaparken acaba CHP'nin buradaki belediyeleri ne yaptı? Sadece laf."

(Sürecek) 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com