AK Parti'nin Elazığ mitingi

AK Partinin Elazığ mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3 )

ELAZIĞ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'nın buradaki dershanelerine çocuklarınızı gönderiyorsanız, çocuklarınızı alın. Ne olur alın. Bunlar, yavrularımıza, çocuklarımıza maalesef sadece hassasiyetlerimiz, kutsallarımız dışında eğitim öğretim veriyorlar" dedi.

 Erdoğan, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart akşamı sandıklarda vatandaşın kutlu bir mücadelenin huzurunu yaşayacaklarını, onların yaşadığı sevinci Kahire Meydanı'nda şehit olan Esma'nın ruhaniyetinin de yaşayacağına inandığını dile getirdi.

Bu mücadelenin uzantılarının da çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, mücadeleyi dirayetle, gayretle vereceklerini belirtti.

24 gün "durmak yok yola devam" diyeceklerini kaydeden Erdoğan, bildiklerini bilmeyenlere anlatacaklarını söyledi.

Elazığ'a 12 yılda yaptıkları tüm yatırımların kitapçığının hazırlandığını anlatan Başbakan Erdoğan, vatandaşlardan kitapçıkları teşkilattan almasını ve yapılanların anlatılmasını istedi.

Elazığ'a çok hizmetler kazandırdıklarını, mevcut sorunlarını da yakından bildiklerini dile getiren Erdoğan, "Sizden ricam var. Bu Pensilvanya'nın buradaki dershanelerine çocuklarınızı gönderiyorsanız, çocuklarınızı alın. Ne olur alın. Bunlar, yavrularımıza, çocuklarımıza maalesef, sadece hassasiyetlerimizin, kutsallarımızın dışında eğitim öğretim veriyorlar. Bunu görüyoruz. Neden? Çünkü, farklı bir yaklaşımla, bakıyorsunuz ki inanın yeni yeni tabular inşa ediliyor. Bunu siz yıkacaksınız, siz" diye konuştu. 

Vatandaşlardan çocuklarını bunların okullarından almasını isteyen Erdoğan, "Devletin okulları bize yeter. Hem para vereceksiniz hem de sizin bütün değerlerinize hakaret edilecek. Düşünebiliyor musunuz? Neler deniliyor neler. Miraç Gecesi, sevgili Peygamberimiz Miraç'dan iniyor kamyonete bindiriyorlar ve arkasından da birileri birşeyler söyleyip duruyor. Bunlar dağıtmış. Bunlara gereken dersin 30 Mart'ta verilmesi lazım. Bunlar itikadi meselelerdir, sıradan olaylar değil" dedi.

Savaş Ay'ın 1995'te Fethullah Gülen ile yaptığı söyleşide, "Hazreti Cebrail gelse parti kursa, ben ona da oy vermem" dediğini anımsatan Erdoğan, "Ona oy vermem' diyen bu zat, Çarkçı Kemal'e ve MHP'ye oy veriyor" diye konuştu.

Bunlara gereken dersin 30 Mart'ta verilmesi için çok çalışılması gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Birbirimize çok kenetleneceğiz, çok ama. Bu millet için bu hak yolda verdiğimiz mücadele için çok kenetleneceğiz. Ben size inanıyorum. Bu can bu tende oldukça bilesinizki bu mücadelemiz kararlılıkla devam edecek" ifadesini kullandı. 

Şorşor Deresi ile ilgili yaşanan sorunları bildiğini, projenin Devlet Su İşleri tarafından hazırlandığını bildiren Başbakan Erdoğan, çalışmalarının tamamlanmasının ardından, derenin ıslahına başlanacağını ifade etti.

Erdoğan, Elazığ'a bin 38 yataklı bir devlet hastanesi kazandırılacağını, 4 hastaneden oluşacak sağlık kampüsünün 446 trilyona mal olacağını, Doğu Kent Mahallesi'nde kurulan devlet hastanesinin temellerinin geçen Aralık'ta atıldığını ve hastanenin en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi. 

Elazığ'a 20 bin kapasiteli stadyum yapılacağını hatırlatan Erdoğan, bu stadın TOKİ vasıtasıyla yapılacağını ancak yaşanan sıkıntılar nedeniyle bunun geciktiğini söyledi.

Gerekirse yeni formüller üreterek, stadın süratle inşa edileceğini ve Elazığ Spor'a kazandırılacağını bildiren Erdoğan, tesisin Doğu Anadolu'nun Süper Lig'deki tek temsilcisi Elazığ Spor'a yakışan bir stad olacağını vurguladı.  

Atatürk Stadı'nın tadilat ve onarımı için de 4 trilyon harcadıklarını, ayrıca Elazığ'a gençlik merkezleri, spor salonları ve olimpik yüzme havuzu gibi pek çok spor tesisi kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, Elazığ'da bir eğitim kampüsü hazırlıklarına başladıklarını kaydetti.

Eğitim Kampüsünün, 210 bin metre kare alanda kurulacağını, 210 dersliğe, spor salonlarına, konferans salonlarına ve bilim merkezlerine sahip olacağını aktaran Erdoğan, kampüsün muhteşem bir eser olacağını, belki de Türkiye'de bir ilk olacağını ifade etti. 

Başbakan Erdoğan, kamu özel ortaklığıyla yapılacak kampüsün projesinin "muhteşem" olduğunu, ihaleye Ağustos'ta çıkılmasının planlandığını belirtti.

Harput'un sadece Elazığ'ın değil Türkiye'nin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, kentsel dönüşüm yoluyla Harput'taki yerleşim yerlerinin hak ettiği hizmetlere kavuşturulacağına işaret etti. 

Hazar Gölü'nün yeniden temiz ve Mavi Bayraklı bir göl haline getirmek için kararlı olduklarının altını çizen Erdoğan, 6 içme tesisi ve 2 enerji tesisi yapılacağını dile getirdi. 

Elazığ'ın şehir merkezinin 2040'a kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacını temin için Caro Çayı üzerinde Hamza Bey Barajı'nın inşa edileceğini kaydeden Erdoğan, Gevla Çayı üzerinde de Kanatlı Barajı'nın yapıldığını, barajla Demirci ve Kuşlu Ovaları'ndaki 68 bin dönüm arazinin sulanacağını bildirdi.

İhalelerin yapıldığını ve en kısa zamanda inşaatların başlanacağını dile getiren Erdoğan, 48 dönüm arazinin suya kavuşturulacak Kız Ovası Ponpaj sulamasını bu yıl Elazığ çiftçilerinin hizmetine sunacaklarını kaydetti. Uluova Sulama Projesinin ihale hazırlıklarının da tamamlandığını ve en kısa sürede inşaata başlanacağın anlatan Erdoğan, Ağın Köprüsü'nün bu yıl, Gülüşkür Köprüsü'nün de 2015'te tamamlanacağını söyledi.

-"Fırat artık ocaklar yıkmayacak" 

Kömürhan Köprüsü ve bağlantı tünellerinin yapımına ilişkin proje çalışmalarının da devam ettiğine değinen Başbakan Erdoğan, "Meşhur türküde diyor ya 'Kömürhan Köprüsü Harput'a bakar. Kör olası Fırat, gelmiş ocaklar yıkar' İşte Fırat, artık ocaklar yıkmayacak. Bununla Çünkü biz Fırat'ın üzerini köprülerle donatıyoruz. Fırat'ı kolayca aşılır, geçilir hale getiriyoruz. 242 trilyon yatırım bedeli olan Kömürhan Köprüsü'nün ihalesi tamamlandı. O iş bitti. Onun da inşasına inşallah bu yıl başlıyoruz" diye konuştu. 

12 yılda Elazığ'a 6 katrilyon yatırım yapıldığını anlatan Erdoğan, ulaşım ve haberleşmede 1,3 katrilyon, eğitimde 312 trilyon, gençlik ve sporda 418 trilyon, toplu konutta 651 trilyon, orman ve su işlerinde 220 trilyon, tarım ve hayvancılıkta 327 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 473 trilyon yatırımla Elazığ'ın çehresinin değiştirdiklerini dile getirdi.

Eğitimde, 3 bin 468 yeni derslik yaptıklarını, 9 bin bilgisayar gönderdiklerini, 991 okula internet bağlantısı sağladıklarını, 66 okula uydu yayınlarını almaya yarayan bağlantısını kurduklarını ve 428 bilişim teknolojisi sınıfı kurdukları bilgisini veren Başbakan Erdoğan, Fatih Projesi kapsamında 486 sınıfa etkileşimli tahta yerleştirdiklerini söyledi.

-"10 milyon tablet bilgisayarın ihalesini yapacağız"

Öğrencilere 460 tablet bilgisayar gönderdiklerini anımsatan Erdoğan, "Türkiye genelinde, Fatih Projesinin başladığı günden bugüne kadar toplam 163 bin tablet bilgisayar dağıttık. Şimdi önümüzde 675 bin tablet bilgisayarın dağıtımı var. Ardından 10 milyon tablet bilgisayarın ihalesini yapacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

12 yılda Fırat Üniversitesinin büyük atılım yaptığını, üniversiteye 6 fakülte, 1 yüksekokul, 1 enstitü kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, iktidara geldiklerinde üniversite öğrencilerine 45 "liracık" burs verildiğini, şu anda bunun 300 liraya çıkarıldığını, 200 lira da beslenme yardımı verdiklerini dile getirdi.

Üniversite öğrencilerine toplam 500 lira verdiklerini aktaran Erdoğan, "Yani 1'e 11 arttı. Biz buyuz farkımız bu. Kitapları sıraların üzerinde, ücretsiz dağıtıyor muyuz?. Dağıtıyoruz. Biz buyuz" dedi.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com