AK Parti'nin Erzurum mitingi

AK Partinin Erzurum mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ERZURUM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunların hizmet siyaseti diye bir anlayışı yok, bunlar gerilim siyasetinden yana. Hakaretten yana. Ama bizim durumumuz öyle değil, biz eserlerimizle konuşuyoruz, biz icraat yapıyoruz onlar laf üretiyor" dedi. 

Erdoğan, partisince Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ü ima ederek, "Bir terör örgütünün Meclis'teki gönüllü temsilcisi. Hani güya şu dağa kaçırılan çiçek çoçuğu" değerlendirmesi yaptı.

Erdoğan, "Pensilvanya için 'Fethullah hazretleri' diyerek, 'beter olsun' diyerek 'korkudan ödü patlıyor' diyerek, hakaretler ediyordu. O Tunceli milletvekilinin bozkurt işareti yapan genel başkanı hakkında, Pensilvanya'nın dizinin dibine oturan genel başkanı hakkında, ne düşündüğünü de çok merak ediyorum. Bu vekil polise taş atarken, hakaret ederken, intikam yeminleri ederken çok cesur görünüyordu. Hadi şimdi çıksın da partisini bir değerlendirsin. Ne kadar cesurmuş, mertmiş, dürüstmüş görelim" diye konuştu. 

"Erzurum oyun çok büyük, 30 Mart'ta bu oyunu sen bozacaksın, Erzurum" diye seslenen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"30 Mart'ta bu şer ittifakını sen dağıtacaksın Erzurum. İslam mülkünün kilidi olarak bu sahtekarlara, bu darbecilere cevabı sen vereceksin Erzurum. Hanım kardeşlerim, kapılarınıza ablalar geldi mi? Ne yaptınız? Gereğini yaptınız mı? Bu ara sosyal medyada falan birileri dolaşıyor, bir gazete okuyor veriyorlar eline, bir yaşlı teyzenin eline. Ondan sonra oğlu mudur, kimdir 'ne okuyorsun anacım' diyor. O da diyor, 'verdiler elime bir gazete.' 'Ana sen o gazetenin o olduğunu, biliyor musun' diyor. 'ne?'. 'Cemaatin gazetesi.' 'Bizim Başbakan Tayyip'e hakaret eden gazete mi' diyor atıyor yere yaşlı bir teyze. Şimdi bunların dershanelerinde yavrularınız varsa alın, her hafta sonu Milli Eğitim olarak cumartesi, pazar çocuklarımıza takviye derslerini ücretsiz olarak biz vereceğiz."

Erdoğan, gerekli talimatı verdiği Milli Eğtim Bakanlığının hazırlıklarını yaptığını söyledi.

-"Devletin okulları bize yeter"-

Erdoğan, "Bunların okullarında okuyan yavrularınız varsa onları da alın. Devletin okulları bize yeter, hiç gerek yok. Çok söğüşlediler, artık bu oyunu bozacağız, beraber bozacağız" dedi. 

Seçimlere sekiz gün kaldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, alandaki kadınlara "Sekiz gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Gideceğiz, yüz yüze anlatacağız. Erzurum'un bütün ilçelerini dolaşacağız" diye seslendi. 

"Gençler, abiler size de geldiler mi? Sizin kapılarınızı da çaldılar mı?" diye soran Başbakan Erdoğan, "Siz zaten gereği yaptınız biliyorum, ama şu sekiz gün durmak yok. Tamam" diye konuştu. 

Erzurum'a büyük yatırımlar yaptıklarının altını çizen Erdoğan, şunları söyledi:

"Burada CHP'nin şu Erzurum'a hizmeti var mı? Peki, MHP'nin bu Erzurum'a hizmeti var mı? Hangi yüzle buraya geliyor. Geldi mi buraya, Bahçeli geldi mi? Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanlara Erzurum sandıkta dadaş şamarı vuracak. Erzurum'da tahrikler yapıldığını, Erzurum'da bir gerilim atmosferini oluşturmaya çalıştıklarını biliyorum, BDP'nin adeta MHP ile ortak bir şekilde Erzurum'da gerilim siyasetini körüklediğini görüyoruz. Sokakları germeye çalışırlar, bunlar o konuda kabiliyetlidir. Birisi siyasi Kürtçülük yapıyor, birisi siyasi Türkçülük yapıyor. CHP'yi Erzurum'da konuşmamıza zaten gerek yok. O 'kumsalların partisiyim' diyor. Biz 'tek millet' diyoruz. Ben Türkü, Türk olduğu için, Kürdü Kürt olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah, onları yarattığı için seviyorum. Biz bunu devirmemiz lazım, yani kimse Türkçülük yapmasın, kimse Kürtçülük yapmasın. Yaradandan ötürü yaradılanı sevelim." 

"AK Parti karşısında, bunlar bir şeyi yapmaya çalışıyorlar" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, "Acaba biz AK Parti'yi devirebilir miyiz? Allah'ın izniyle tabii bu mümkün değil, inşallah. Çünkü şu meydan bunu söylüyor. Fakat Sayın Bahçeli şimdi şunu söyleyebilir, 'İstasyon Meydanı montajdı' diyebilir. Montaj. Medya nerde medya" dedi.

Erdoğan, bunların "hizmet siyaseti" diye bir anlayışının bulunmadığını ifade ederek, "Bunlar gerilim siyasetinden yana. Hakaretten yana. Ama bizim durumumuz öyle değil, biz eserlerimizle konuşuyoruz, biz icraat yapıyoruz onlar laf üretiyor" diye konuştu.

(Sürecek)  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com