AK Parti'nin Eskişehir mitingi

AK Partinin Eskişehir mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (5)

ESKİŞEHİR  (AA)  - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Paralel yapı, kendi evlerinde, kendi yurtlarında gece seansları yapıyorlar. Bu gece seanslarında, Tayyip Erdoğan'a beddua var. Ailemize beddua var. Beddua seansları inşallah onları 30 Mart'ta bumerang gibi vuracak'' dedi.

Erdoğan, Odunpazarı Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, hükümetin çeşitli alanlarda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verirken, eğitimde yapılanların ortada olduğunu söyledi.

Göreve geldiklerinde 45 liralık burs verildiğini hatırlatan Erdoğan, ''Şu anda 300 lira ayrıca 200 lira da beslenme yardımı veriyoruz 500 lira. Kredi yurtlarında kalanlar 200 lira da beslenme yardımı alıyorlar. Bizden önce 3 ayda bir veriyorlardı, biz aydan aya veriyoruz aramızdaki fark bu. Bunların olduğu bir ülkede yolsuzluk olur mu'' diye konuştu.

Göreve geldiklerinde 76 üniversite bulunduğunu belirten Erdoğan, 99 üniversitenin daha açıldığını, şu anda Türkiye'de 81 vilayette toplam 175 üniversitenin olduğunu bildirdi.

İsteyene burs veya krediyi muhakkak verdiklerini anlatan Erdoğan, şu anda yaklaşık 1 milyon 300 bin üniversitelinin  burs veya kredi aldığını söyledi. Erdoğan, aynı şekilde Fatih Projesinin devreye girdiğini, bu projeyle birlikte gelinen noktanın ortada olduğunu ifade etti.

-Kırım'daki gelişmeler

Eskişehir'in kendileriyle farklı renkleri zenginliğe çevirdiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

''Türk dünyasının kültür başkenti olmayı ziyadesiyle hak etti. Eskişehir özellikle de Kırım Tatarı kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı bir şehir ve Kırım'daki gelişmeleri Eskişehirli kardeşlerimin çok yakından izlediğini biliyorum. Dişişleri Bakanımı gönderdim, gitti görüşmeler yaptı, gerek federal hükümetle, gerekse özerk cumhuriyetle. Ardından ben de 3 gün önce Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Putin'le bir telefon görüşmesi yaptım ve bu telefon görüşmesinde oradaki tüm soydaşlarımızın Tatar soydaşlarımızın, Ukraynalılarla birlikte aynı şekilde bir hukuk içerisinde, demokrasi içerisinde onlara herhangi bir sıkıntı, zarar verilmeden onların haklarının korunmasını kendilerinden  özellikle istedim. Ve yanlız bırakmayacağız onları, Kırım Tatarlarını bugüne kadar yanlız bırakmadık bundan sonra da bırakmayacağız. Orada onlara okullar yaptık, orada onlara evler yaptık, orada camiler yaptık, o tarihi, bütün oradaki eserleri restore ettik, biz  yaptık bunları biz. MHP'nin böyle bir derdi var mı, CHP'nin böyle bir derdi var mı yok, hayatlarında olmadı.''

-Eğitim alanında yapılan çalışmalar

Eskişehir'in eğitim noktasında çok müstesna bir yere sahip olduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, Eskişehir'den Nabi Avcı'yı Milli Eğitim Bakanlığının başına getirdiklerini hatırlattı.

Eğitimde çok büyük reformlar gerçekleştirdiklerini anlatan Erdoğan,  bu sürecin devam ettiğini, çocukların gençlerin en iyi eğitimi almaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Yola çıkarken 'önce eğitim' dediklerini, bütçeden en büyük payı eğitime ayırdıklarını ifade eden Erdoğan, Türkiye'de 12 yılda 205 bin yeni derslik açtıklarını bildirdi.

Osmanlı döneminden kalan, Cumhuriyet döneminde yapılan tüm dersliklerin yarıdan fazlasını kendilerinin 11 yılda yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, eğitimde teknolojinin yaygın kullanılmasını sağladıklarını, okullara 1 milyon bilgisayar gönderdiklerini hatırlattı.

-''Kendi yurtlarında gece seansları yapıyorlar'' 

Her okulu internetle tanıştırdıklarına işaret eden Erdoğan, şu ana kadar 163 bin tablet bilgisayar gönderdiklerini, bu ayın sonuna kadar 675 bin tablet bilgisayarı da öğrencilere göndereceklerini, toplamda 838 bin tablet bilgisayarı dağıtmış olacakları bilgisini verdi. Başbakan Erdoğan, ''Ne oldu biliyor musunuz bu paralel yapının gazeteleri dediler ki çocuklar tablet bilgisayarları iade ediyor. Siz böyle bir şeye şahit oldunuz mu? Böyle bir şeyi gördünüz mü? Ama dedim ya bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var, bunlarda fitne var, bunlarda fesat var'' diye konuştu.

Erdoğan, ''tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet'' diyerek,  devletin içinde paralel bir devlete de müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Şu ana kadar 85 bin etkileşimli tahtayı sınıflara yerleştirdiklerini belirten Erdoğan, 18 ay içinde  350 bin etkileşimli tahtayı okullara kazandıracaklarını söyledi.

Yüksek öğretim de sessiz bir devrimi gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Başbakan Erdoğan, ''175 üniversite şu anda Türkiye'de var, yurtlarımızı artırıyoruz. Ne yapıyor bunlar orada biliyor musunuz? Paralel yapı, kendi evlerinde, kendi yurtlarında gece seansları yapıyorlar. Bu gece seanslarında, Tayyip Erdoğan'a beddua var. Ailemize beddua var. Beddua seansları inşallah onları 30 Mart'ta bumerang gibi vuracak" diye konuştu.

-''Kapı kapı dolaşanlara gereğini söyleyin''

Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Kapı kapı dolaşıyorlar, öyle mi ? Size de geldiler mi? Ha gelemedi, gelenler de haddini almıştır, Gereğini söylediniz değil mi?  Onlara yanlız bir de şunu söylemeyi ihmal etmeyin. Bize yüksek hızlı treni AK Parti iktidarı veriyor, biz okulların güzelliğini burada gördük, biz üniversiteleri, bursları burada gördük. Hastaneler... Artık istediğimiz hastaneye gidiyoruz öyle mi? İstediğiniz ezcaneden ilacımızı alabiliyoruz öyle mi? Sizin imamınız, kainat imamı, 'başörtüsü füruattandır' dedi. Ve 'ben yavrumu başörtülü olarak üniversiteye gönderemedim' deyin. Sen utanmıyor musun, başörtüsüyle benim kapımı çalıyorsun. Senin peşinde olduğun imam, başörtüsü için 'füruattandır' diyor. Utanmıyor musun? Hangi yüzle bu kapıya geliyorsun. Onlara bunu söyleyin. Ne oldu? Bak, şimdi başörtülü olarak artık, kızlarımız üniversiteye gidiyor mu? Gidiyor. Devlet dairesinde çalışabiliyor mu? Çalışıyor. Artık Kur-an, Siyer-i Nebi, bütün bunlar okullarda seçmeli ders olarak okutulabiliyor mu? İmam hatipler açıldı mı? Siz ne istiyorsunuz? Sizin derdiniz ne deyin ve bunları hemen gönderin."

-Uzaya füze gönderdiniz de benim kızlarımın başörtüsüne mi takıldı?

Bir baba olarak kendisinin de bu çileyi çektiğini, kızlarının okulun kapısından geri çevrildiğini anlatan Erdoğan, küçük kızını, başının açılmaması için İstanbul'dan kaçırdığını ve Anadolu'da bir imam hatipte okuttuğunu söyledi.

Kızlarını, Türkiye'de üniversitede başörtülü okuyamadıkları için mecburen Amerika'ya gönderdiğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Düşünebiliyor musunuz? Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. Bu muameleye tabi tuttular. Ne oldu şimdi? Uzaya füze gönderdiniz de benim kızlarımın başörtüsüne mi takıldı? Ama bunlara sorarsan her yol meşru, amacı için gayesi için başörtüsü takmayabilirsin. Yeri geldiğinde bir duble kadeh de atarsın serbest, bunlarda serbest hepsini gayet iyi biliyoruz, tanınmamak için bunlarda takiye almış, başına gidiyor, teferruatlara girmeyeceğim, çok bildiklerim var ama onlara girmeyeceğim. Onun için şu anda benim başı açık başı örtülü kardeşlerim elele üniversitede okuyor mu? Devlet dairesinde çalışıyor mu?  İşte normalleşme bu, dayanışma bu, kardeşlik bu, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com