AK Parti'nin Hatay mitingi

AK Partinin Hatay mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, para yapıyı eleştirirken, "Şu anda Cumhurbaşkanıyla ilgili açıklama yapmıyorlar. Niye, 'şimdi zaten Başbakan ile uğraşıyorum bir de onunla niye uğraşayım' diye düşünüyorlar. Ama şu anda verileri depolamışlar. Vakti saati gelirse onu da açıklayacaklar" dedi.

Erdoğan, partisinin Hatay mitinginde yaptığı konuşmada, CHP'nin yanına başka müttefikler de bulduğunu belirterek, "Kim bunlar? MHP, BDP, her zamanki gibi malum medya, her zamanki gibi bazı işverenler, bazı işveren örgütleri. Şimdi bir de ne çıktı, Pensilvenya. Hepsi bir araya geldiler. 'Türkiye'yi karıştıralım, huzuru bozalım, istikrarı bozalım, güven ortamını zedeleyelim, hükümeti yıpratalım' istediler. 'Gerekirse Türkiye kaybetsinler ama biz kazanalım' dediler. 'Biz rant edelim de Türkiye'ye ne olursa olsun' dediler. Bu millet bunların bu kirli oyunlarına asla pirim vermeyecek. Bu millet bunların bu ayrıştırıcı, çatıştırıcı üsluplarına asla itibar etmeyecek'' diye konuştu. 

''Hatay'ın yetiştirdiği büyük münevver, büyük mütefekkir Cemil Meriç ne diyor biliyor musunuz?" diye soran Erdoğan, "Bakın burası çok enteresan, 'Her aydınlığı yangın sanıp söndürmeye koşan zavallı insanlar, karanlığa o kadar alışmışsınız ki yıldızlar bile rahatsız ediyor sizi.' Evet, bunlar karanlığa alışmışlar. Bunlar aydınlıktan korkar hale gelmişler. Bunlar yıldızlardan dahi ürker hale gelmişler. Onlar partileri için, örgütleri için kendi şahsi rantları için, kendi şahsi hırsları için çalışmaya devam edecek'' dedi.

Kendilerinin ise Türkiye için, millet için, Hatay için, 81 vilayet için çalışmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, ''Biz yoksullar için varız, biz mazlumlar için varız, biz mağdurlar için varız. Bunun için yüreğimizi ortaya koyduk. Biz Türkiye'yi daha da aydınlatmaya, Türkiye'nin ufkunu açmaya, Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz'' ifadesini kullandı.

-''Kendi nefsini bilmeden kişi alim olmaz''

Hataylı Bayezid-i Bestami hazretlerinin ''Bir kimse havada uçacak kadar keramet gösterse dahi ona aldanmayın.  Asıl onun, Allah'ın emir ve yasaklarını nasıl koruduğuna dikkat edin'' buyurduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Kendi kendisine keramet izafe etmekle veli olunmaz, kendi kendisini övmekle, kendisini uçurmakla ermiş olunmaz. Kendi nefsini bilmeden kişi alim olmaz. İşte görüyorsunuz en yakın arkadaşının bu Pensilvanya'daki zat hakkında söylediklerini dinlediniz değil mi? 'Yanına gittiğimizde bizimle ilgili şeyler konuşuyordu. Çok enteresan, bunu keramet zannediyorduk. Meğer telefonlarımızı dinliyormuş.' İnsanların özel hayatlarını dinleyenlerden alim olur mu, arif olur mu? İnsanların mahrem görüşmelerini dinleyenden alim olmaz. İnsanların yatak odalarına kadar girenden, oraları izleyenden, kaydedenden alim olmaz.''

Bir başbakanın,  bir cumhurbaşkanının, genelkurmay başkanının, bakanların mahkeme kararı dahi olsa dinlenemeyeceğini, bunun yasak olduğunu vurgulayan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

''Bu adamlar Cumhurbaşkanı'nı dinliyor. Şuanda Cumhurbaşkanı ile ilgili açıklama yapmıyorlar. Niye, 'şimdi zaten Başbakan ile uğraşıyoruz, bir de onunla niye uğraşalım' diye düşünüyorlar. Ama şu anda verileri depolamışlar. Vakti, saati gelirse onu da açıklayacaklar. Başbakan ile ilgili de şuanda açıklayabildikleri kadar açıklıyorlar. Ama benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun. Bunlar montajcı, bunlar dublajcı, bunlar sahtekar, bunlar haşhaşi, çete çete, örgüt. Bunların terör ögütünden hiçbir farkı yok.

Bunların aslında CHP'lilerin de mahremlerini izledi, kaydettiler, yayınladılar. Ne yaptı? Hiç. Baykal'ı öyle devirdiler. Ardından MHP'lilerin de mahremlerini izledi. Kaydettiler, yayınladılar. Daha sonra milletvekili aday olamadılar. O CHP, o MHP şimdi çıkmışlar bu Pensilvanya'nın dizinin dibinde, kuyruğunda siyaset yapıyorlar.''

-''O da dut yemiş bülbüle döndü''

CHP'nin on yıllardır Pensilvanya'daki zatı eleştirdiğini, çok ağır hakaretler yaptığını belirten Erdoğan, ''CHP milletvekilleri bu Pensilvanya için çok ağır hakaretler ettiler. Ama şimdi kol kola ittifak halindeler. Ben aslında CHP içindeki bu milletvekillerini merak ediyorum. Hiç sesleri çıkmıyor, hiç konuşmuyorlar. MHP, okyanus ötesine verip veriştiriyordu.  O da dut yemiş bülbüle döndü.'' diye konuştu.

MHP ve CHP'ye gönül verenleri bu oyunu birlikte bozmaya çağıran Erdoğan, ''Onlar birbirlerine yol arkadaşı olsunlar, onlar birlikte yürüsünler. Biz sizinle beraber yürüyelim. Biz bu yola milletle çıktık, milletle yürüdük. Bundan sonra da milletle, sadece sizle yürümeye devam edeceğiz'' dedi.

Erdoğan, ''Hatay, 30 Mart'ta bu kirli oyunu bozacak mısın Hatay? 30 Mart'ta bu Pensilvanya partilerine gereken cevabı verecek misin Hatay? 30 Mart'ta demokrasiye, sandığa, milli iradeye, kardeşliğe sahip çıkacak mısın Hatay? Maşallah, barekallah. Kardeşlerim unutmayın, CHP demek, baskı demektir, zulüm demektir. CHP demek, başörtüsünü yasaklamak, imam hatipleri, meslek liselerinin orta kısımlarını kapatmak, Kuran-ı Kerim'in öğretilmesine, öğrenilmesine engel çıkarmak demektir, CHP demek, darbelere destek vermek demektir. CHP demek, katil Esed'in yanında Mısır'daki darbeci Sisi'nin yanında durmak demektir. CHP demek, çöp demektir, çamur demektir, hava kirliliği demektir, din istismarı demektir, karmaşa ve kaos demektir.''

-''Sen neyin belediye başkanısın?''

Kılıçdaroğlu'nun Tunceli'ye gidip solcu olduğunu, Hakkari'ye gidip bayrağından utandığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

''Bir tane Türk bayrağı koyamıyor. Elazığ Kovancılar ilçesine gidiyor, önceki seçimlerde aday dahi çıkartamadığı bu ilçede başörtülü aday gösteriyor. Çorum'a gidiyor sağcıdan, Ankara'ya gidiyor ülkücüden aday yapıyor. İşte Hatay'da da geldiler, bizim aday yapmadığımız bir zatı aday yaptılar. Hatay'da teşkilatları yok mu, bunların Hatay'da gösterebilecekleri bir tane aday yok mu? Hatay'dan aday yapacak bir tane adam bulamadılar. Bizim aday yapmadığımızı bunlar aday yapıyor, demek ki bir sebebi, bir gerekçesi var, demek ki biz memnun kalmadık aday yapmadık. İlçeyi yönetemeyen büyükşehiri yönetebilir mi? Bakınız, Hatay'da düzenlenen yasa dışı eylemlerde polis araçlarına itfaiyeden su vermiyor. Sen kimsin ya, sen neyin belediye başkanısın? Sen nasıl olur da polis araçlarına su vermezsin? Polis araçları suyu nereden aldı? Narlıca'dan, Altınözü'nden alıyor. Şuna bak, bunlar ihanet içinde ihanet.''

Devletin kurumları arasında dayanışma olduğuna dikkat çeken Erdoğan, ''Sen CHP'nin belediye başkan adayı olabilirsin. Ama şu anda bu devletin bir belediyesinin belediye başkan adayısın. Gereken neyse onu yapmak durumundasın. Hatay'da bu kirli oyunu, bu kirli ittifakı benim Hataylı kardeşlerim bozacak'' dedi.

-''AK Parti'den yüz bulamayana oy vermeyeceğinizi  biliyorum''

İstanbul'u CHP belediyesinden aldığını, kendisinden önce 1994'te CHP'nin yolsuzlukların belediyesi olduğunu dile getiren Erdoğan, İSKİ yolsuzluğunun tescilli olduğunu söyledi ve göreve geldiğinde İstanbul'da susuzluk, hava kirliliği ve çöp dağlarının bulunduğunu anımsattı.

Görevi devraldıktan sonra 2 yılda İstanbul'u çöp dağlarından temizlediklerini, hava kirliliğini giderdiklerini belirten Erdoğan, ''İstanbul halkı artık su istasyonları kurulmuştu, oradan gidip su alıyordu. Evlerdeki küvetler onlarla dolduruluyordu. Banyo yapmak artık zor hale gelmişti. Biz 180 kilometreden, dağları deldik ve İstanbul'a su getirdik'' dedi.

Erdoğan, ''Hatay'da kendisi aday çıkaramayan CHP'ye de, AK Parti'den yüz bulamayan adaya da ben oy vermeyeceğinizi  biliyorum. Hatay inşallah belediyeciliği çok iyi bilen, 30 Mart'ta hizmete yani Sadullah Ergin kardeşime oyunu verecektir. Hatay lafa değil, icraata bakacak'' diye konuştu.

Havalimanını, yolları, alt geçitleri kendilerinin yaptıklarını anlatan Erdoğan, ''Bu büyük düşünenlerin işidir. Büyük düşünemeyenler bu hizmetleri yapamaz. Biz Hatay'ı, bu serhat şehrimizi çok daha farklı bir yere taşımak istiyoruz. Onun için 30 Mart'ta Hatay gür bir sesle, 'Millet eğilmez, Türkiye yenilmez' diyecektir'' dedi.

Partisinin bayrak reklamını hatırlatan Erdoğan, Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirinden bir bölüm okudu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com