AK Parti'nin Hatay mitingi

AK Partinin Hatay mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan:(3)

HATAY (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlar, paralarımızı aldılar, bizi böyle söğüşlediler. 'Himmet, zekat, sadaka' dediler, koyunlarımızı, kurbanlarımızı aldılar. Bunlara bundan sonra 'artık yeter' deyin. Bundan sonra bizden bunlara su yok" dedi.

Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitingte, IMF'ye borcu sıfırladıklarını, şimdi IMF'nin kendilerinden borç istediğini,  5 milyar dolar borç vereceklerini söyledi.

Veren elin, alan elden üstün olduğunu ifade eden Erdoğan, "Verelim. Türkiye'nin gücü bu, görünsün. Hani milliyetçiyim diyorlar ya bunlar, ne milliyetçisi be. Bunlar kafatası milliyetçisi" dedi.

Erdoğan, milli banka Merkez Bankası'nın göreve geldiklerindeki döviz rezervinin 27,5 milyar dolarken, şimdi 128 milyar dolar olduğuna işaret etti. Erdoğan, "Yolsuzluğun olduğu bir iktidar bunları yapabilir mi? Bu kadar güçlü bir kasaya sahip olabilir mi?" diye sordu.

Ziraat ve Halk bankalarının batırıldığını ifade eden Erdoğan, "Biz geldik, Ziraat Bankası, Halk Bankası'nı Avrupa'nın sayılı bankası yaptık, ona bile iftira attılar. Vakıfbank'ı sayılı banka haline getirdik, ona da iftira attılar. Şu anda bu banklar güçlü olarak sadece Türkiye'de değil, Balkanlar'da, Avrupa'da, dünyada şubeleriyle temayüz ediyorlar. Bütün bu adımlarla Hatay, bir büyük şehir olarak en ücra köşedeki köyüne, artık mahalle oluyor, buradan kendi su ve kanalizasyon idaresiyle hizmet götürecek" diye konuştu.

 

-"Anamız ağladı"

 

Belediyecilikten geldiğini dile getiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun  SKK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde hastanelerde çile çekildiğini söyledi. Erdoğan, sözlerini, "İlacımızı alamıyorduk. Şimdi istediğin hastaneye gidiyor musun, istediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Bu CHP'ye gönül verenler kardeşlerime söyleyin, biz sizin Genel Başkanı'nız zamanında bizim anamız ağladı. Ben prim ödüyorum ilacımı vermiyorsun, 'paranla git al' diyorsun. Bu para ve primi boşuna mı ödedik? İşte bunu biz bunu kaldırdık, önünü açtık, bu hale getirdik. Onun için Reyhanlı unutulmamalı, buradaki atılan bazı yanlış adımlara biz 30 Mart'ta dur demeliyiz" diye sürdürdü. 

Erdoğan, Pensilvanya'ya 30 Mart'ta farklı cevap vermeleri gerektiğini belirterek, "Bunların dershanelerinde yavrularınız varsa alın. Cumartesi ve pazar, milli eğitim olakak, ücretsiz takviye derslerini vereceğiz. Okullarında okuyanlar varsa alın, devletin okulları bize yeter" diye seslendi.

 

-"Paramızı aldılar, bizi böyle söğüşlediler"

 

Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunlar, hem paralarımızı aldılar, bizi böyle söğüşlediler. 'Himmet, zekat, sadaka' dediler, koyunlarımızı, kurbanlarımızı aldılar. Bunlara bundan sonra 'artık yeter' deyin. Artık olimpiyat molimpiyat hak getire. Bundan sonra bizden bunlara su yok. Bunların yayın organlarını sakın ha satın almayın, yandaşlarının, yandaş medyalarının yayın organlarını asla satın almayın. Bunlara dersi böyle vermek lazım. Nasıl olsa bunlar ananasçı. Ananaslar bunlara bir yerden geliyor. Rafineri bunlarda geliyor. Nasıl hoca efendiyse, bir ceketi varmış. Ceketin cebine CHP de  MHP de, şirketler, rafineriler, milyarca dolar sığıyor. Bu nasıl ceket? Bu nasıl bir hoca efendilik. Sen hocalığını yap, bırak da tüccarlığı başkaları yapsın. Ondan sonra dürüst, samimi ol. Yavrularımızı alıp, evlerde beddua seanslarıyla Başbakan'a beddua...  İşte geçenlerde yine çıktı, gerçek yüzleri çıkıyor ortaya. 'O uzun, çok hainlik yaptı' diyor. Ben bu milletime ihanet içinde olmadım, hamdolsun, sadece hizmetinde bulundum. Ama sen dürüstsen, eğer samimiysen niçin bu ülkeden 99'da madem herhangi suçun yoktu, buradan kaçıp Pensilvanya'ya gittin, niye kaçtın, neden? Demek ki su kaçağı var. Emekli diye yutturdular, emekli filan değil, istifayla ayrıldı ve paralel yapı, ona da yeşil pasaport uydurdu, çünkü ilkokul mezunu, pasaport alamaz. O pasaportla kaçıp gitti. Sordular, verilen cevap, inzivaya çekilmiş. İnzivaya çekilecek bizim yerlerimiz yok mu? Hatay, Konya, Erzurum, İstanbul'da inzivaya çekilseydin, Ankara'da Hacıbayram-ı Veli gibi orada inzivaya çekilseydin. Bunlar da yetmiyorsa Mekke, Medine'de çekilseydin.

Ah kardeşlerim ah. Hep böyle aldattılar, genç nesillerimizi aldattılar, yavrularımızın beynini yıkattılar. Adeta kendilerini öyle bir noktaya taşıdılar ki 'O söylediyse onda bir hikmet, keramet vardır'. Hayır, böyle birşey yok. Bu oyunu inşallah bozuyoruz."

 

-"Sandıklara sahip çıkacağız, kuş uçurtmayacağız"

 

Erdoğan, Hatay'da, devleti iyi tanıyan, Hatay'ın gerçek bir evladıyla  hizmetleri devlet, yerelle bütünleşerek yürütmek istediklerini dile getirdi.

Hatay'ın, Türkiye ve kendileri için önemine işaret eden Erdoğan, kentin medeniyet ışığı olduğunu söyledi.

Erdoğan, Hatay Belediye Başkan adayları Sadullah Ergin'i yanına alarak, Ergin ile büyükşehirde yeni bir anlayışa egemen kılıp, belediyelere, ak belediyeciliği getirmek istediklerini anlattı. Erdoğan, önemli projeleri olan Ergin'in, turizm potansiyelini daha da iyi değerlendirmek için şehire, kruveziyer ve yat limanı kazandırmayı hedeflediğini anlattı.

Erdoğan, "Onların ablaları varmış, sizin kapınıza da geldiler mi? Ama Hatay'da bir teyze bunlara çok güzel ders verdi, bu teyzelerin sayısı artsın. Bunlara dersi orada vereceksiniz, 'partinizi kurun gelin' deyin. İnşallah 30 Mart bunlara ders verme günü, Hatayımız için bir milat olacak.  Bizim ablalarımız ve abilerimiz burada. Sandık müşahidi olmak için ilçe belediyelerine, il teşkilatımıza başvurun. Sandıklara sahip çıkacağız, kuş uçurtmayacağız" diye konuştu.

 

-"Esma kızımızın ruhunun şad olacağı gün"

 

Rabia işareti yapan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yola çıkarken birşey söyledim; tek millet. Bu Rabia çok önemli. Tek millet. Ben Türk'ü Türk; Arap'ı Arap; Kürt'ü Kürt; Roman'ı Roman olduğu için sevmiyorum, Boşnak'ı, Arnavut'u ırkından dolayı sevmiyorum. Beni yaratan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Bizim ilkemiz bu. BDP siyasi Kürtçülük, MHP siyasi Türkçülük yapıyor. CHP, 'Ben kumsalların partisiyim' diyor.  Biz 77 milyonun partisiyiz. Tek millet. Biz 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Batıda ne varsa, doğuda o olacak, kuzeyde ne varsa güneyde de o olacak. Onun için tek millet. İki: Tek bayrak. Bayrağımızın rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin simgesi. Üç: Tek vatan. 780 bin kilometrekareyle vatanımız üzerinde operasyon yaptırmayız. Bu vatan, bu milletin 77 milyonuyla. Dört: Tek devlet. Devlet içinde devlet asla, devlet içinde paralel yapı asla. Türkiye Cumhuriyeti'nden başka bir yapı tanımıyoruz. Bedelini ağır öderler.

30 Mart, Kahire'de şehit olan Esma kızımızın da ruhunun şad olacağı gündür. Ülkemizdeki şehitlerimizin ruhlarının da şad olacağı gündür. Onun için 'kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda. Şüheda fışkıracak toprağı sıksan,  şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda. Mesele bu."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com