AK Parti'nin Hatay mitingi

AK Partinin Hatay mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4)

HATAY (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin milli geliri 230 milyar dolardan, 820 milyar dolara çıkardığını, 79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmasına karşın partilerinin 12 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptığını belirterek, "Farkımız bu. Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli durmadan 'yolsuzluk, molsuzluk' diye iftira attığın bu iktidar bunları yaptı" dedi. 

Erdoğan, partisince düzenlenen mitingte, hükümetleri dönemlerinde Hatay'da yaptıkları yatırımları anlattı. Hatay'ın çılgın projesinin Amanos Tüneli olacağını ifade eden Erdoğan, Hatay'ı ikiye bölen Amanos Dağları'na açılacak tünelle şehrin iki yakası arasında hızlı ve güvenli bir yol oluşturacaklarını söyledi.

Bunun için 14 bin 680 metre uzunluğunda 4 tünel, 910 metre uzunluğunda 5 viyadük ve 6 köprü yapacaklarını belirten Erdoğan, projeyle Gaziantep-İskenderun arasının 221 kilometreden 136 kilometreye, Kahramanmaraş-İskenderun arasının 186 kilometreden 151 kilometreye, Kilis-İskenderun arasının 153 kilometreden 113 kilometreye ineceğini bildirdi.

Böylece hem Hatay'ın doğusunun yatırıma açılacağını hem de komşu illerden gelen ihraç mallarının çok kolay şekilde limana ulaşacağını vurgulayan Erdoğan, Amanos Tüneli'nin şu anda proje çalışmalarının devam ettiğini, yakında temelini atarak inşaatına başlayacaklarını bildirdi.

Hatay'a dört dörtlük 4 baraj kazandıracaklarını belirten Erdoğan, "Kardeşlerim ben size hizmet anlatıyorum. Buraya Bahçeli, Kılıçdardoğlu gelecek anlatacakları böyle bir şey var mı? Onlar sadece Başbakan'a hakaret etsinler. Başka dertleri yok. Ya bir de proje anlatın, bir planınız olsun, bir hizmetiniz  olsun. Yok bunlarda böyle bir şey" diye konuştu.

Erdoğan, Reyhanlı Barajı'nı 15 Mayıs 2015'te açacaklarını, Büyük Karaçay Barajı'nı da bu yıl tamamlayacaklarını Arsuz Gönençay Barajı'nın bu yıl ihalesini yapacaklarını, Tahtaköprü Barajı'nı da büyüteceklerini söyledi. Erdoğan, "Bakın ben proje anlatıyorum laf değil, icraat icraat" dedi.

-"Lafla peynir gemisi yürümez"

Sağlık ve eğitim alanında yapacakları diğer yatırımlara da değinen Başbakan Erdoğan, Hatay'ın bir kültür, kardeşlik şehri olduğu kadar sanayi potansiyeli yüksek bir kent olduğuna işaret etti. Bu potansiyeli daha iyi değerlendirebilmesine yardımcı olabilmek için Antakya Organize Sanayi Bölgesi'ni kurduklarını, Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluşuyla ilgili çalışmaları tamamladıklarını, Hatay Altınözü'ne zeytincilik organize sanayi bölgesi kuracaklarını ifade etti.

"Hatay'daki zeytin üreticilerine mazot, gübre, toprak analizi, sertifikalı fidan ve zeytinyağı priminden oluşan yaptığımız yardım ne biliyor musunuz" diye soran Erdoğan, 126 milyon destek sağladıklarına dikkati çekti.

Altınözü'ne 30 milyon lira maliyetle süt sığırcılığı organize sanayi bölgesini kuracaklarını ve yapımına bu yıl başlanacağını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ey Kılıçdaroğlu, bu iş lafla olmaz, lafla peynir gemisi yürümez. İcraat, icraat. Nerede bir dikili ağacınız var? Gösterin bakalım ya. Doğalgaz yeni mi icat oldu? Ey CHP  sizin iktidarlarınız döneminde gelmedi. Ey MHP senin döneminde niye gelmedi ? Zaten 3.5 sene iktidarda durdu kaçıp gitti. Halbuki 5 seneliğine millet yetki vermişti.  Niye 5 sene idare edemedin? CHP'nin yavrusu DSP ile beraber iktidar oldular güya bırakıp gitti. Onun için diyorum ey MHP'ye gönül veren kardeşim gel bu oyunu beraber bozalım, CHP'ye gönül veren kardeşim bak size bu hizmeti getiren AK Parti'ye güç verin. "

Hatay'a 12 senede 9,5 milyar liralık yatırım yaptıklarına işaret eden Erdoğan, Hatay'ın Adana ve Osmaniye'ye olan karayolu bağlantılarını bölünmüş yollarla sağladıklarını anımsattı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu CHP'ye sorun, bu MHP'ye sorun 79 senede, AK Parti gelene kadar bu ülkenin milli geliri 230 milyar dolardı. Biz 12 senede bunun üzerine 590 milyar dolar ilave ettik. Şimdi hamdolsun 820 milyar dolar milli gelirimiz var. 79 senede ne kadar bölünmüş yol yapıldı? 6 bin 100 kilometre. Biz 12 senede 17 bin kilometre yaptık. Farkımız bu. Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli durmadan 'yolsuzluk, molsuzluk' diye iftira attığın bu iktidar bunları yaptı. Bitmedi işçinin, memurun maaşından kestiniz ve devleti işçisine memuruna borçlu hale getirdiniz. Adı zorunlu tasarruf. Ne kadardı biliyor musunuz? 13.5 katrilyon. Kim ödedi bunu. Biz ödedik. 'Konut Edindirme Yardımı' dediler işçiden, memurdan kestiler. CHP'si, MHP'si, Doğru Yol'u hepsi. 3,5 katrilyon. Ya devlet işçisine, memuruna borçlu olur mu? Onu da biz ödedik."

-"Milli irade hırsızlarına prim vermeyeceğiz"

Konuşmasının son bölümünde Hatay büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarını yanına alan Erdoğan, "Şimdi akitleşiyoruz. Tüm belediye başkanlarımız burada, 15 ilçe, bir de büyükşehir, 16'da 16 yapmaya var mıyız" diye sordu. Erdoğan, başkan adaylarına da aynı soruyu yöneltti ve vatandaşlara dönerek, "Şahit olun" diye seslendi. 

Hatay'dan Ankara mitingine katılmak üzere hareket edeceklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, "Bugün milli irade orada da olacak. Milli irade hırsızlarına prim vermeyeceğiz, onlara fırsat vermeyeceğiz. Bu hafta çok çalışacağız, gece gündüz, gece gündüz. İnşallah 30 Mart bir demokrasi zaferi olsun" dedi. 

-Mitingden notlar

Mitingin düzenleneceği meydana otobüsle gelen Başbakan Erdoğan, konuşmayı gerçekleştireceği platforma eşi Emine Erdoğan ile çıkarak vatandaşları selamladı.

Miting alanında kurulan dev ekranlarda Erdoğan’ın konuşması öncesinde AK Parti hükümetleri döneminde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verilirken, Hatay Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları tek tek vatandaşlara tanıtıldı.

Vatandaşların sıcak havaya rağmen yoğun ilgi gösterdiği mitingde bazı vatandaşların çevre binaların balkonlarından mitingi takip ettikleri görüldü. Miting alanı çevresindeki binalara bağlanan parti bayraklarının bir kısmı gerilerde bulunan vatandaşların konuşma yapılacak platformu görebilmeleri için indirildi.

Başbakan Erdoğan,  konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ile vatandaşları selamlayarak karanfil ve atkı dağıttı. 

Miting alanında, "Milli İradeye Saldıranların Farkındayız, Milletin Hür İradesini İpotek Altına Almak İsteyenler, 'Zulüm 1453'te Başladı' diye Ecdadımıza Saldıranlar, Türkçe Ezan ve yasaklı Kur’an-ı Kerim Devrini Özleyenler, Darağacında Yeni Bir Başbakan Daha Görmek İsteyenler, Pijamayla Başbakan Karşılama Hevesinde Olanlar, Başörtülülere 'Bu Kadına Haddini Bildiri'’ tamtamını Özleyenler, One Minute ve Mavi Marmara’nın Rövanşını Gezide Almak İsteyenler, Hepinizin Farkındayız", "Rabbimiz, Dinimiz, Kıblemiz, Peygamberimiz, Kitabımız Bir, Neden Ayrı Düşelim", "Bu Yolda Yalnız Değilsin Yalnız Kalmayacaksın Büyük Usta", "Dik Dur Eğilme Dualarımız Seninle, Hatay Lafa Değil İcraatlara Bakıyor Yakmadık Yıkmadık Millete Hizmet Ettik", "Bizdeki Recep Tayyip Erdoğan Sevgisi Anayasanın İlk Üç Maddesi Gibidir, 1. Değişmez 2. Değiştirilemez 3. Değiştirilmesi Teklif Dahi Edilemez" şeklinde pankartlar dikkati çekti.

Mitinge, bölge milletvekilleri de katıldı.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com