AK Parti'nin İstanbul mitingi

AK Partinin İstanbul mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (6)

İSTANBUL (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün de AK Parti'yi sandıkta alt edemeyeceklerini anlayanlar, yine sandığı küçümsemeye, sandığı değersiz kılmaya, ellerinden gelse sandığı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bölücü terör örgütünün yaptığı gibi... Sandığı küçümsemek demokratik bir muhalefet tarzı değildir. Sandığı küçümsemek, üstü örtülü bir darbeciliktir" dedi. 

Erdoğan, partisince Yenikapı Meydanı'nda düzenlenen İstanbul mitingindeki konuşmasında, alanı dolduran vatandaşlara hitap etti.

"Bugün de AK Parti'yi sandıkta alt edemeyeceklerini anlayanlar, yine sandığı küçümsemeye, sandığı değersiz kılmaya, ellerinden gelse sandığı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bölücü terör örgütünün yaptığı gibi... Sandığı küçümsemek demokratik bir muhalefet tarzı değildir. Sandığı küçümsemek, üstü örtülü bir darbeciliktir" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunların milletle sorunu var. Milletin iradesiyle, milletin hayalleriyle, milletin kutsal değerleriyle, manevi değerleriyle sorunları var. Sandığa saldırmaları, sandığı değersizleştirmeye çalışmaları işte bu yüzden. Türkiye normalleştikçe, vesayetin gölgesi siyasetin üzerinden kalktıkça, millet siyasetin yegane sahibi oldukça bunların sandığa karşı alerjileri giderek arttı. Sandıktan ümitlerini kestikçe şirretleşiyorlar. Kalplerinde, zihinlerinde 27 Mayıs özlemiyle yaşıyorlar. Sandığı devirerek, elde etmek istedikleri iktidarın hayaliyle yaşıyorlar. Her on yılda bir yapmaya alıştıkları gibi, yine milletin önünü kesmeye çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar. Kesinlikle başaramayacaklar. Meşru iktidarı sokakta devirmenin hesaplarını yapıyorlar. Sokak şiddetini, 'demokratik protesto hakkı' diye yutturmaya çalışıyorlar. Buradan milletime bir kez daha sesleniyorum; sizin hakkınızı, hukukunuzu korumakta en ufak bir tereddüt göstermedim, göstermeyeceğiz. Bu demokrasi düşmanlığına, millet düşmanlığına, seçkinlik duygusundan ötürü bu kibre geçit vermeyeceğiz. Ne diyor CHP, 'Eski Türkiye'yi getireceğiz, eski İstanbul'u getireceğiz'. Şu kafaya bak ya... Şu mantığa bak... Eski İstanbul'da ne vardı? Çöp vardı. Ne vardı? Hava kirliliği vardı. Ne vardı? Afedersiniz, kanalizasyonlar sokakta akıyordu. Modern bir İstanbul'a bunlar yakışıyor mu? Ama artık yeni İstanbul var, artık yeni bir Türkiye var."

 

- "Kağıthane'ye, 'Kağıttepe' diyenden bir şey olabilir mi?"

 

Erdoğan, "Bizim gücümüz, sizin gücünüzdür. Bunu böyle bilin. Siz istemedikçe, içteki ve dıştaki hiçbir güç odağının 'git' demesiyle gitmeyeceğiz. Size karşı boynumuz kıldan incedir. Ama milletin dışında, sizin dışınızda bir gücün esiri olmadık, olmayacağız" diye konuştu. 

Yoksulların, mazlumların, mağdurların umudu olarak 1994'te iş başına geldiklerini anlatan Erdoğan, "Ve emaneti hakkıyla taşıdık. 3 Kasım 2002'de aynı şekilde yoksulların, mazlumların, gariplerin, öksüzlerin umudu olarak iş başına geldik. 12 yıllık süreç içerisinde sadece 81 vilayeti değil, dünyadaki bütün mazlumların, yetim ve öksüzlerin, yolda kalmışların, garip ve gurebanın umudu konumuna yükseldik. Şimdi bir belediye seçimi yapıyoruz. Allah aşkına bu CHP'nin Genel Başkanı burada bir plan, bir proje sundu mu? Sunabilir mi? Ne olacak ya... Kağıthane'ye, 'Kağıttepe' diyenden bir şey olabilir mi? Adayları... Ya sorun 'Sen Şişli'de ne yaptın?' Şişli'de ne yaptın ki, İstanbul'da ne yapacaksın? Yapamaz. Bunların böyle bir imkanı, böyle bir gücü yok" diye konuştu.

 

- "Bu CHP yıkmakla mükellef, yapmakla değil" 

 

Erdoğan, CHP'ye eleştirilerini sürdürerek, şunları kaydetti:

"Geçenlerde, bizim Taksim-Yenikapı hattındaki, biliyorsunuz o yeni yapılan köprü var ya, o köprüyü yıkacakmış. Ya bu CHP yıkmakla mükellef, yapmakla değil. Ondan sonra da geliyor, Galata Köprüsü'nün üzerinde balık tutuyor. Ya dua et, AK Parti'nin belediyeciliği geldi de orada balık var. Yoksa sen o balığı da tutamazdın. Çünkü o Haliç, artık balığa yasaktı. Çünkü artık tamamıyla zehir saçıyordu. Fakat biz geldik Haliç'i temizledik. Sağolsun Kadir Bey, şu anda Boğaz'ın sularını, tünelden Kağıthane'ye bağladı. Böylece sirkülasyon başladı. Bu sirkülasyonla şu anda Haliç'in suyu daha temiz hale geldi. Ya biz 'temizlik imandandır' anlayışıyla yürüyoruz. Şu anda tertemiz bir Haliç var. Onlarca, yüzün üzerinde balık şu anda Haliç'e girebiliyor. Unkapanı Köprüsü'nün üzerinde de Galata Köprüsü'nün üzerinde de artık balık tutanların sayısı belirsiz. İşte bunlardan bir tanesi de CHP'nin belediye başkan adayı. Sayemizde balık tutuyorsun. Hadi hayırlı olsun. Sen balık tutmaya devam et."

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, 12 yıl boyunca bu davaya leke sürülmesine izin vermediklerini ifade etti.

İstanbul'da ulaşım sıkıntısı olduğunu dile getiren Erdoğan, "Boğaz'ın üzerinde üç köprü var mı? İki tanesi biten, üçüncüsü de yapılıyor. Birinci köprüye 'hayır' dediler. CHP... İkinci köprü yapıldı, yine 'hayır' dediler. CHP... Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz, şimdi ona da 'hayır' diyorlar. Ya kardeşlerim, inanın bunlar hiçbir hayırlı işe bugüne kadar 'evet' demediler. Bunlar yıkmayla mükellef. Marmaray'ı yaptık, Allah'tan ki görmediler. Denizin altından gittiği için, 62 metre derinlikten gittiği için görmediler. Görseydiler, ona da itiraz ederlerdi. Şimdi Marmaray çalışıyor. Nasıl memnun musunuz? İstanbul'da iki gün sis oldu, her gün 300 bin kişi. Değil mi? Şimdi biz onun güneyinde bir tane daha yapıyoruz. İki katlı tüp geçit. Yine denizin altında. Önümüzdeki yıl onu da açacağız. Kılıçdaroğlu, onu da yıkarsınız olur mu? Ama iktidara gelemeyeceğine göre, sen de artık aracınla oradan geçersin."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com