AK Parti'nin Karabük mitingi (2)

AK Partinin Karabük mitingi (2)
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan:

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  MHP'nin,  "okyanus ötesinin dizinin dibine oturduğunu, onun müridi olduğunu" ifade ederek, "Okyanus ötesi kaset üretiyor, Bahçeli pazarlıyor. Okyanus ötesi montaj yapıyor, Bahçeli tezgahında onu satıyor. Kılıçdaroğlu da aynısını yapıyor" dedi. 

Erdoğan, partisinin Karabük mitinginde yaptığı konuşmada, Pensilvanya'da bir zatın türediğini, 1999'da Türkiye'den kaçtığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Hani sen bu vatanı, bu milleti seviyordun? Sorulduğu zaman verilen cevap şu: Pensilvanya'da inzivaya çekilmiş. İnziva için İstanbul, Konya, memleketin Erzurum, Kabe, Medine olmaz mı? Ama dert başka. Şimdi uluslararası istihbarat örgütleriyle konuşmalar, görüşmeler, onlar da şimdi düşmeye başladı. Bu hoca mı ishitbarat şefi mi?" diye sordu.

 Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanları dinlemenin suç olduğuna işaret eden Erdoğan, "Ama bunlar, ajanları eliyle maalesef Cumhurbaşkanı'nı da dinliyorlar, Başbakan'ı, Genelkurmay Başkanı'nı, bakanları da dinlediler. Bunlar CHP, MHP, BDP ile beraber çalışıyor. Ölçü ne biliyor musunuz, AK Parti karşısında en güçlü kimse oyu gidin ona verin" şeklinde konuştu.

 

-"Bütün işleri bitti şimdi parti mi kuracak"

 

MHP'lilerin, yalan yanlış şekilde, kadın doğum hastanesinin yıkılacağını söylediğini ifade eden Erdoğan, dürüst olunması gerektiğini belirtti. 

Göreve geldiğinde Kardemir'in bittiğini, çalışmadığını dile getiren Erdoğan,  Kardemir'in 10 metre uzunluğunda ray imal ederken şimdi bunun 70 metreye çıktığını anlattı. Erdoğan, modern Türkiye'nin bu olduğunu vurgulayarak, Kardemir'in şu anda güçlenerek devam ettiğini kaydetti.

Erdoğan, Pensilvanya'nın işi, derdinin bu olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim derdimiz bu. Adam çıkmış şunu söylüyor, hale bak. Bir söyleşisinde Savaş Ay, 'Hiç oy kullandınız mı?' diye soruyor. 'Bir kere kullandım. Hazreti Cebrail'i çok severim, gökten inse, parti kursa ona bile oy vermem' diyor. Sen ne biçim hocasın, sen nasıl hocasın? Hazreti Cebrail'in bütün işleri bitti de şimdi parti mi kuracak? Şu hale bak. Bizim dinimizde meleklere iman var, sen nasıl hocasın? Teşbih hata kabul etmez, bu nasıl benzetme, böyle saçmalık olur mu? Bu Pensilvanya'daki zat aynı zamanda senaristtir. Bütün senaryolar ona gider, onun onayını alır, sonra yayınlanır. Peygamber efendimizi miraçtan indirdiler, kamyonete bindirdiler, sonra da                salat-u selamla yolcu ediyorlar. Böyle saçmalık olur mu? Boşuna bunlar haşhaşidir demiyorum, bunlar böyle."

 

-"Haddini bilmezlere boyun eğmeyecek"

 

Başbakan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin, bu haddini bilmezlere boyun eğmeyeceğini bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, kasetlerle, montajlarla, şantajlarla esir alınamayacağını kaydeden Erdoğan, milletin eğilmeyeceğini, Türkiye'nin yenilmeyeceğini söyledi.

Erdoğan, 30 Mart'tan itibaren bunlara, bunların efendilerine çok net cevap vereceklerini vurguladı.

 

-"CHP genel müdürünün avukatlığını yapıyor"

 

"MHP, 2011 seçimlerinde bunlar tarafından ahlaksız bir saldırıya uğradı, Pensilvanya" diyen Erdoğan, aday ve milletvekillerinin gizlice kaydedilen görüntülerinin yayınlandığını, bazı adayların çekildiğini, birinin MHP'den ihraç edildiğini ancak seçilerek Meclis'e geldiğini anımsattı.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"O dönem MHP Genel Başkanı Bahçeli, bu okyanus ötesine verdi veriştirdi, çok ağır ifadeler kullandı. Bugün bakıyorsunuz MHP, şu anda okyanus ötesinin dizinin dibine oturdu, onun müridi oldu. Okyanus ötesi kaset üretiyor, Bahçeli pazarlıyor. Okyanus ötesi montaj yapıyor, Bahçeli tezgahında onu satıyor. Kılıçdaroğlu da aynısını yapıyor. Kendisine adres verdim, İstanbul Tahtakale veya Unkapanı'nda yaparsın, sana bu yakışır. 

MHP Genel Başkanı çıkıp, CHP genel müdürünün avukatlığını yapıyor. CHP genel müdürü çıkıyor, bozkurt işareti yapıyor. MHP Genel Başkanı çıkıyor, Ankara'da bayrak yapan, İstanbul'da başörtülüye saldıran, camiye hakaret eden Gezicilere, marjinal sol örgütlere sahip çıkıyor. Bakıyorsunuz CHP'nin Genel Başkanı, teşkilatında hiç adam kalmamış, eski MHP'lileri aday yapıyor. Bunlar doğu, güneydoğuda da BDP'yi destekliyorlar. Bir CHP milletvekili açıkladı, Ağrı'da HDP'yi destekliyoruz. Oyun çok büyük, bunların kimlerle birlikte hareket ettiğine çok dikkat edelim. Bu CHP, MHP, Pensilvanya Suriye'de zalim Esed'in avukatı. Mısır'da Sisi'nin avukatı. 28 Şubatçıların avukatı. DHKP-C gibi eli kanlı terör örgütlerinin avukatı. Twitter gibi, Türkiye'nin kanunlarını tanımayan, Türkiye'ye üçüncü dünya ülkesi muamelesi yapan şirketlerin avukatı. Ama bir tek Türkiye'nin avukatı değiller."

 

-"Hangi ülkenin muhalefet partisisin?"

 

Erdoğan, Suriye MIG-23 uçaklarının, Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiğini anımsattı. Bunun üzerine Türkiye'nin bunlardan birini vurduğuna işaret eden Erdoğan, Suriye tarafı açıklama yapmadan, CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın Suriye lehine açıklama yaptığını söyledi.

CHP genel müdürünün ise Genelkurmay Başkanı'na "Ucuz işlere girmesin" dediğini belirten Erdoğan, "Şehitler diyarı Karabük'ten CHP genel müdürüne soruyorum, Ey Kılıçdaroğlu sen hangi ülkenin muhalefet partisisin? Sen CHP'nin mi BAAS partisinin mi genel müdürüsün? Türkiye'nin mi Suriye'nin mi yanındasın? Sen benim Genelkurmay Başkanı'ma bu şekilde yakıştırma yapamazsın. Önce haddini bileceksin. Haddini bilmeyene pazar günü bu millet haddini bildirir" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com