AK Parti'nin Karabük mitingi

AK Partinin Karabük mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Refahı, huzuru artan, kardeşliği daha da güçlenen, çözüm süreciyle kanın, gözyaşının durduğu Türkiye, bunları rahatsız etti" dedi.

Erdoğan, partisinin Karabük'te düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, meydandakilere, "Sesimde biraz sıkıntı var ama iletişimimiz devam ediyor değil mi?" diye sordu.

Karabük'te nasıl coşku, heyecan, hissiyat varsa diğer vilayetler de aynı hissiyat ve heyecanın olduğunu belirten Erdoğan, "On binlerin, yüz binlerin meydanlara aktığına şahit olduk" diye konuştu.

Bu seçimin artık bir yerel seçim değil adeta bir genel seçim olduğunu ifade eden Erdoğan, "Meydanlara sadece AK Parti'ye gönül verenler değil, geçmişte CHP, MHP, BDP ve diğer partilere gönül vermiş kardeşlerim de koşuyor" ifadesini kullandı. Erdoğan, şunları söyledi:

"Sadece AK Parti'ye gönül verenler değil tüm Türkiye oynanan oyunu görüyor, çirkin oyunu görüyor, ahlaksız tuzağı görüyor. Milleti, bayrağı, ülkesi, istiklali için kaygıları olanlar, itirazlarını dile getirmek için meydanlara koşuyorlar. Bu bir AK Parti meselesi değil, bu, şahsımla ilgili mesele değil, bu doğrudan doğruya Türkiye'nin meselesi. Bu bir istiklal mücadelesi, bir istikbal meselesi. Türkiye'nin kalkınmasından, ilerlemesinden rahatsız olanlar, Türkiye'ye bir tuzak kurmak istediler. Önce Gezi olayları dediler, inşallah Pazar günü bu zihniyetleri sandığa gömün, gençlerimizi sokağa döktüler. Esnafımızın cam çerçevesini indirdiler. Bunun adına da 'özgürlük' dediler. Böyle bir özgürlük olur mu? Vatandaşın, esnafın, camını çerçevesini indireceksin, özgürlük... Lanetler olsun, yazıklar olsun. Ekonomimize zarar vermek istediler, tutmadı; 17 Aralık dediler, tutmadı; 25 Aralık dediler, tutmadı. Dik durduk, bu saldırılar karşısında eğilmedik, boynumuzu bükmedik. 'Haklıyız, sonuna kadar mücadele edeceğiz' dedik. İşte millet bizim haklı olduğumuzu gördü. Bu aziz millet ferasetiyle, basiretiyle bizim haklılığımızı gördü. 81 vilayette pazar günü benim milletim, sevgili vatandaşım sandıklara sahip çıkıyor, iradesine sahip çıkıyor demokrasiye, kardeşliğe sahip çıkıyor. 77 milyon bu tuzağı bozmak için tek yürek oluyor. Tek yürek halinde 30 Mart'ı bekliyor.

İnanın sadece Türkiye'den değil dünyanın her yerinden telefonlar alıyoruz, mesajlar alıyoruz. Hep bizi izliyorlar. Acaba pazar günü ne olacak? Dualar... Pensilvanya beddua ediyor ama dünya dua ediyor. Mekke'de, Medine'de, Suriye'de, Sudan'da, Libya'da, Tunus'da, Myanmar'da, Mısır'da dualar, ülkemizin dört bir yanında dualar... Onların tuzakları varsa milletimin bir tuzağı var ve Rabbimizin bir tuzağı var. Onlar bunu göremiyor. Biz dik durduk, hükümet olarak dik durduk, sizler millet olarak dik durdunuz, bu oyun, tuzak bozuldu. Pazar gününü Allah'ın izniyle görür gibiyim. Pazar günü bir başka olacak. Karabük'te yaptığım mitinglerde böylesine bir kalabalık görmemiştim. Bu ne coşku, heyecan?"

 

-"Üç koyun teslim edin kaybedip gelirler" 

 

Türkiye üzerinde oynanan oyunun çok büyük olduğunu kaydeden Erdoğan, ekonomisi büyüyen bir Türkiye olduğunu, ekonomiyi  26. sıradan dünyanın en büyük 17. ekonomisine yükselttiklerini söyledi.

Erdoğan, "Ey Bahçeli, sen bize devrettiğin zaman kaçıncı sıradaydı Türkiye? Milli gelirimiz 230 milyar dolardı, şimdi milli gelirimiz 820 milyar dolar. Ey Bahçeli, bize devrettiğiniz Türkiye'de 6 bin100 kilometre bölünmüş yol vardı, 12 senede bunun üzerine 17 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Bunlar lafçı" dedi.

MHP'ye gönül verenlere seslendiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Bakınız MHP iktidara geldi, 5 yıllığına geldi, 3,5 sene kaldı kaçıp gitti. Niye kaçtın? Sakarya, Düzce, Kocaeli, Gölcük, Bolu depreminin altında ezildi. Ondan sonra dedi ki 'deprem ekonomiyi vurdu.' Biz de deprem yaşadık. Bingöl depremi, bir yılda yeni Bingöl inşa ettik, Simav depremi, bir yılda yeni Simav inşa ettik, Van depremi, bir yılda yeni Van inşa ettik. İnanın bunlara üç koyun teslim edin kaybedip gelirler" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Refahı, huzuru artan, kardeşliği daha da güçlenen, çözüm süreciyle kanın, gözyaşının durduğu Türkiye, bunları rahatsız etti. BDP, siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP,  siyasi Türkçülük yapıyor. Biz 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' diyoruz. Ben Türkü Türk, Kürdü Kürt, Lazı Laz, Gürcüyü Gürcü, Boşnağı Boşnak oldukları için sevmiyorum, beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. 77 milyon bizim için aynı. Niye? Onları da Allah yarattı. Ne beyazın Arap'a ne Arap'ın beyaza üstünlüğü yoktur. 

İkincisi tek bayrak. Rengi şehidimizin kanı; hilal, bağımsızlığımızın ifadesi; yıldız, şehidimizin simgesi. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Onun için tek vatan diyoruz. 780 bin kilometrekare. Batıda ne varsa doğuda da o olacak. Kuzeyde ne varsa güneyde de o olacak. 12 sene önce 'Şırnak'a havaalanı yapılacak' denseydi inanır mıydınız? Ağrı'ya, Kars'a, Iğdır'a havaalanı yapılacak denilse inanır mıydınız? Hakkari'ye havaalanı yapılacak dense inanır mıydınız? Şu anda Hakkari terör sebebiyle biraz gecikiyor ama diğerlerinin hepsinde havalimanı var. Oldu bak, oldu. Modern Türkiye böyle olacak. Geldiğimizde 26 havaalanı vardı şimdi 52 havaalanı var."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com