AK Parti'nin Karabük mitingi

AK Partinin Karabük mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

KARABÜK (AA)- AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  "Bu CHP'nin genel müdürü var ya utanmasa Suriye'li pilotlar için de 'ekmek almaya gidiyordu' diyecek" dedi.

Erdoğan, Karabük mitinginde yaptığı konuşmada, geçen yıl Hatay Reyhanlı'da 53 vatandaşın şehit edildiğini anımsatarak, bunun arkasından CHP heyetini Esad'a götüren rehberlerin çıktığını söyledi. Erdoğan, CHP'nin hala zalim Esad ve Suriye rejiminin yanında yer aldığını belirtti.

Bayır-bucak Türkmenlerine malzeme götüren MİT tırlarının çevrildiğini ifade eden Erdoğan, bu Türkmenlerin şu anda orada tehlikede olduğunu, ancak ne CHP'nin ne de MHP'nin bir açıklama yapmadığını söyledi. Bu konuda gereğini yapacaklarını söylediklerini dile getiren Erdoğan, "Biz asla onları yedirmeyiz, olması gereken neyse o olacak, yedirmedik, yedirmeyeceğiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Bu CHP'nin genel müdürü var ya utanmasa Suriye'li pilotlar için de 'ekmek almaya gidiyordu' diyecek. Bunlarda yalan gani, hayatı yalan üzerine bina edilmiş. Türkiye bunlara bırakılmaz, emanet edilmez; ne CHP'ye ne MHP'ye bırakın Türkiye'yi, şehirler dahi emanet edilmez" dedi.

32 bin öğrencinin okuduğu Karabük Üniversitesi'nin iktidarlarında yapıldığını vurgulayan  Erdoğan, "32 bin öğrencinin Karabük'e getirdiği hareketliliği düşünebiliyor musunuz?" ifadesini kullandı. Karabük'e şu ana kadar yaklaşık 3 katrilyon lira yatırım yaptıklarını kaydeden Erdoğan, ulaştırma ve haberleşmede 586 trilyon, üniversite dahil eğitimde 311 trilyon, toplu konutta 338 trilyon, gençlik ve sporda 220 trilyon, sağlıkta 142 trilyon, orman ve su işlerinde 114 trilyon ve enerjide 110 trilyon yatırım yaptıklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Karabük Üniversitesi'nde 12 fakülte olduğunu, Karabük'e yaraşır şekilde demir çelik enstitüsü açtıklarını kaydetti.

Türkiye'de ilk tıp mühendisliği bölümünü bu üniversitede hayata geçirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Bu sıradan siyasetçilerle olmaz, derdi olanlarla olur. Biz size aşığız aşık, sevdalıyız sevdalı" dedi. Erdoğan, 30 yıllık sağlık planları çerçevesinde modern hastaneler kurduklarını, mevcut ve yeni yapılan hastaneleri tıbbi cihazlarla donattıklarını belirterek, geçmişte röntgen çektirmek için 6-7 ay sonraya gün verildiğini bildirdi. Erdoğan, yeni yapılan hastanede tomografi, MR, ultrason ve diyaliz cihazlarının olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların istediği eczaneden ilacını alabildiğini ifade ederek, "Geçmişte Kılıçdaroğlu SSK'nın genel müdürüydü. Bize ne çileler çektirdi. Bunlara 3 koyun teslim edin, kaybolup gelirler" diye konuştu.

MHP' IMF'ye düşman olduğunu söylediğine işaret eden Erdoğan, "23.5 milyar dolar borçla bize devretti, biz sevgi teatisinde bulunuyoruz. 23.5 milyar dolar IMF'ye borç vardı; ödedik, ödedik, bitirdik şimdi var mı? Bunlar milliyetçi değil mi? Bunlar kafatası milliyetçisi" dedi. Başbakan Erdoğan, 27.5 milyar dolarla devraldıkları Merkez Bankası'nda şu anda 128 milyar dolar olduğunu söyledi.

Erdoğan, enflasyonu yüzde 30'dan yüzde 8'e indirdiklerini, yüzde 59 faizle kredi veren Ziraat Bankası'nın şimdi yüzde 5 faiz ile kredi verdiğini ifade ederek, "Kimin cebinde kalıyor bu para, çiftçimin" dedi. Yüzde 47 faiz ile kredi veren Halkbankası'nın şimdi 4-5 faizle kredi verdiğinin altını çizen Erdoğan, Ziraat Bankası, Halkbankası ve Vakıfbank'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin döneminde iken battığını ve bun bankaları kendilerinin kurtardığını bildirdi. 

Karabük Üniversitesi ve KARDEMİR arasında uzun ömürlü ray üretimi ve testi için işbirliği anlaşması imzalandığını anlatan Erdoğan, "Eskiden Almanya'daki Köln Üniversitesi'nin, Çek Cumhuriyeti'nin Prag Üniversitesi'nin laboratuvarlarında yapılan ray test işlemleri artık Karabük Üniversitesi'nde yapılıyor" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Mühendisliği Bölümü'nü açtıklarını ifade ederek, yaptıkları bütün çalışmaların Türkiye'nin bütün kurumlarında zihniyet devrimi yaşandığını ortaya koyduğunu kaydetti. Erdoğan, Karabük'ün ihracatının 16 kat arttığını söyledi.

"Şimdi geliyorum önemli bir müjdeye" diyen Erdoğan, "Yıllardır beklenen, bölgemiz ve özellikle Karabük için büyük bir önem taşıyan Filyos Limanı projesini hayata geçiriyoruz. Bunun sadece altyapı yatırımlarının tutarı 810 trilyon. Mendirek, diğer bölümleri düşündüğünüzde katrilyonları aşıyor. Bu projenin gerçekleşmesi ile Karabük, Zonguldak ve Bartın illeri başta olmak üzere, bütün bölgenin çehresi değişecek. Bölgede toplam 15 bin ilave istihdam imkanı ortaya çıkacak ve bundan en fazla istifade edecek il Karabük" dedi.

Başbakan Erdoğan, Filyos projesinin 2020 hedef projelerinden birisi olduğunu, ihalesini yaptıklarını, değerlendirme sürecinin devam ettiğini bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Karabük Üniversitesi'nin 26 trilyon maliyetle Türkiye'nin ilk Türk Bayrağı görünümündeki stadyumunu Karabük'e kazandırdığını ifade ederek, 25 bin seyirci kapasiteli stadyumun tribün altlarının beden eğitimi yüksekokulunun derslikleri olarak kullanıldığını belirtti.

 Karabük'ün üniversite ve gençlik şehri olma yolunda hızla ilerlediğini dile getiren Erdoğan, "Bugüne kadar öğrencilerimize ödediğimiz burs 80 trilyon. 4 adet 2 bin 425 kapasitesi yüksek öğrenim yurdu açtık. Şimdi Karabük'e 600 yatak kapasiteli yüksek öğrenim yurdu daha yapıyoruz. Safranbolu'ya da 200 yatak kapasiteli yüksek öğrenim yurdu yapıyoruz" diye konuştu. 

Başbakan Erdoğan, 68 trilyon lira maliyetle Karabük'e 300 yataklı merkez devlet hastanesin kazandırdıklarını belirterek, hastanenin yakınında 32 trilyon lira maliyetle 150 yataklı kadın doğum ve çocuk bloğunu ayrıca yapacaklarını kaydetti.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com