AK Parti'nin Kastamonu mitingi

AK Partinin Kastamonu mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

KASTAMONU  (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya Türkiye'yi, devleti ve siyaseti zehirlemek için her yola başvuruyor. Maalesef bu CHP Pensilvanya'nın kuyruğu oldu. MHP, Pensilvanya'nın kuyruğu oldu. Kasetlerle, montajlarla, şantajlarla hem CHP'ye hem MHP'ye boyun eğdirdiler, bu hale getirdiler" dedi.

Erdoğan, partisinin Kastamonu Kuzeykent Pazaryeri'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Pensilvanya'nın" artık açık açık "Yeter ki AK Parti'ye oy vermeyin" diyerek CHP, MHP ve BDP'yi desteklemeye başladığını belirtti. 

Kastamonu'ya da, "MHP'ye oy verin" mesajını vermeye çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, "Buradaki taktik de bu. Haberiniz var mı? Ablalar size de geldi mi? Abiler size de geldiler mi?" dedi. 

Kastamonululara, 5 gün kapı kapı dolaşarak çalışmaları çağrısında bulunan Erdoğan, "Sizden bir ricam var. İstiyorum ki 5 gün tüm Kastamonu bir festival yerine dönsün. Balkonlarınızdan AK Parti'nin bayrakları dalgalansın, Kastamonu'daki, ilçelerdeki belediye başkanlarımızın portreleri, posterleri dalgalansın. Buna var mıyız?" diye konuştu. 

Bunun hassas bir konu olduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Psikolojik üstünlüğü ele almanız lazım. Bunu başarmanız lazım. Efendim, 'tehdit ediyorlar...' Neyi tehdit ediyorlar? Hani demokrasi vardı? Tehdit varsa hemen emniyete, kaymakamlığa, valiliğe bildireceksiniz. Gerekli tedbirler alınmıyorsa bize bildireceksiniz. Ne kaymakam ne emniyet ne vali eğer burada gerekli tedbiri almazsa gerekeni biz yaparız. Çünkü benim vatandaşımı kimse tehditle sindiremez. 

Şu anda İstanbul'da, Ankara'da aleni şekilde CHP'ye oy istiyorlar. Onlar istedikçe halkımız kükrüyor. İstanbul'u gördünüz. 2 milyonun üzerinde insan İstanbul Yenikapı'da toplandı. Cumhuriyet tarihinde böyle bir miting yok. Niye? Ne diyor şimdi halkımız: 'Yetti be...' diyor.

Fakat, ben Kastamonu'da bu kadar miting yaptım ama böylesini hiç yapmadım. Bugün Kastamonu bir başka. 

Kardeşlerim bunlarda şantaj, tehdit, tuzak, komplo var. Evlerde kalan kız öğrencilere ne diyorlar biliyor musunuz? 'Seni ailene şikayet ederiz. Elimizde görüntüler var' diyorlar. Kızcağız tabi korkuyor, 'acaba ne oldu?' diye. Sonra öğreniyor ki çok enteresan, üniversitedeki erkek arkadaşıyla oradaki görüşmesini, bunlar kalkıyorlar, farklı bir şekilde annesine, babasına yansıtıyorlar.

Bunlar ahlaktan filan nasibini almamış. Ahlakın izmihlali ne müthiş izmihlal. Ne millet kalır zira ne milliyet ne istiklal.

Korkunç bir şey. Esnafa ne diyorlar: 'Senin telefon kayıtların elimizde, bunları yayınlarız.' Buyur... İşte, Samsunlu Metro Turizm'in sahibi açıklamalar yaptı. 'Tehdit ettiler, (bize şu kadar para vereceksin) diye. Kayıt? 'Kayıt dışı.' 'Makbuz verin yardımcı olayım' dedi. 'Yıllarca yardımcı oldum' diyor adam.  

Adamcağızı tehdit ediyorlar, o da şimdi makbuzlu olan yardımın dışında etmediği için 'sen böyle yapıyorsun hadi bakalım içeri' diyorlar, içeri alıyorlar. Kim? Paralel yargı. İçeride yatan Metro Turizm'in sahibi bugün onları açıkladı.

Bunların neler yaptığı ortada. Bunlar o kadar ileri o kadar ileri gittiler ki hastaya, gidip bir kadına ne diyorlar biliyor musunuz? 'Senin kardeşine hastayken kan verdik, CHP'ye oy vermezsen bu kanı haram ederiz.' Bunların gözü dönmüş. İffetli insanlara iftira atıyorlar. Namuslu insanlara hiç çekinmeden çamur atıyorlar. Emeği ile geçinen insanları ahlaksızca sömürüyorlar. İş adamlarına, sanatçılara, gazetecilere hiç çekinmeden tuzak kurabiliyorlar.

 'CHP'ye, MHP'ye oy ver' diyerek yemin ettiriyorlar. İnanın bu yeminlerin hiçbir geçerliliği yok. CHP ve MHP'ye oy verdirmek için Kuran'a el bastırıyorlar. İnanın hiçbir geçerliliği yok. Anne babalarıyla kavga ediyorlarmış. Kardeşleriyle, akrabayla kavga ediyorlarmış. Bunlara inanmayın, aldırmayın. Bir çok yalanı birlikte söylüyorlar. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunların ki yatsı olmadan söndü."

 

-"CHP, MHP Pensilvanya'nın kuyruğu oldu"

 

Erdoğan, "30 Mart'tan sonra sizi tutuklayacaklar, hapsedecekler, gözaltına alacaklar" diye yalanlarla insanların kandırılmaya çalışıldığını dile getirerek, "Bunlara inanmayın. Biz, bu terör örgütünün yöneticilerinin, suça bulaşanların inlerine kadar elbette gireceğiz. Ah benim temiz, ihlaslı, inançlı kardeşlerim. Biz asla size karşı böyle bir provokasyona fırsat vermeyiz" dedi.

Sandık üzerinde de tuzaklar hazırlandığına dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Bu ahlaksızlar sandık üzerinde de tuzak hazırlıyorlar. Oy pusulalarını geçersiz hale getirmek için gayret ediyorlar. Oy kullanacağınız pusulanın üzerinde en ufak bir kalem çiziği görmeyin. Görürseniz iade edin. 'Bu oy pusulasını kullanmam' diyin. Tertemiz oy pusulası olacak. Mührü vuracağız, nereye? AK Parti ambleminin altına mührü vuracağız. Hayırlı olsun. Ama yazmayacağız, herhangi bir çizik atmayacağız. Abiler, durmak yok. 5 gün çok koşacağız, çok çalışacağız.

Dün Trabzon, Ordu; döndüm Keçiören'de bir miting, ardından Yenimahelle'de bir miting. Her miting aynen böyle. İlçe mitingi aynen böyle. Milletin artık yüreğinden, ciğerinden geliyor. Kastamonu'da bu yanlış yerel yönetimi değiştirmeyecek miyiz? Ama çok çalışmamız lazım. Belediyecilik bunların işi değil, bizim işimiz bizim. 

Biz bu ülkede 12 yıldır temiz siyasetin, namuslu siyasetin, ahlaklı ve edepli siyasetin hakim olması için mücadele veriyoruz. 12 yıl, bu temiz siyaset üzerindeki vesayeti, çete baskısını kaldırmaya çalışıyoruz.  Siyaseti temize çekmek için samimiyetle gayret gösteriyoruz.

Pensilvanya, Türkiye'yi, devleti, siyaseti zehirlemek için her yola başvuruyor. Maalesef bu CHP Pensilvanya'nın kuyruğu oldu. MHP, Pensilvanya'nın kuyruğu oldu. Kasetlerle, montajlarla, şantajlarla hem CHP'ye hem MHP'ye boyun eğdirdiler, bu hale getirdiler. 28 Şubat'ta zulüm yaşattı. Bu MHP'ye asla aldanma Kastamonu. Asla bunlara aldanmayın. CHP ile yol arkadaşı olan MHP'ye asla aldanmayın. 'Okyanus ötesi' deyip, Pensilvanya'ya hakaret eden Devlet Bahçeli'nin, bugün Pensilvanya'nın dizinin dibine oturmasına bakın.  Bunların ahlakını, ilkesizliğini görün. Bunlar sadece slogan atarlar, milliyetçiliğin istismarını yaparlar. Biz ise milleti, bayrağı sevmek, vatanı ihya ederek sevmek olarak bildik milliyetçiliği."

 

-"Bahçeli sen mi yaptın bunu?"

 

AK Parti'nin, 12 yıl önce iktidarı MHP'den aldığını belirten Erdoğan, "Milli gelirimiz, 79 senede onların bize teslim ettiği milli gelir, 230 milyar dolardı. 12 yılda biz bunun üzerine 590 milyar dolar ilave ettik. Şimdi ne oldu, 820 milyar dolar. Bahçeli sen mi yaptın bunu? 79 senede Türkiye'de yapılan bölünmüş yol 6 bin 100 kilometre. Biz 12 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Fark bu. Ey MHP, ey Bahçeli sen IMF'ye borçlandın. Hani IMF'ye hakaret ediyordun? 23,5 milyar dolar borçla devretti. Bunu sıfırladık. Şimdi IMF'ye borcumuz var mı? IMF bizden borç istiyor. 5 milyar dolar biz onlara borç vereceğiz. Bitmedi; 'milliyetçiyiz' diyorlar ya. Merkez Bankası milli bankamız değil mi? Bizim Merkez Bankamızı neredeyse bitiyorlardı. Döviz rezervi 23, 5 milyar dolardı. Şimdi döviz rezervi 128 milyar dolar oldu. Sayın Bahçeli herhalde 128 milyar dolara sen getirmedin" diye konuştu.

Bu sırada izleyiciler arasında bir kişinin ağladığını gören Erdoğan, "Sen niye ağlıyorsun? Ağlama, bugün sevinç günümüz. Coşkuyu görüyorsun" dedi.

(Sürecek) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com