AK Parti'nin Keçiören mitingi

AK Partinin Keçiören mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'daki idam kararlarına ilişkin, "529 idam kararı... Ey Batı neredesin, sesin niye çıkmıyor? Hani Avrupa Birliği'nden idam kalkmıştı? Niye sesiniz çıkmıyor? Türkiye'de bırakın idamı, şu anda kalkıyorsun ağırlaştırılmış müebbet hapis alanla ilgili kendine göre yorumlar yapıyorsun" dedi. 

Erdoğan, partisince Keçiören'de düzenlenen  mitingde yaptığı konuşmaya, "Rabbim, yol arkadaşlığımızı daim kılsın. İnşallah bu yolda hep beraber bu millete bu bayrağa, bu vatana hizmette bizleri daim kılsın" diyerek başladı. 

Vatandaşların "Kıskananlar çatlasın" tezahüratları üzerine "Çatlamasın. Onlar da bize lazım olacak. Bu yolculukta onları da yanımıza alacağız. Bugün bilmiyorlar ama bilecekler. İnşallah onlar da bu kervanda bizimle beraber yola devam edecekler" ifadesini kullanan Erdoğan, yola "tek millet" diyerek çıktıklarını söyledi.  

"Dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratı üzerine Erdoğan, "Bizde öyle bir göz, bir karakter var mı? Biz rükudan başka hiçbir yerde eğilmedik, eğilmeyiz" diye seslendi. 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türküyle Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle Gürcüsüyle Abhazıyla Boşnağıyla, Arnavutuyla Romanıyla Dağıstanlısıyla Tatarıyla bir olacağız, iyi olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, Türkiye olacağız. Ben Türkü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürdü Kürt olduğu için sevmiyorum, Lazı Laz olduğu için sevmiyorum, Gürcüyü Gürcü olduğu için sevmiyorum, Romanı Roman olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. 

BDP'ye bakıyorsun, siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP'ye bakıyorsun, siyasi Türkçülük yapıyor. CHP'ye bakıyorsun 'kumsalların partisiyim' diyor. Biz 77 milyonun partisiyiz. Bizi onlardan ayıran bu, bizi farklı kılan o. Biz tek bayrak diyoruz. Bunların içerisinde bir tanesi var ki BDP, hala bayrak şuurunu yakalayamamış. Onda öyle bir bayrak idrakı yok." 

Alanda bulunanlara, "Bayrak reklamımızı nasıl buldunuz? İyi miydi?" diye soran Erdoğan, "Millet bölünmez, Türkiye yenilmez. Bunu görecekler. Bizler ülke olarak ne dedik: 'tek bayrak.' Rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin simgesi. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" diye konuştu.

-"Kefenlerimizi giyerek bu yola çıktık"-

"Tek vatan" diyerek siyaset yaptıklarını ifade eden Erdoğan, bir partinin "Ben Kürtlerin temsilcisiyim", diğer bir partinin de "Ben Türklerin temsilcisiyim" dediğini aktardı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hadi oradan. Nereden aldın sen bunun patentini? Hayatında Orta Asya'nın yollarını bilmez. 3,5 sene bu ülkede başbakan yardımcılığı yaptı, buralara gidemedi. 5 yıl bu millet ona görev verdi, 3,5 senenin sonunda hükümeti bıraktı kaçtı. 

Hiç endişeniz olmasın, bu can bu tende oldukça bu millete, bu bayrağa, bu vatana feda olsun. Böyle çıktık yola. Ne dedik? 'Biz kefenlerimizi giyerek bu yola çıktık'. Bunlar Menderes'i sallandırdılar, şehit ettiler. İki arkadaşını şehit ettiler. Bunların Mısır'dakilerden ne farkı var? Bak, 529 idam kararı. Ey Batı neredesin, sesin niye çıkmıyor? Hani Avrupa Birliği'nden idam kalkmıştı? Niye sesiniz çıkmıyor? Türkiye'de bırakın idamı, şu anda kalkıyorsun ağırlaştırılmış müebbet hapis alanla ilgili kendine göre yorumlar yapıyorsun. 529 idam... Kimi öldürdü bunlar? Silahla mı yakaladın bunları? Hayır ama 'biz dedik oldu' dediler. Diyorum ki: zalimler için yaşasın cehennem. 

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com